
Analityka medyczna i metodologia badań klinicznych to nowe kierunki studiów podyplomowych na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Trwają również zapisy na czwartą edycję podyplomowych studiów Koordynatorów Przeszczepiania Narządów i drugą edycję studiów podyplomowych z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej w opiece zdrowotnej.

Umowę o współpracy Instytutu Pamięci Narodowej z analogicznymi instytucjami czeskimi - Instytutem Badania Reżimów Totalitarnych i Archiwum Organów Bezpieczeństwa - podpisano w Pradze podczas międzynarodowej konferencji "Aparat bezpieczeństwa, propaganda a Praska wiosna".

250 fotografii przedstawiających stolicę i jej mieszkańców od jesieni 1939 roku przez Powstanie Warszawskie po zagładę miasta w 1945 roku - można zobaczyć na wystawie dostępnej w stołecznym Domu Spotkań z Historią.

Brak inwestycji w naukę to inwestycja w ignorancję - to hasło przyświeca zbliżającej się, 12. edycji Festiwalu Nauki w Warszawie (FN), która odbędzie się w dniach 19-28 września.

Archiwalne fotografie i publikacje, pokazy musztry paradnej, przegląd kronik filmowych, replikę armaty polowej i karabinu maszynowego - wszystko to można było zobaczyć w niedzielę podczas otwarcia w Warszawie wystawy "Porwit".

250 zdjęć wykonanych w Warszawie podczas II wojny światowej przez Kompanie Propagandowe Wehrmachtu i Waffen-SS zostanie zaprezentowanych na wystawie "W obiektywie wroga. Niemieccy fotoreporterzy w okupowanej Warszawie (1939-1945)", która 4 września zostanie otwarta w Domu Spotkań z Historią (DSH) w Warszawie

Prof. Szymon Rudnicki został laureatem tegorocznej nagrody im. Jana Karskiego i Poli Nireńskiej, przyznawanej przez Żydowski Instytut Naukowy YIVO w Nowym Jorku autorom najlepszych publikacji odzwierciedlających wkład Żydów polskich w kulturę polską.

Od 13 do 20 września 2008 r. w stolicy będzie trwał Tydzień Obywatelski zorganizowany w ramach V Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych.

19 sierpnia 1893 roku w Warszawie urodził się Stefan Starzyński, prezydent Warszawy w latach 1934-1939, ekonomista i publicysta. W tym roku mija 115 lat od tego wydarzenia.

Radomska Szkoła Wyższa w gronie szkół wyższych, które uzyskały certyfikat "Wiarygodna Szkoła" na rok akademicki 2008/2009.

Po raz kolejny Wyższa Szkoła Biznesu w Radomiu zajmuje najlepsze miejsce w regionie wśród uczelni licencjackich wg rankingu Rzeczpospolitej i Perspektyw.

Władze Politechniki Radomskiej oraz Miasta Radomia podpisały list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie wprowadzenia karty miejskiej zintegrowanej z elektroniczną legitymacją studencką. W imieniu Politechniki Radomskiej list podpisał Rektor prof. dr hab. inż. Mirosław Luft, a w imieniu Miasta Prezydent Andrzej Kosztowniak.

XXI wiek wyznacza nowe standardy w każdej dziedzinie naszego życia – również w sposobie prezentacji i promocji regionów. O ile promocja terytorialna jest pojęciem popularnym, o tyle termin "marki terytorialnej (np. miasta, regionu)" wymaga głębszego poznania i zrozumienia.

Plenerowe widowisko historyczne "Cud nad Wisłą" oraz piknik historyczno-militarny uatrakcyjnią obchody Święta Wojska Polskiego w Radomiu.

Wydział Edukacji, Sportu i Turystyki zaprasza na kolejną wyprawę z cyklu pieszych wycieczek po okolicach Radomia. Wycieczki odbywają się w każdą sobotę przez okres wakacji.

Rękopisy "Pana Tadeusza" i "Balladyny", obraz van Dycka - to niektóre eksponaty z rozproszonej obecnie kolekcji hrabiów Tarnowskich z Dzikowa, które będzie można oglądać od niedzieli w warszawskiej Bibliotece Narodowej.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz przewodniczący fińskiej fundacji John Nurminen Foundation Juha Nurminen i szwedzkiej fundacji Baltic Sea 2020 Björn Carlson, podpisali list intencyjny, którego głównym założeniem jest ograniczenie ilości fosforu w ściekach pochodzących z warszawskich oczyszczalni.

Historyczne i współczesne metody kryptograficzne oraz rozmaite sposoby rozszyfrowywania danych, próby wyceny dóbr nierynkowych, matematyczne modelowanie procesu narastania nowotworów oraz wiele problemów z dziedziny czystej matematyki będą tematem 41 Szkoły Matematyki Poglądowej, jaka odbędzie się w dniach 22-26 sierpnia w Grzegorzewicach.

Prof. dr hab. Jan Szachułowicz Dziekan Wydziału Prawa Uczelni Heleny Chodkowskiej odebrał z rąk Redaktora Naczelnego dyplom za III miejsce w drugiej edycji rankingu Gazety Prawnej w kategorii wydziałów prawa wśród uczelni niepublicznych.

OLYMPUS Szkoła Wyższa im. Romualda Kudlińskiego w Warszawie oraz Park Kultury w Powsinie organizują w dniu 24 sierpnia 2008 r. akcję oddawania krwi na rzecz warszawskich placówek medycznych.

Fotografie przedstawiające niemieckie ludobójstwo podczas Powstania Warszawskiego, fotokopie powstańczych apeli, dokumenty opisujące pacyfikację Woli przez brygady SS - można obejrzeć w ramach wystawy pt. "Wola oskarża 1939-1944".

O historii oczami bezpieki, o symbolice flagi narodowej i o patriotyzmie pokoleniowym była m.in. mowa podczas warsztatów, odbywających się w ramach "II Polonijnych spotkań z historią najnowszą".

Efektywne zastosowanie modelowania w projekcie informatycznym wymaga odpowiedniej konfiguracji działań, produktów, odpowiedzialności personelu i narzędzi wspomagających modelowanie. Tym kwestiom będzie poświęcony jeden z wykładów i warsztatów na seminarium UML - ABC programisty i analityka biznesowego organizowany 27 sierpnia w Warszawie przez Centrum Promocji Informatyki.

Na Uniwersytecie Warszawskim rozpoczęły się zapisy na kursy prowadzone w pierwszym trymestrze w ramach Uniwersytetu Otwartego. W ofercie programowej znalazło się ponad sześćdziesiąt kursów, odpowiadających swoim zakresem tematycznym Ścieżkom Edukacyjnym oraz sześciu dziedzinom wiedzy, takim jak kultura i sztuka, człowiek i społeczeństwo, języki i narody, biznes, gospodarka, prawo, nauka i technika oraz człowiek i środowisko.

60 plakatów i zdjęć przedstawiających m.in. wydarzenia w Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980 oraz zachęcających do udziału w wyborach 1989 roku i głosowania na "Solidarność" można zobaczyć na wystawie dostępnej od wtorku w Warszawie.