Studenci SGTiR z międzynarodowymi certyfikatami Travelife

Strona www: www.sgtir.edu.pl/
Dział: Warszawa

Aż 130 studentów Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji otrzymało certyfikaty managerów zrównoważonego rozwoju w turystyce – Travelife. To rezultat szkolenia „CSR TOUR”, organizowanego przez SGTiR i Polską Izbę Turystyki jako członka międzynarodowego stowarzyrzenia Travelife. W wyniku trzech dotychczasowych edycji programu certyfikat „sustainability in tourism” zdobyło około 330 studentów uczelni. Z kolei koło naukowe „2B” działające przy SGTiR oraz AFiB Vistula zakwalifikowało się do finału MP Power Awards w kategorii „CSR w branży eventowej”.

Podczas programu "CSR TOUR - Społeczna Odpowiedzialność Przedsiębiorstw dla Touroperatorów i Biur Podróży" uczestnicy poznają zagadnienia związane ze zrównoważonym rozwojem w turystyce oraz korzyści płynące ze stosowania dobrych praktyk. Końcowy egzamin umożliwia uzyskanie tytułu "sustainable travel agency manager", który uprawnia do wprowadzania standardów Travelife w firmach i instytucjach. Certyfikaty są przyznawane przez SGTiR oraz Polską Izbę Turystyki od 2014 roku.

"Dzięki bliskiej współpracy z Polską Izbą Turystyki umożliwiliśmy uzyskanie prestiżowych certyfikatów Travelife około 330 studentom SGTiR, których mogę śmiało określić mianem przyszłych liderów rynku turystycznego. Udział w takich inicjatywach, jak SCR TOUR czy Future Leaders Forum, które odbędzie się w marcu br., przybliża studentów praktyki funkcjonowania branży turystycznej" - powiedział dr Krzysztof Celuch, Prorektor ds. dydaktycznych i współpracy międzynarodowej SGTiR, trener Travelife.

Tegorocznemu programowi Travelife w SGTiR towarzyszyły dodatkowe inicjatywy studentów związane z CSR. W styczniu 2016 studenci zorganizowali trzy konferencje: "United Color of the World", ""Przystanek Zdrowie" - wprowadzającej w tematykę zdrowej żywności i Wellness oraz "CSR z różnych punktów widzenia" - fundacji, biznesu i turystyki. W ramach pierwszej z tych konferencji, "United Color of the World" studenci przygotowali film poświęcony problemowi rasizmu (CSR conference Against Racism).

Szkolenia "CSR TOUR" organizowane są w ramach Travelife - wiodącej inicjatywy z zakresie szkoleń, zarządzania i certyfikacji dla przedsiębiorstw z sektora turystycznego, angażujących się w zrównoważony rozwój turystyki. Projekt cieszy się poparciem organizacji zrzeszającej narodowe stowarzyszenia touroperatorów i biur podróży w Unii Europejskiej, ECTAA. Sygnatariuszami programu jest ponad 30 narodowych organizacji turystycznych, głównie z Europy i Azji. W Polsce partnerem Travelife jest Polska Izba Turystki.

"W SGTiR dążymy do wyposażenia przyszłych absolwentów w gruntowną wiedzę o rynku turystycznym, ale jednocześnie kładziemy nacisk na ich gotowość do podjęcia pracy lub samodzielnej działalności gospodarczej bezpośrednio po ukończeniu studiów. Dlatego już w trakcie nauki studenci mają możliwość udziału w istotnych wydarzeniach, takich jak Meetings Week Poland, PEMES i EMEC oraz konkursach organizowanych przez wiodące organizacje i stowarzyszenia w branży spotkań" - dodała dr hab. Jolanta Żyśko, prof. SGTIR, Rektor Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji.

Aktywność w dziedzinie CSR studentów Grupy Uczelni VISTULA, do której należy SGTiR, została zauważona przez jury konkursu MP Power Awards, organizowanego przez MeetingPlanner.pl. Studenckie Koło Naukowe Turystyki Biznesowej "2B", działające przy Grupie Uczelni VISTULA, zakwalifikowało się do finału - w kategorii "CSR w branży eventowej". Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 18 marca.

Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji ma charakter uczelni biznesowej, przygotowującej absolwentów do kierowani, tworzeni i zarządzania przedsiębiorstwami turystycznymi, sportowymi lub rekreacyjnymi. Prowadzi studia I i II stopnia na kierunku 'Turystyka i Rekreacja' oraz I stopnia na kierunku 'Dietetyka'. Praktyczne podejście do kształcenia SGTiR wyraża się m.in. we współpracy z partnerami strategiczni, w tym: MPI Poland, Polską Izbą Turystyki, Polską Organizacją Turystyczną oraz PKOl. W Rankingu Perspektyw 2015 SGTiR uplasowała się na najwyższym miejscu wśród niepublicznych uczelni turystycznych, a w ogólnym zestawieniu - wśród 20 najlepszych uczelni niepublicznych.

Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji jest nowoczesną uczelnią biznesową, przygotowującą absolwentów do pracy w tworzeniu, kierowaniu i zarządzaniu przedsiębiorstwami turystycznymi, sportowymi lub rekreacyjnymi. Prowadzi studia I i II stopnia na kierunku Turystyka i Rekreacja, na 11 specjalnościach oraz studia I stopnia na kierunku Dietetyka. W Rankingu Perspektyw 2015 SGTiR uplasowała się na najwyższym miejscu wśród niepublicznych uczelni turystycznych, a w ogólnym zestawieniu - wśród 20 najlepszych uczelni niepublicznych.

Zajęcia prowadzą wybitni wykładowcy z dużym doświadczeniem praktycznym, m.in. dr. hab. Jolanta Żyśko - członek zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Zarządzania Sportem oraz członek Grupy Ekspertów KE "Human Resources Development in Sport", dr Krzysztof Celuch - współtwórca Międzynarodowego Stowarzyszenia Organizatorów Spotkań MPI czy prof. dr hab. Aleksander Ronikier - b. wiceprezes PKOl. W strukturach SGTiR funkcjonuje Instytut Turystyki, który prowadzi prace naukowo-badawcze w dziedzinie nauk przyrodniczych i technicznych oraz nauk społecznych i humanistycznych - rocznie odpowiada za wykonanie ponad 100 opracowań i ekspertyz dotyczących krajowego i zagranicznego ruchu turystycznego, regionalnych programów rozwoju turystyki oraz inwestycji turystycznych.

Więcej na: www.sgtir.edu.pl

O SGTiR


opublikowano: 2016-03-03
Komentarze
Polityka Prywatności