Warszawa - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
Przejdź do: newsy Warszawa
12-13.01.2019

Wystawa malarstwa wykładowcy WSEiZ

Wystawa “Pokłon zwierząt” p. dr Piotra Pańkowskiego, malarza, rysownika oraz wykładowcy na Wydziale Architektury Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania będzie czynna w dniach 12 i 13 stycznia przy ul. Szwedzkiej 2/4 w Warszawie.

"Zapraszam na wystawę mojego malarstwa, która nosi tytuł "Pokłon zwierząt". W sztuce wielokrotnie przedstawiano żłóbek betlejemski i adorujących małego Jezusa ludzi. Były również zwierzęta, ale w tle. Na mojej wystawie są one głównymi bohaterami. Mędrców, Królów i Pasterzy oczekuje wśród Gości.

Wystawa ma charakter jasełkowy, świąteczny. Byłoby mi miło gościć dzieci, młodzież i dorosłych. Miejscie trochę wolnego czasu, żeby porozmawiać, przekąsić, wypić, pooglądać. Dzieci będą mogły porysować.

Wystawa będzie otwarta w sobotę i niedzielę 12 i 13 stycznia 2019. Wernisaż odbędzie się w sobotę 12 stycznia między godziną 17 a 22. Miejsce: Warszawa, ul. Szwedzka 2/4, hala nr 8.

Piotr Pańkowski

Malarz był mentorem nieformalnej grupy rysowniczej „5 na 5” złożonej ze studentów  Architektury WSEiZ. Tak pisali o dr. Pańkowskim: „Opiekun, wystarczy jedna jego kreska na naszych rysunkach, aby nabrały one sensu. Inspirujący, poszerzający horyzonty i zarażający pasją nauczyciel. Człowiek renesansu. Ojciec, guru, mentor, nauczyciel, nasz przewodnik, towarzysz. Człowiek z duszą… Dzięki niemu rysowanie nabiera innego znaczenia. Nie ważne kto jak rysuje, ważne jest to, co w danym momencie każdy z nas zauważy i jak to zinterpretuje, przelewając swoją wizję na kartkę. Ważne są odczucia a nie umiejętności. Humor - mistrz…na serio. Fajnie spędzać z nim czas”.


data ostatniej modyfikacji: 2018-12-19 12:05:27
Komentarze

Nauka języków w Warszawie
a220x300_TFLS_jesien_20155_j89.jpg
BezplatnyTest_220.gif
boks.gif
Archibald_220_weloveenglish.gif

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni w Polsce
Wy__sza_Szko__a_In__ynierii_i_Zdrowia_220.jpg
ASW_220_v2.jpg
Wy__sza_Szko__a_Ekologii_i_Zarz__dzania_w_Warszawie_boks_220_og__lny.jpg
Wy__sza_Szko__a_Mened__erska_boks_220.jpg
WIT_220.png
SWPS_220_uni.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura wydział Wzornictwa, autor: Mikołaj Jaworski
 
Polityka Prywatności