Spotkania mają znaczenie! Pod hasłem #Meetingsmetter odbyły się w hotelu Novotel w Warszawie Ogólnopolskie Obchody Dnia Przemysłu Spotkań GMID 2023. To wielkie wydarzenie było połączone z galą „Kompasów Vistuli” – konkursu dla absolwentów Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Zwycięzcą tegorocznej edycji w kategorii Menedżer został Mateusz Lewandowski. W kategorii Przedsiębiorca przyznano wyróżnienia. Otrzymały je: Agata Pemberton i Dominika Polus-Dąbrowska. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Andrzej Gut-Mostowy.
„Kompasy Vistuli” wręczono po raz czwarty. Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula wyróżnia w ten sposób swoich najlepszych absolwentów, którzy odnieśli znaczący sukces na polu zawodowym związanym z szeroko pojętą gościnnością, w pracy w sektorach takich jak: turystyka, HORECA, branża spotkań czy zarządzanie sportem. Inicjatorem „Kompasów Vistuli” jest Rada Biznesu SGTiH Vistula, w której skład wchodzą przedsiębiorcy z branży turystycznej oraz dziennikarze branżowi. Kapitułę konkursu tworzą przedstawiciele Rady Biznesu i uczelni.
W tegorocznej edycji konkursu, w kategorii Menedżer, której partnerem jest Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Kapituła wyłoniła trójkę finalistów. Są to: Mateusz Lewandowski, dyrektor sprzedaży na Polskę, Louvre Hotels Group, Nadzeya Melnik, incentive manager w United Partners oraz Katarzyna Melnyk, senior convention sales manager, Crowne Plaza Warsaw – the HUB I Holiday Inn Express Warsaw – the HUB. Zwycięzcą został Mateusz Lewandowski, absolwent kierunku Turystyka i rekreacja, na której wybrał specjalność Organizacja i zarządzanie w hotelarstwie i gastronomi.
W kategorii Przedsiębiorca, której partnerem jest MPI Poland Międzynarodowe Stowarzyszenie Organizatorów Spotkań, wyróżnienia otrzymała Agata Pemberton, która dziś jest współwłaścicielką, firmy Kos, European Bartender School oraz Dominika Polus-Dąbrowska, trenerka mentalna w firmie noszącej jej imię. Obie panie są absolwentkami specjalności Organizacja i zarządzanie wydarzeniami biznesowymi na kierunku Turystyka i rekreacja.
Kapituła „Kompasów Vistuli” doceniła elastyczność i i kreatywność tegorocznych laureatów, odwagę, konsekwencję energię i wytrwałość. To cechy niezbędne, by przetrwać w branży i planować dobrą przyszłości.
Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula ma uznanie dla ludzi, którzy potrafią wykorzystać wiedzę i kompetencje zdobyte w czasie studiów, umieją komunikować się, dostrzec zmiany i przewidzieć trendy, a do tego mają pasję. To cechy, które wyróżniają laureatów „Kompasów Vistuli. Są oni najlepszymi ambasadorami uczelni i mogą wskazać drogę innym.
Podczas gali zostały też wręczone Nagrody Rektora za wkład i zaangażowanie w realizację strategii rozwoju oraz funkcjonowanie Uczelni.
Nagrodą I stopnia zostały uhonorowane: dr hab. Teresa Skalska, prof. SGTiH Vistula, dr Joanna Kalecińska oraz dr hab. Ewa Gondek.
Nagrodę II stopnia otrzymali zaś: dr Piotr Kociszewski, Magdalena Markiewicz i Ewa Łappa.
Gala „Kompasów Vistuli” była również okazją do powołania nowych członków Rady Biznesu SGTiH Vistula
Patronem konkursu „Kompasy Vistuli” jest Polska Izba Turystyki
Materiały prasowe Uczelni Vistula