W 2015 roku Polska Komisja Akredytacyjna już po raz piąty pozytywnie oceniła jakość kształcenia studiów pierwszego i drugiego stopnia na kierunku Ochrona Środowiska w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie.
Kursy doszkalające to unikatowa oferta Akademii Obrony Narodowej. Kierowane są do wszystkich osób związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem i obronnością kraju: zarówno do żołnierzy zawodowych, cywilnych pracowników instytucji państwowych i wojskowych, jak i parlamentarzystów, kadr administracji rządowej szczebla centralnego i wojewódzkiego, kadr administracji samorządowej szczebla wojewódzkiego i powiatowego oraz wszystkich przedstawicieli jednostek organizacyjnych, którym powierzono obowiązek prowadzenia spraw obronnych.
Chcesz podwyższyć swoje kwalifikacje? Interesujesz się ekonomią? Wybierz studia podyplomowe prowadzone na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Blog prowadzony przez 50 wolontariuszy, studentów Akademii Leona Koźmińskiego, został zwycięzcą konkursu na najlepszy blog firmowy roku 2015.
#www.studentsinwarsaw.com to miejsce, gdzie blogerzy publikują zdjęcia i filmiki oraz wpisują swoje refleksje z pobytu w Polsce, w Warszawie, ze studiowania na Koźmińskim. Mogą zamieścić dowolny wpis, byle pod własnym nazwiskiem. Przyjazna grafika zachęca do oglądania, a autorzy niewątpliwie odczuwają satysfakcję z publikacji.
Studia przeznaczone są dla kandydatów posiadających dyplom licencjata, inżyniera bądź magistra. Po zakończeniu studiów, absolwent otrzymuje Świadectwo Ukończenia Studiów Podyplomowych. W Akademii Finansów i Biznesu Vistula rekrutacja na kierunki podyplomowe trwa do 20.02.2016 roku.
Jurorzy XI Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego oraz Grand Prix Fundacji im. Franciszki Eibisch dostrzegli talenty studentów Europejskiego Wydziału Sztuk Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Prace finalistów, w tym Anny Dybowskiej można obejrzeć na wystawie w Galerii Sztuki BWA w Olsztynie, natomiast obrazy Marcina Dybowskiego można było obejrzeć do 12 grudnia w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej w Warszawie.
Erasmus Student Network to największa, międzynarodowa organizacja studencka, która za cel stawia sobie znoszenie barier kulturowych i promocję wymian międzynarodowych. ESN jest obecne już w 37 krajach europejskich, w tym w Polsce. Jednak ESN w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie to sekcja nieco różniąca się od typowej, zarówno w liczbach – z ponad setką aktywnych członków stanowi największą w Polsce, jak i pod względem zakresu działalności.
Wiemy już, kto został najlepszym, młodym tłumaczem w tym roku. 20. listopada 2015 roku odbył się wielki finał III edycji ogólnopolskiego konkursu lingwistycznego „Tłumacze na start”, organizowanego przez agencję tłumaczeń i szkołę językową Skrivanek we współpracy z partnerem strategicznym – Instytutem Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Tegorocznym zmaganiom studentów patronowali także Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Wojewoda Mazowiecki.
26 listopada 2015r. w Warszawie odbyła się sesja inaugurująca Konkurs BANRISK – Liga Akademicka 2015/2016. Po raz kolejny studenci wcielą się w zarządy wirtualnych banków, które działają w zmieniającym się otoczeniu makroekonomicznym, symulowanym przez program komputerowy.
Global Business, Finance and Governance to nowy kierunek studiów I stopnia prowadzony w języku angielskim, który pojawił się w ofercie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie prowadzi rekrutację na studia II stopnia w semestrze letnim 2015/2016. Nie czekaj, sprawdź ofertę i zapisz się już dziś.
Chcesz zdobyć wyższe kwalifikacje? Myślisz o studiach podyplomowych? Sprawdź listę kierunków oferowanych przez Wyższą Szkołę Ekologii i Zarządzania w Warszawie.
