2017-10-19 18:00

PJATK zaprasza na wystawę "Na przełęczach absurdu"

Studenci Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych zapraszają na wystawę "Na przełęczach absurdu", poświęconą dramatowi "Gyubal Wahazar" Stanisława Ignacego Witkiewicza. Wernisaż wystawy odbędzie się 19 października o godzinie 18:00 w Muzeum Żydów Mazowieckich, ul. Kwiatka 7 w Płocku.

W marcu 2017 studenci PJATK zostali zaproszeni do wizualnego zinterpretowania dramatu Stanisława Ignacego Witkiewicza pt. "Gyubal Wahazar". Inspiracją dla ich działań był, zapoznany i niezrealizowany, projekt Stefana i Franciszki Themersonów wydania tego dramatu w j. angielskim.

Małgorzata Sady i Marek Średniawa w cyklu spotkań - wykładów i seminariów oraz krytyk - wprowadzili międzynarodową grupę studentów w temat, pozostawiając im pełną swobodę interpretacji polsko- i anglojęzycznych tekstów. Począwszy od marca 2017 studenci pracowali zarówno nad składem, jak i nad multimedialną interpretacją wydawnictwa.

Pod opieką prof. Andrzeja Klimowskiego (RCA) i prof. Ewy Sataleckiej (PJATK) złożyli książkę, stworzyli ilustracje, plakaty i animacje oraz grafiki multimedialne z zastosowaniem rzeczywistości rozszerzonej (AR). Ten interdyscyplinarny, międzynarodowy projekt edukacyjny łączy kształcenie humanistyczne - elementy wiedzy o literaturze, historii sztuki i historii komunikacji wizualnej z praktyką, prowadzącą do rozwoju umiejętności profesjonalnych, implementowane w cyklu spotkań z ekspertami. Wartym odnotowania jest także aspekt dialektyczny kontekstowego osadzenia tekstu i stworzenie warunków do debaty na temat aktualności wielu zawartych w nim przesłań.


ostatnia zmiana: 2017-10-18
Komentarze
 
Polityka Prywatności