2-4.07.2018
III Konferencja Psychologii Pozytywnej w APS
Konferencja odbędzie się w dniach 2-4 lipca 2018 roku w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej przy ul. Szczęśliwickiej 40 w Warszawie.
Psychologia pozytywna jako nowy obszar psychologii została proklamowana przez Martina Seligmana w 1998 roku. Od tego czasu na całym świecie na szeroką skalę prowadzone są badania dotyczące różnych wymiarów pozytywnego doświadczania swojego życia, budowania i rozwijania mocnych stron oraz uwarunkowań poczucia szczęścia jednostek i społeczeństw.
Co udało się osiągnąć przez te 20 lat? Jakie nowe możliwości w zakresie badań i rozwoju osobistego stworzył nurt psychologii pozytywnej? III Konferencja Psychologii Pozytywnej będzie okazją, aby przyjrzeć się tej różnorodności kierunków rozwoju psychologii pozytywnej.
Celem konferencji jest propagowanie idei psychologii pozytywnej w nauce i praktyce, dlatego będzie ciekawym doświadczeniem zarówno dla naukowców, jak i praktyków, którzy są zainteresowani najnowszymi odkryciami z tej dziedziny, polem wymiany wiedzy badaczy, jak i osób zajmujących się na co dzień rozwojem osobistym. Oprócz wybitnych polskich badaczy wykłady poprowadzą Barbara Fredrickson z North Carolina University, światowy ekspert z dziedziny pozytywnych emocji oraz rozwijania pozytywności, autorka teorii budowania i poszerzania zasobów (broaden-and-built theory), za którą otrzymała nagrodę Tempelton Prize in Positive Psychology oraz Joar Vittersø z Universytetu w Tromsø, wybitny badacz dobrostanu psychicznego oraz wyznaczników dobrego życia. W planie są również referaty i sympozja ukazujące szerokie spectrum badań w nurcie psychologii pozytywnej (od wykorzystania w terapii po zachowania ekonomiczne) oraz warsztaty rozwoju osobistego.
opublikowano: 2018-06-25