Na Wydziale Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Menedżerskiej działa Klinika Prawa, która stwarza studentom WSM doskonałą możliwość uzyskania praktycznych umiejętności w zakresie udzielania porad klientom i rozwiązywania problemów prawnych. Spotkania Kliniki Prawa WSM odbywają się w każdą środę w godz. 17:00-19:00 w sali B103.
Mateusz Mróz, student informatyki na Wydziale Zastosowań Informatyki i Matematyki Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego został Mistrzem Europy w Taekwondo.
Myślisz o studiach podyplomowych? Może kierunki oferowane przez Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego będą dla Ciebie dobrym wyborem.
Wojciech Liszka Przewodniczący Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji z nominacji Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej został odznaczony odznaką „Za Zasługi dla Turystyki” nadaną przez Ministra Sportu i Turystyki Adama Korola.
Wraz z początkiem roku akademickiego na SGH pojawia się możliwość wzięcia udziału w wielu projektach organizacji studenckich. SKN Zarządzania Projektami już po raz piąty zaprasza wszystkich zainteresowanych tematem zarządzania projektami do wzięcia udziału w PMDays Platforma Szkoleniowa. Platforma to cykl bezpłatnych szkoleń dedykowanych zarówno osobom szczególnie zainteresowanym projektami, jak również tym stawiającym pierwsze kroki w świecie Project Managementu.
W dniu 17 października 2015 r. w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie podczas uroczystej XXI Inauguracji Roku Akademickiego 2015/2016 odbyło się wręczenie godności oraz tytułu Professor Honorificum WSM JE Lechowi Wałęsie, Prezydentowi RP w latach 1990-1995, Laureatowi Pokojowej Nagrody Nobla.
W dniu 21 października 2015 r., Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej otrzymała Honorową Odznakę Primus in Agendo, ustanowioną Rozporządzeniem Rady Ministrów. Rektor APS, prof. Jan Łaszczyk odebrał Odznakę w imieniu Uczelni z rąk Rzecznika Praw Dziecka pana Marka Michalaka, występującego w imieniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza.
Projekt LAS JAKO FENOMEN ŻYCIA – autorstwa Irminy Dubaniowskiej-Kutek z Galerii 8 Plus oraz Sławomira Baczulisa z Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania został wyróżniony w 6. edycji Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej.
Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie zaprasza na profesjonalnie prowadzone warsztaty, które mają na celu przygotowanie uczestników do tworzenia własnych modeli, wizualizacji a nawet prostych animacji w komputerowym środowisku 3D.
Co zrobić, gdy czujemy, że potrzebujemy pomocy? Terapeuci z Akademickiego Centrum Psychoterapii i Rozwoju przy Uniwersytecie SWPS pomogą zdiagnozować przyczyny złego stanu psychicznego i zaproponują najlepszą formę pomocy. Od października rusza program bezpłatnych konsultacji. Spotkania odbędą się w siedzibie Centrum przy ul. Gocławskiej 12 w Warszawie. Zapisy trwają.
Szkoła językowa Lexis wprowadziła możliwość nauki języków online w tzw. wirtualnej klasie. Jest to miejsc, w którym odbywa się nauka online w czasie rzeczywistym (live streaming przez Internet). Jest to autorska technologia, dzięki której można uczyć się języków bez wychodzenia z domu:) Jednak trzeba mieć połączenie z Internetem, głośniki, słuchawki oraz mikrofon i kamerę. Ale w tych czasach prawie wszyscy to mają:)
Trwają zapisy na warsztaty „Scenariopisarstwo dla początkujących” organizowane już po raz XIX przez BAHAMA FILMS.
Wyższa Szkoła Infrastruktury i Zarządzania od 1 października 2015 roku zmieniła nazwę na Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia. Adres uczelni również uległ zmianie, obecnie szkoła mieści się przy ul. Bitwy Warszawskiej 1920r. 18.