Drzwi Otwarte Uniwersytetu SWPS w Warszawie odbędą się 21 maja 2016 roku w siedzibie uczelni przy ul. Chodakowskiej 19/31. Początek o godzinie 11:00.
Drzwi Otwarte rozpoczną się o godz. 11.00 ogólną prezentacją uczelni. Po zakończeniu prezentacji do dyspozycji kandydatów będą wykładowcy reprezentujący poszczególne specjalności i kierunki studiów licencjackich oraz magisterskich.
Lista kierunków studiów w Warszawie (Serwis rekrutacyjny) »
Osoby zainteresowane studiami doktoranckimi i podyplomowymi będą mogły zapoznać się z ofertą i zasadami rekrutacji na specjalnie przygotowanych stoiskach informacyjnych.
Poza kwestiami związanymi z przyszłym studiowaniem, od godziny 12.15 zainteresowani kandydaci będą mogli wziąć udział w tzw. SWPS Tour, czyli zwiedzaniu uczelni. Studenci Uniwersytetu SWPS pokażą sale, laboratoria, sprzęt, będący stałymi elementami uczelnianej infrastruktury. Kandydaci będą mogli zapoznać się również z miejscami, w których chętnie spędzają czas nasi podopieczni, m.in. księgarnio-kawiarnią Psyche czy punktami gastronomicznymi, takimi jak Kardamon i Azyl.
Na stoiskach informacyjnych można będzie przede wszystkim poznać szczegółowe informacje nt. procedury rekrutacyjnej, ale również dowiedzieć się m.in. o rodzajach stypendiów (naukowe, socjalne, dla osób niepełnosprawnych, artystyczne, sportowe), o które mogą się ubiegać studenci naszej uczelni, a także programach wsparcia rozwoju kariery studentów realizowanych przez Biuro Karier.
W ramach programu Erasmus+ nasi studenci wyjeżdżają do szkół w całej Europie. Uniwersytet SWPS podpisał ponad 100 umów z zagranicznymi uczelniami, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, Belgii, Holandii, a także Grecji i Chorwacji. W ramach dodatkowych umów studenci mogą wyjechać również do Korei lub Chin. Na wszelkie pytania związane z możliwością wyjazdów zagranicznych odpowie pracownik Biura Współpracy Międzynarodowej.
Stoiska informacyjne
Podczas Drzwi Otwartych uczestnicy nie tylko będą mogli zwiedzić stoiska o charakterze informacyjnym, lecz również porozmawiać z prawdziwymi pasjonatami nauki. W arkana uczelnianej rzeczywistości wypełnionej badawczymi aktywnościami wprowadzą kandydatów m.in. członkowie Koła Naukowego Studiów Azjatyckich, którzy zachęcą do wzięcia czynnego udziału w chińskiej grach planszowych. Na stoisku Naukowego Koła Zaburzeń Nastroju wyświetlana będzie multimedialna prezentacja zawierająca podstawowe fakty dotyczące zaburzeń afektywnych, na stoisku Koła Naukowego Badań Okulograficznych dowiecie się do czego służy eye-tracker, zaś na stoisku Koła Neuronauki uczetstnicy będą mogli przyjrzeć się mózgowi w 3D, obejrzeć relację z Dnia Mózgu oraz zapoznać się z działalnością badawczą koła.
W ramach ciekawostki uczestnicy Drzwi Otwartych zapoznają się z instalacją "Miłość", która odwołuje się do teorii bliskich związków i pokazuje, że za pomocą technologii możemy wyrazić abstrakcyjne pojęcia, nawet tak trudne do opisania jak miłość. A wielbicieli prawdziwych wynalazków zapraszamy do wypróbowania urządzenia haptycznego. Za pomocą tego urządzenia uczestnik dotyka obiektów 3D znajdujących się w przestrzeni wirtualnej. Czuje ich fakturę, miękkość/twardość, kształt, tak jakby dotykał tych przedmiotów naprawdę.
Stoiska naukowe
Warsztaty dla kandydatów
Zajęcia są zbiorem praktycznych porad, ćwiczeń i aktywności przydatnych dla przyszłych studentów Uniwersytetu SWPS. Skupimy się na autoprezentacji, radzeniu sobie ze stresem i technikach pamięciowych, czyli umiejętnościach niezbędnych podczas każdej sesji egzaminacyjnej. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się również, jak efektywnie współpracować z administracją i bezboleśnie załatwić wszystkie uczelniane formalności (harmonogram roku akademickiego, układanie planu zajęć, podania i odwołania, dziekanaty i inne ważne biura).
Warsztaty dla kandydatów School of Ideas
Osoby zainteresowane studiami w School of Ideas powinny wziąć udział w warsztatach kwalifikacyjnych, podczas których przybliżymy koncepcję studiów oraz przeprowadzimy ćwiczenia z pracy zespołowej i metody design thinking. Celem uczestników warsztatów będzie przygotowanie projektu produktu/usługi w oparciu o kompetencje zróżnicowanego wewnętrznie zespołu i potrzeby użytkowników/odbiorców. Przeprowadzimy też ćwiczenia z pracy nad wyborem modelu biznesowego dla swoich działań. Będzie to okazja, by poznać swoje mocne strony i sprawdzić umiejętność pracy koncepcyjnej w grupie zadaniowej, ale też spotkać przyszłych wykładowców.
Ze względu na dominujący w trakcie studiów warsztatowy charakter pracy, nabór do School of Ideas ograniczony jest do maksimum 30 osób.