www organizatora »
www organizatora »
www organizatora »

Warszawa - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
Przejdź do: newsy Warszawa
2017-10-15 12:00

Collegium Civitas organizuje dzień otwarty kierunku Art in practice

logo__collegium_civitas-400px

Dzień otwarty studiów podyplomowych Art in practice organizowanych prze Collegium Civitas odbędzie się 15 października 2017 roku w Muzeum Geologicznym PIG-PIB w Warszawie przy ul. Rakowieckiej 4.

Na spotkanie z kierowniczkami studiów i kuratorkami wystawy - Mariką Zamojską i Justyną Wesołowska - uczelnia zaprasza osoby zainteresowane studiami, przyszłych studentów oraz absolwentów pierwszej edycji studiów.

Muzeum Geologiczne PIG-PIB
Rakowiecka 4 (wejście od ulicy Wiśniowej)

LOVE, MEMORY, CURIOSITY

Alicja Bielawska, Tymek Borowski, Magdalena Karpińska, Olga Micińska, Shana Moulton, Katarzyna Przezwańska, Mikołaj Sobczak, Stach Szumski, Nomadic State

Wystawa zrealizowana przez Polana Institute we współpracy z Muzeum Geologicznym PIG-PIB w Warszawie

Wystawa "Love, Memory, Curiosty" to pierwsza próba wprowadzenia do głównej przestrzeni Muzeum Geologicznego dzieł sztuki współczesnej. To również spojrzenie na sztukę współczesną jako na kolejny etap ewolucji. Tytuł wystawy nawiązuje do słów Darwina, który pisał, że "każdy zwolennik teorii ewolucji musi przyznać, że umysłowe władze wyższych zwierząt, choć tak różne od naszych pod względem stopnia rozwoju, są jednak tej samej natury, co i nasze, i mają równą własność doskonalenia się". Miłość, pamięć i ciekawość są wspólne dla ludzi i dla zwierząt.
Pomysł na wystawę wziął się z fascynacji samym miejscem i instytucją - Muzeum Geologicznym w Warszawie. W muzealnym porządku natura stała się historią, przeszłością, którą ocala się skrzętnie dla przyszłych pokoleń, a odwiedzający nadal borykają się z wyobrażeniem setek tysięcy lat rozciągniętych na przestrzeni geologicznych epok. Dla artystów to ćwiczenie z wyobraźni geologicznej łączy się często z wprowadzeniem do prac elementów magii i surrealizmu.
Według Paula Crutzena, teoretyka antropocenu, jesteśmy świadkami przyspieszonego (w skali świata) "dziania się" - powstawania nowych epok geologicznych na podstawie faktów z "tu i teraz", a nie sprzed setek tysięcy i milionów lat. Zgodnie z teorią antropocenu człowiek stanowi jedną z sił naturalnych, które z taką mocą wyznaczały poprzenie ery. Zaproszeni do wystawy artyści inspirują się obiektami geologicznymi i nowymi zjawiskami, jak na przykład fordytami - młodymi minerałami powstałymi ze sprasowania i wypieczenia farb i lakierów samochodowych w byłej fabryce Forda w Detroit.


data ostatniej modyfikacji: 2017-10-11 11:15:28
Komentarze

Nauka języków w twoim mieście
Instytut_Austriacki_220.jpg
ChA_220.gif
a220x300_TFLS_jesien_20155_j89.jpg
Archibald_220_weloveenglish.gif

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni
w Polsce
Wy__sza_Szko__a_Mened__erska_boks_220.jpg
SWPS_220_uni.jpg
Wy__sza_Szko__a_In__ynierii_i_Zdrowia_220.jpg
Wy__sza_Szko__a_Ekologii_i_Zarz__dzania_w_Warszawie_boks_220_og__lny.jpg

Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura