Zapraszamy na webinar „Ameryka i świat w trzeciej dekadzie XXI w.” z udziałem prof. Koźmińskiego, prof. Grzegorza W. Kołodko, prof. Dariusza Jemielniaka, prof. Adama Nogi oraz prof. Krzysztofa Obłója.
Codziennie docierają do nas terabajty informacji zza oceanu – o podupadającej gospodarce, wyborach w USA, kryzysie instytucji demokratycznych, przemianach społecznych, ruchach militarnych niegdysiejszego supermocarstwa, trosce o klimat (lub o jej braku), powstających nowych technologiach, walce korporacyjnych liderów o udział w dalszych zyskach i ekspansji na nowe rynki. Na to nakłada się światowa pandemia – zmienna, która zaburza wszelkie prognozy, budzi naturalny strach o jutro, skutkuje wprowadzaniem restrykcji społecznych i ekonomicznych, których efekty niezwykle trudno przewidzieć. Ameryka, podobnie jak świat, jest dziś niczym niepewny tygiel. Przestała przypominać gwaranta światowego pokoju, oazę dobrobytu, praw obywatelskich i wzór demokratycznych cnót. Jak uporządkować wiedzę o świecie?
Możliwość analizy rzeczywistości USA, w perspektywie zmiennych z tylu poziomów, wydaje się skazana na porażkę. W Akademii Leona Koźmińskiego nie boimy się wyzwań – do dyskusji o potencjalnych trendach, które można wyłowić z chaosu informacji, zaprosiliśmy pięciu wybitnych naukowców: prof. Andrzeja K. Koźmińskiego, prof. Grzegorza W. Kołodko, prof. Dariusza Jemielniaka, prof. Adama Nogę oraz prof. Krzysztofa Obłója. W trakcie webinaru Ameryka i świat w trzeciej dekadzie XXI w. profesorskie gremium wskaże najważniejsze wątki, które będą kształtowały rzeczywistość gospodarczą, polityczną i społeczną, a także rolę USA w najbliższych latach.
Jaki będzie wynik bieżących wydarzeń dla struktury społecznej, politycznej, kapitałowej i w szerszej perspektywie i dla znaczenia USA w wymiarze globalnym? Czy Ameryka będzie potrafiła znaleźć rozwiązanie i połączyć intensywnie buzujące wątki zmian z naciskami innych gospodarek oraz własnych gigantów ekonomicznych (Amazon, Microsoft, Google, Facebook, Oracle) ze zmieniającymi się trendami globalnymi i pandemią? Czy pozostanie atrakcyjna dla własnych obywateli?
Zapraszamy na bezpłatny webinar już 3 grudnia o godzinie 18:00.