Innowacje w agrobiznesie na SGGW

O wybranych aspektach problematyki innowacyjności i zarządzania własnością intelektualną w agrobiznesie rozmawiać będą uczestnicy seminarium 'Kreator innowacyjności w agrobiznesie', które odbędzie się 18 grudnia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Seminarium organizowane jest przez Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji, w ramach projektu pt. 'Wypracowanie standardów zarządzania prawami własności intelektualnej'.

Projekt ten realizowany jest w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego 'Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej' wspólnie z: Politechniką Warszawską, Szkołą Główną Handlową w Warszawie, Uniwersytetem Warszawskim, Uniwersytetem Jagiellońskim, Uniwersytetem Medycznym w Łodzi, Naczelną Organizacją Techniczną, Konfederacją Pracodawców Polskich, Związkiem Banków Polskich, US Polish Trade Council, Biurem Informacji Kredytowej, Convention Bureau of Poland oraz Polską Izbą Zaawansowanych Technologii.

Jak informuje dr hab. Irena Ozimek z komitetu organizacyjnego imprezy, seminarium rozpocznie wykład prof. Małgorzaty Korzyckiej- Iwanow z UW na temat 'Własność intelektualna w zakresie rolnictwa i żywności'. PO nim nastąpią wystąpienia m.in.: prof. Katarzyny Niemirowicz-Szczytt z SGGW, prof. Zbigniewa Dolatowskiego z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, dr Stanisława Macioła z SGH i dr Moniki Trząskowskiej z SGGW.
Wśród poruszanych tematów znajdą się: bariery wprowadzania innowacji do przemysłu spożywczego, metody tworzenia nowych odmian roślin uprawnych w XXI wieku w Polsce czy drogi komercjalizacji innowacyjnych pomysłów biotechnologicznych. Omówione też zostaną propozycje programu dotyczącego zarządzania własnością intelektualną w zakresie modułu rolniczego. (PAP)

dodane przez student


ostatnia zmiana: 2016-09-02
Komentarze
Polityka Prywatności