Wyższa Szkoła Nauk Społecznych Pedagogium w Warszawie przygotowała dla kandydatów nowe kierunki studiów podyplomowych: Edukacja Wczesnoszkolna z Technologią Informacyjną, Komunikacja Społeczna i Medialna oraz Profilaktyka i Przeciwdziałanie Uzależnieniom od Internetu i Mediów.
Celem studiów jest przygotowanie do nauczania edukacji wczesnoszkolnej w klasach I-III. Program obejmuje praktyczną naukę z podstaw wychowania wczesnoszkolnego oraz technologii informacyjnej, uzupełniony o blok przedmiotów metodycznych i warsztatowych.
Adresaci:
Oferta skierowana jest do dla osób legitymujących się dyplomem ukończenia studiów wyższych, które chcą uzyskać kwalifikacje do pracy w Szkołach w zakresie edukacji wczesnoszkolnej z technologią informacyjną.
Komunikacja Społeczna i Medialna
Program studiów podyplomowych adresowany jest dla słuchaczy, którzy pragną usprawnić swoje działanie /w rodzinie, w pracy zawodowej, w kontaktach społecznych/ przez poznanie skutecznych sposobów komunikowania się interpersonalnego, społecznego a także porozumiewania się z wykorzystaniem nowoczesnych technik i urządzeń. Jednocześnie chcą być świadomi zagrożeń, które płyną z cyberprzestrzeni, po to, aby umieć im przeciwdziałać.
Adresaci:
Oferta skierowana jest do osób legitymujących się dyplomem ukończenia studiów wyższych. kierunków humanistycznych i społecznych, zainteresowanych szeroko rozumianym komunikowaniem oraz tych, których efekty pracy zależą w dużej mierze od sprawnego porozumiewania się (lekarzy, policjantów itp.).
Profilaktyka i Przeciwdziałanie Uzależnieniom od Internetu i Mediów
Celem studiów jest przygotowanie Słuchacza do uzyskania wiedzy i umiejętności niezbędnych w realizacji zajęć i oddziaływań profilaktycznych w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Ponadto dają uprawnienia stosowania w praktyce wybranych programów profilaktycznych, zgodnie z aktualnymi tendencjami w systemie edukacji, które postulują odgrywanie większej roli profilaktycznej przez samych nauczycieli.
Adresaci:
Osoby posiadające kwalifikacje nauczycielskie (ewentualnie dysponujące kwalifikacjami/studiami ułatwiającymi realizację programów profilaktycznych i pracę z ludźmi - humanistyczne/społeczne/filozoficzne/teologiczne kierunki studiów, wyjątkowo również inne w przypadku doświadczonych praktyków rozszerzających swoje kompetencje).