Miesiąc za darmo w Muzeum Niepodległości

Dział: Warszawa

Muzeum Niepodległości w Warszawie świętuje Dni Niepodległości. W listopadzie zaplanowano liczne wydarzenia oraz darmowe bilety dla odwiedzających.

Obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wciąż trwają we wszystkich oddziałach Muzeum i nie tylko. Wstęp do Cytadeli, Pawiaka i Mauzoleum na Szucha będzie całkowicie darmowy dla odwiedzających. Goście będą mogli zobaczyć nie tylko stałe wystawy, ale także wziąć udział w licznych imprezach towarzyszących obchodom Dni Niepodległości.

Muzeum Niepodległości zaplanowało wydarzenia, które mogą przypaść do gustu każdemu. Wśród imprez towarzyszących obchodom znajdzie się m.in. akacja 100x100 skierowana do przedszkolaków, uczniów i seniorów, turnieje piłkarskie, przegląd pieśni patriotycznych, seanse filmowe, wystawy oraz oficjalne uroczystości.

Podczas tegorocznej edycji Dni Niepodległości Muzeum weszło we współpracę z różnymi instytucjami nie tylko z Warszawy, ale i innych miast. Do naszej akcji przyłączyły się instytucje kultury, szkoły, a nawet młodzieżowy klub sportowy! A wszystko po to, by jak największa liczba osób poznała historię odzyskania przez Polskę suwerenności w 1918 roku.

Nie tylko oddziały Muzeum Niepodległości wezmą udział w obchodach. 8 listopada Galeria Miejska we Wrocławiu wystawi prace Bronisława Linkego ze zbiorów Muzeum Niepodległości. A do 10 listopada goście Muzeum Romantyzmu w Opinogórze będą mogli obejrzeć najważniejszą wystawę z Muzeum Niepodległości, czyli „Polonia Restituta”. Nie zapomnieliśmy też o najmłodszych miłośnikach historii. Od dziś do 29 listopada w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 42 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego przy. Ul. Balkonowej w Warszawie, można zobaczyć wystawę planszową „Znaki państwa polskiego”. Mali sportowcy z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Żagle” w Warszawie wezmą udział w lekcji historii z okazji Niepodległościowego Turnieju Piłki Nożnej w Józefowie.

A co wydarzy się w Muzeum Niepodległości? 8 listopada w Cytadeli weźmiemy udział w koncercie pieśni patriotycznych oraz złożymy kwiaty w celach Romualda Traugutta, Józefa Piłsudskiego oraz Jana Ludwika Popławskiego. To nie tylko doskonała okazji, by zwiedzić wnętrze dawnego więzienia, ale także by poznać historię ojców Wolnej Polski.

W Muzeum Więzienia Pawiak 10 listopada weźmiemy udział w koncercie z okazji „Raduje się serce, raduje się dusza”, który zostanie zorganizowany z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

To tylko niektóre wydarzenia, które Muzeum Niepodległości zaplanowało w listopadzie. Pełny program obchodów znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku


data ostatniej modyfikacji: 2019-11-04 14:33:05
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języków w Warszawie
profi_Lingua_test_220.jpg
a220x300_TFLS_jesien_20155_j89.jpg
Atticus_dorosli_220.gif
Archibald_220_weloveenglish.gif

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni
Wy__sza_Szko__a_Ekologii_i_Zarz__dzania_w_Warszawie_boks_220_og__lny.jpg
boks_przeglad_uczelni.gif
SGGW_BANER_220x300px_1.jpg
boks.jpg
nowe_media_220x300.jpg
boks.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura Biblioteka
 
Polityka Prywatności