NEWSY Warszawa
i mazowieckie

W Warszawie można już korzystać z Map Google, aby lokalizować miejskie stacje rowerowe, a także sprawdzać, w czasie rzeczywistym, ile pojazdów jest na nich dostępnych. Tę nową funkcję wprowadzamy jednocześnie w 24 miastach w 16 krajach na całym świecie.
Do 17 lipca do godziny 12:00 trwa druga tura zapisów na studia w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.
Academia Europaea, zrzeszająca 4 tys. naukowców, w tym 72 laureatów Nagrody Nobla, zaprosiła do swojego grona prof. Grzegorza W. Kołodko. Będzie on pierwszym ekonomistą z Polski zasiadającym w tej organizacji.
14 czerwca odbyła się III edycja Data Science Summit – największej konferencji w Europie Środowo-Wschodniej poświęconej szeroko rozumianemu obszarowi data science – od sztucznej inteligencji, poprzez analizę i przetwarzanie danych, aż po ich wizualizację i raportowanie.
Warszawski Akademicki Klub Kajakowy "Habazie", jak co roku, zaprasza na Akcję Lato, czyli cykl wakacyjnych spływów kajakowych.
Fundacja Perspektywy ogłosiła Ranking Kierunków Studiów Perspektywy 2019. Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał dyplom za zdobycie I miejsca w rankingu kierunku „Ekonomia”.
Akademickie Centrum Szkoleniowe Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych organizuje wakacyjne kursy informatyczne. Podczas szkoleń uczestnicy będą poznawać technologie Amazon Web Services. Zapisy nadal trwają.
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych jest najlepszą techniczną uczelnią niepubliczną. W zestawieniu krajowych uczelni niepublicznych zajęła miejsce w pierwszej piątce.
Długo wyczekiwane pszczoły wylądowały… na zielonym dachu Kampusu Jutrzenki UTH. Nasi nowi towarzysze przyzwyczajają się jeszcze do nowych warunków (na dachu zamieszkały w nocy, kiedy odpoczywały), ale już ciężko pracują zbierając pyłek z okolicznych roślin. Efekty ich harówki w postaci miodu poznamy za jakiś czas, tymczasem prezentujemy zdjęcia z ich przeprowadzki i pierwszego dnia w nowym domu. Dziękujemy panu Kamilowi z Pszczelarium za pomoc w realizacji tego wyjątkowego projektu.
Szkoła Języków Obcych Lexis organizuje wakacyjne kursy angielskiego.
TFLS zaprasza na konwersacyjne kursy języka angielskiego.
Zespół Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego w składzie: Mikołaj Ostrzołek i Krzysztof Kowalczyk, pod kierownictwem naukowym dra Marcina Chlebusa zajął I miejsce w konkursie Quant Invest, współorganizowany przez Fundację QuantFin i CFA Society Poland.
Just Time zaprasza na kursy języka angielskiego. Poniżej znajduje się lista dostępnych szkoleń, na które można się zapisać w każdej chwili oraz kursów językowych, które niedługo się rozpoczną.
Zapisz się na kurs wakacyjny w Archibaldzie i zapłać o połowę mniej.
Po 7 tygodniach zmagań zespołów w programie Startup Art. odbyło się Demo Day, w czasie którego 6 najlepszych projektów zaprezentowało się przed jury, a najlepszy z nich otrzymał nagrodę w postaci wyjazdu na zagraniczną, konferencję branżową.
Szkoła Językowa Centrum Europy zaprasza na kursy językowe w wakacje. Od czerwca do września zajęcia będą się odbywać w trybie intensywnym czyli 4 razy w tygodniu po 3 godziny lekcyjne lub w standardowym dwa razy w tygodniu po 2 godziny lekcyjne.
„Przede wszystkim pasja”- tylko tak, w kilku słowach, można wytłumaczyć, dlaczego grupka studentów zamiast szykować się na piątkowe imprezy, woli planować kolejne wydarzenia dla jednej z najprężniej działających organizacji naukowych. Mowa tutaj o Warsaw Latin Convention, która ma zaledwie 3 lata, a już może pochwalić się współpracą z największymi.
Szkoła językowa osiągnęła bardzo dobry wynik w badaniu Net Promotor Score z lutego 2019 r. Szkoła stawia przede wszystkim na jakość nauczania. Potwierdzone wyniki z ankiety wśród klientów szkoły wskazują na wysoki poziom satysfakcji.
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania zaprasza na studia licencjackie lub inżynierskie na kierunku Architektura Wnętrz.
Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na 29 edycję studiów podyplomowych Letnia Szkoła Nauk Aktuarialnych.
Po raz pierwszy na praktyki do Afryki wyjechała w 2016 r. Był to kurs dla studentów weterynarii połączony z wolontariatem w rezerwacie Shamwari w RPA. Katarzyna Kołodziejczyk, bo o niej mowa, była wówczas studentką SGGW, której wielkim marzeniem było leczenie dzikich afrykańskich zwierząt. Dążenie do celu wymagało determinacji – największym wyzwaniem było zebranie funduszy na podróż i pobyt w Shamwari. Jednak udało się! Wtedy była jedyną Polką biorącą udział w przedsięwzięciu, i to prawdopodobnie w całej historii tego typu kursów. Osiągnęła swój cel i przetarła szlak kolejnym marzycielom. Dosłownie, ponieważ zajęła się organizacją podobnych wyjazdów dla studentów, nie tylko z SGGW. W najbliższe wakacje zamierza już po raz czwarty wyjechać do Afryki – w tym po raz drugi z grupą dziewczyn. Chłopaków też zaprasza!
Jubileuszowa, X edycja Konferencji Naukowej „Prawo i zarządzanie w systemie oświaty” odbyła się 14 marca 2019 r, w siedzibie Uczelni przy ul. Jutrzenki 135.
Rekrutacja na kierunki Executive Master of Business Administration (EMBA) oraz BHP w Wyższej Szkole Menedżerskiej trwa do 15 marca.
Pierwszy raz w historii Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie, ze względu na liczne prośby przyszłych studentów uczelnia uruchomiła możliwość rekrutacji już od 11 marca.
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Nauka języków w Warszawie
boks.gif
a220x300_TFLS_jesien_20155_j89.jpg
Archibald_220_weloveenglish.gif
boks.gif

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
SGGW_BANER_220x300px_1.jpg
SWPS_220_uni.jpg
WSIiZ_220.jpg
boks_podyplomowe.jpg
WSSIP_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura UTH 14
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności