PKO Finat wspiera innowacyjnych studentów Politechniki Warszawskiej

PKO Finat podpisał umowę partnerską z Politechniką Warszawską podczas oficjalnego otwarcia Warsaw Design Factory.

PKO Finat wcielił się w ten sposób w rolę biznesowego mentora, który będzie wspierał młodych naukowców w rozwoju praktycznych umiejętności. Umożliwi im również wdrożyć się w wybrane projekty firmy. Dzięki współpracy PKO Finat z Warsaw Design Factory i Politechniką Warszawską, studenci mogą dotknąć prawdziwego biznesu. W ramach współpracy, PKO Finat stworzy program praktyk i staży studenckich, a także będzie opracowywał i realizował ze studentami case study koncepcyjnego rozwiązania danego projektu. Firma chce także aktywnie kreować programy kształcenia tak, aby wspierać rozwój kompetencji technologicznych i innowacyjność pokoleń wchodzących na rynek pracy.

- Biorąc pod uwagę zmieniającą się rzeczywistość i przyspieszenie niemal w każdej z dziedzin życia, PKO Finat poszukuje nowych formuł i osób do współpracy, które wniosą nowatorskie spojrzenie na biznes. Pamiętajmy, że studenci z którymi będziemy współpracować to pokolenie "Y", a już za chwilę "Z". Są to osoby, które doskonale czują się w świecie nowych technologii. My, w obszarze naszego biznesu i grupy kapitałowej (PKO Finat należy do grupy PKO Banku Polskiego) jesteśmy w stanie zaoferować im ciekawe projekty związane z transformacją cyfrową - mówi Agnieszka Surmacka, Prezes Zarządu PKO Finat.

Rzeczywistość biznesowa zmienia się wyjątkowo szybko, aby być konkurencyjnym na rynku, należy się równie szybko do niej adaptować. Właśnie dlatego PKO Finat chce, aby młodzi ludzie kreatywnie i świeżo spojrzeli na funkcjonowanie firmy.

- Bezcenną wartością, którą przekazujemy studentom jest wiedza, jak faktycznie funkcjonuje biznes i jak początkowe idee i nowatorskie rozwiązania mogą być ostatecznie zmonetyzowane - dodała Agnieszka Surmacka - Jestem gorącą zwolenniczką otwierania się na nowe formy współpracy, które pomagają pozytywnie transformować organizację. Mam na myśli nie tylko obszar prowadzenia projektów, ale również szerszy aspekt -podejście do pracy, budowanie ducha zespołu.

W Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii przy ulicy Rektorskiej 4 odbyło się oficjalne otwarcie jedynego w Polsce centrum innowacji Warsaw Design Factory, które szkolić będzie młodych naukowców, oferując im interdyscyplinarne programy edukacyjne, rozwiązujące konkretne potrzeby i problemy, zgłoszone przez instytucje samorządowe, organizacje NGO czy przedstawicieli biznesu. Wśród ponad 200 gości znaleźli się studenci, doktoranci, a także przedstawiciele świata nauki oraz media, zainteresowani wdrażaniem innowacyjnych form kształcenia na Politechnice Warszawskiej.

- Wszystkie projekty realizowane są w oparciu o interdyscyplinarność, a zespoły pracujące nad wybranym zagadnieniem złożone są zarówno z inżynierów, z designerów czy przedstawicieli biznesu. To właśnie współpraca z naszymi partnerami jest kluczowa przy rozwoju młodych innowatorów - mówiła dr inż. Kinga Kurowska-Wilczyńska, koordynatorka Warsaw Design Factory.

Na uroczystym otwarciu Warsaw Design Factory głos zabrał także prorektor ds. studentów - Krzysztof Lewenstein:

- Chcielibyśmy, aby kształcenie przez projekty były obecne w życiorysie wszystkich naszych studentów w całej akademickiej społeczności. Do tej pory przy Politechnice Warszawskiej działało kilkadziesiąt zespołów projektowych, w których wzięło udział kilkaset osób. Przy 30-tysięcznej grupie studentów to rzeczywiście dopiero początek drogi. Będziemy to rozwijać i jesteśmy zdeterminowani, a potwierdza to choćby 3. miejsce w Rankingu Szkół Wyższych 2018 oraz 1. miejsce za najlepszą uczelnię techniczną w kraju.


opublikowano: 2018-07-02
Komentarze
Polityka Prywatności