NEWSY Warszawa
i mazowieckie

tag
Po raz pierwszy na praktyki do Afryki wyjechała w 2016 r. Był to kurs dla studentów weterynarii połączony z wolontariatem w rezerwacie Shamwari w RPA. Katarzyna Kołodziejczyk, bo o niej mowa, była wówczas studentką SGGW, której wielkim marzeniem było leczenie dzikich afrykańskich zwierząt. Dążenie do celu wymagało determinacji – największym wyzwaniem było zebranie funduszy na podróż i pobyt w Shamwari. Jednak udało się! Wtedy była jedyną Polką biorącą udział w przedsięwzięciu, i to prawdopodobnie w całej historii tego typu kursów. Osiągnęła swój cel i przetarła szlak kolejnym marzycielom. Dosłownie, ponieważ zajęła się organizacją podobnych wyjazdów dla studentów, nie tylko z SGGW. W najbliższe wakacje zamierza już po raz czwarty wyjechać do Afryki – w tym po raz drugi z grupą dziewczyn. Chłopaków też zaprasza!
W Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego powstanie Innowacyjne Centrum Nauk Żywieniowych. Inwestycja zostanie sfinansowana w części ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin oraz Rektor SGGW profesor Wiesław Bielawski podpisali umowę umożliwiającą budowę Centrum.
Wkrótce do Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego trafi wsparcie unijne na utworzenie Centrum Medycyny Regeneracyjnej i zakup nowoczesnej aparatury naukowo-badawczej, która umożliwi rozwój innowacyjnych badań w obszarze nauk klinicznych, fizjologicznych oraz zaawansowanej medycyny regeneracyjnej. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma ponad 66,6 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020. Umowę w tej sprawie podpisali Marszałek Adam Struzik i JM Rektor SGGW w Warszawie Wiesław Bielawski.
Finanse i rachunkowość, dietetyka, logistyka, turystyka i rekreacja, weterynaria, informatyka oraz biotechnologia to najbardziej popularne w tym roku kierunki studiów w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. SGGW zakończyła pierwszy etap rekrutacji na studia. Kolejne tury rekrutacji potrwają do połowy sierpnia.
W pracy laboratoryjnej można czasem poczuć się jak w powieści science-fiction. Mikołaj Federowicz, absolwent Międzywydziałowego Studium Biotechnologii w SGGW, podczas studiów dostał niepowtarzalną okazję, by… ożywić zamrożone przez lata organizmy.
W nowym roku akademickim Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego otwiera się na wszystkich tych, którzy chcieliby studiować w języku angielskim. Dzięki dofinansowaniu z unijnego programu POWER rozpoczyna się rekrutacja na jeden nowy kierunek i dwie specjalności.
Na Wydziale Nauk o Żywności SGGW powstała alternatywa dla popularnych słodyczy – żelek. Zmieniające się trendy żywieniowe kreują potrzebę tworzenia nowych produktów. Świadomi konsumenci chętniej sięgają po te z większą zawartością składników bioaktywnych lub z obniżoną zawartością tych niepożądanych. Na rynku pojawia się coraz więcej zdrowszych alternatyw dla popularnych słodyczy, np. czekolada o zmniejszonej zawartości cukru, batony bezglutenowe.
Dr hab. Hazem M. Kalaji, prof. SGGW opracował zdalny system monitorowania stanu fizjologicznego roślin iPlant. Powstał on, aby monitorować na bieżąco kondycję roślin ozdabiających ściany zrewitalizowanej Rotundy PKO w Warszawie.
O tym, że rośliny przeprowadzają proces fotosyntezy, wiedzą wszyscy, podobnie jak to, że jego produktami są cukry i tlen. Dopiero od niedawna jednak wiemy, że fotosynteza jest rodzajem specyficznego języka, którym rośliny komunikują światu o swoich potrzebach. Dr hab. Hazem M. Kalaji, prof. SGGW z Wydziału Rolnictwa i Biologii SGGW dość dobrze poznał sposób odczytywania takiego języka i opracowuje system, dzięki któremu rośliny same mogą kontrolować warunki, w jakich żyją.
Warszawskie Dni Akwarystyki to największa w Polsce wystawa akwarystyczna. Co roku przyciąga zarówno amatorów, jak i profesjonalistów z kraju oraz Europy. Program dwudniowej imprezy jest napięty i skierowany do szerokiego grona odbiorców. Za organizacją tego przedsięwzięcia stoi jeden człowiek – Rafał Maciaszek, doktorant na Wydziale Nauk o Zwierzętach w SGGW.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego zaprasza na studia podyplomowe Nowoczesna organizacja i zarządzanie w gastronomii oraz kurs szkoleniowy Profesjonalne zarządzanie w gastronomii.
Wydział Nauk Ekonomicznych SGGW w Warszawie ogłasza nabór na kolejną XVI edycję dwusemestralnych podyplomowych studiów Zamówienia publiczne. Rekrutacja trwa do 28 lutego 2018 roku.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie prowadzi nabór na studia podyplomowe Transport i spedycja. Planowany termin rozpoczęcia studiów to październik 2017 roku.
Trwają zapisy na Podyplomowe Studia Bankowości i Finansów w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Trwa rekrutacja na Podyplomowe Studia Rachunkowości Bankowej w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego zaprasza na studia podyplomowe na kierunku Ekonomika rolnictwa. Zapisy trwają do 15 września 2017 roku.
1 czerwca wystartowała rekrutacja na studia I i II stopnia oraz jednolite magisterskie w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W tym roku dla kandydatów przygotowano 7165 miejsc.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego uruchomiła nabór na studia podyplomowe z logistyki. Planowane rozpoczęcie zajęć to październik 2017.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego zaprasza na studia podyplomowe na kierunku Zamówienia Publiczne. Rekrutacja trwa do 26 lutego 2017 roku.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zaprasza na studia podyplomowe na kierunku Administracja systemami i aplikacjami.
Wydział Nauk Ekonomicznych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego ogłosił nabór na dwusemestralne Studia Podyplomowe Zarządzanie BHP w przedsiębiorstwie.
Do 15 września potrwa dodatkowa, uzupełniająca rekrutacja na studia I stopnia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Dietetyka, finanse i rachunkowość, logistyka, weterynaria oraz informatyka to najpopularniejsze w tym roku kierunki studiów w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. SGGW zakończyła pierwszy etap rekrutacji na studia stacjonarne. Rekrutacja w SGGW potrwa do połowy sierpnia.
Mateusz Mróz, student informatyki na Wydziale Zastosowań Informatyki i Matematyki Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego został Mistrzem Europy w Taekwondo.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego zaprasza na studia I stopnia. Do 14 września 2015 roku uczelnia prowadzi rekrutację uzupełniającą.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności