Młodzi artyści Europejskiego Wydziału Sztuk AFiB Vistula docenieni

Dział: Warszawa

Jurorzy XI Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego oraz Grand Prix Fundacji im. Franciszki Eibisch dostrzegli talenty studentów Europejskiego Wydziału Sztuk Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Prace finalistów, w tym Anny Dybowskiej można obejrzeć na wystawie w Galerii Sztuki BWA w Olsztynie, natomiast obrazy Marcina Dybowskiego można było obejrzeć do 12 grudnia w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej w Warszawie.

Marcin Dybowski w Grand Prix Fundacji im. Franciszki Eibisch

Student Europejskiego Wydziału Sztuk Akademii Finansów i Biznesu Vistula, Marcin Dybowski, zakwalifikował się do finału ogólnopolskiego konkursu malarstwa Grand Prix im. Franciszki Eibisch. Prace zwycięzców i finalistów można zobaczyć do 12 grudnia br. na wystawie w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej w Warszawie - jednej z czołowych galerii działających na europejskim rynku sztuki (ul. Świętokrzyska 32).

Organizator Grand Prix, Fundacja im. Franciszki Eibisch, zajmuje się promocją wybitnych, młodych artystów malarzy, a sam konkurs ma bardzo wysoką rangę na międzynarodowym rynku sztuki. Do tegorocznej edycji zgłoszono prace malarskie 211 artystów, absolwentów i studentów ostatnich lat studiów artystycznych, zaś w finale konkursu znalazło się 32 twórców z 10 uczelni artystycznych w Polsce.

Anna Dybowska na XI Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego

Anna Dybowska, studentka Europejskiego Wydziału Sztuk AFiB Vistula uczestniczy w wystawie konkursu XI Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego, organizowanego przez Galerię Sztuki BWA w Olsztynie od 1975 r. Dwie prace konkursowe artystka wykonała w technice linorytu. Graficzne struktury, które stanowią esencję twórczego języka Anny Dybowskiej, są budowane zróżnicowaną gęstością tkanki graficznej materii.

Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego umożliwia twórcom konfrontację osiągnięć w dziedzinie druku wypukłego na forum ogólnopolskim. Celem konkursu i wystawy jest prezentacja prac o najwyższym poziomie artystycznym, powstałych w technikach drzeworytu i linorytu. Prace finalistów można obejrzeć podczas wystawy - towarzyszącej Międzynarodowemu Triennale Grafiki Kraków 2015 - w Galerii Sztuki BWA w Olsztynie (Al. marsz. Józefa Piłsudskiego 38).

Europejski Wydział Sztuk łączy tradycję z nowoczesnością

Europejski Wydział Sztuk został powołany do życia w listopadzie 2014 r. w wyniku połączenia Europejskiej Akademii Sztuk (EAS) w Warszawie, utworzonej przez jednego z czołowych polskich malarzy, prof. dr hab. Antoniego Fałata z Akademią Finansów i Biznesu Vistula. - Sukcesy naszych studentów potwierdzają, że Europejski Wydział Sztuk kierowany przez prof. Fałata kontynuuje 25-letnią tradycję Europejskiej Akademii Sztuk. Utwierdza nas również w przekonaniu, że ubiegłoroczna konsolidacja wspaniałej historii EAS z dynamicznie rozwijającą się AFiB Vistula było słuszną decyzją kierownictwa obu uczelni. Serdecznie gratulujemy Annie Dybowskiej i Marcinowi Dybowskiemu. To niezwykle aktywni, młodzi artyści, nagrodzeni w licznych konkursach, którzy są wizytówką naszej uczelni. Ich osiągnięcia wytyczają szlaki naszym studentom i wierzę, że są doskonałą motywacją do pracy twórczej - powiedział Mehmet Orhun Eskici, Prezydent Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Europejski Wydział Sztuk AFiB Vistula kształci studentów na studiach licencjackich i magisterskich na kierunku grafika, inżynierskich studiach z dziedziny architektury i urbanistyki oraz na studiach podyplomowych. Odwołując się do tradycji sztuki europejskiej wspiera studentów polskich i zagranicznych w ich indywidualnej drodze artystycznej. Wydział kontynuuje i rozwija tradycje EAS, która w swojej historii skupiła znakomitych pedagogów mających wybitne osiągnięcia artystyczne, sławy współczesnej sztuki polskiej, takie jak m.in. Wiktor Zin, Franciszek Starowiejski, Jerzy Duda-Gracz, Zbysław Maciejewski, Julian Pałka, Jerzy Grabowski, Mieczysław Wasilewski, Barbara Szubińska, Kiejstut Bereźnicki, Stanisław Baj, Wiesław Garboliński, Ryszard Osadczy.

Więcej informacji:

Grand Prix Fundacji im. Franciszki Eibisch: www.eibisch.pl oraz www.napiorkowska.pl

XI Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego: www.triennial.cracow.pl

AFiB Vistula:

Akademia Finansów i Biznesu Vistula jest renomowaną warszawską uczelnią, posiadającą wyróżnienia niezależnych instytucji, jak Perspektywy, Rzeczpospolita, Home&Market czy Business Center Club. W 2015 r. Uplasowała się na 5. miejscu w rankingu uczelni niepublicznych wydawnictwa "Perspektywy", uzyskała również wyróżnienie w kategorii "Najwyższa Jakość Studiów" w ramach Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych "Uczelnia Liderów".

Z Uczelnią związani są wybitni eksperci, m.in. dr Marek Kulczycki - b. prezes Deutsche Banku, prof. Krzysztof Rybiński - b. wiceprezes NBP, prof. Andrzej Olechowski - b. minister finansów i b. minister spraw zagranicznych czy prof. Longin Pastusiak - b. wiceprezydent Zgromadzenia Parlamentarnego NATO.

AFiB Vistula oferuje studia I i II stopnia, studia inżynierskie, podyplomowe, EMBA, seminaria doktorskie. Od roku akademickiego 2014/2015 w AFiBV można zdobyć dyplom University of London / London School of Economics. Uczelnia ściśle współpracuje z firmami i wspiera biznesową przedsiębiorczość studentów, czym wyróżnia się na polskim rynku edukacyjnym. Uczelnia istnieje od 1992 r. Wraz ze Szkołą Główną Turystyki i Rekreacji oraz Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu tworzy Grupę Uczelni VISTULA.

Więcej na: www.vistula.edu.pl


opublikowano: 2015-12-14
Komentarze
Polityka Prywatności