Czy pierwsza praca musi być stresująca? Czy są pracownicy idealni? Czy pracodawca może być Twoim mentorem? Czym jest system Total Quality Management? Pasja czy dobra praca? – to tylko niektóre z pytań, na które postarają się odpowiedzieć uczestnicy konferencji „Starcie na starcie: nieustraszony kandydat vs. pracodawcy doskonali”. Wezmą w niej udział studenci, menadżerowie, trenerzy oraz konsultanci HR. Uczelnia Łazarskiego zaprasza na otwarte spotkanie już w środę, 6 kwietnia w auli 38, o godz. 15.00.
Celem konferencji jest nawiązanie dialogu pomiędzy młodymi, wkraczającymi na rynek pracy przedstawicielami pokolenia Y, a pracodawcami - reprezentantami pokolenia X. Uczestnicy spotkania spróbują rozwiać wątpliwości "świeżo upieczonych" absolwentów z pokolenia Y na temat pierwszej pracy, a także przedstawić fakty i mity z nią związane.
Rozpoczęcie życia zawodowego to niełatwe zadanie. Studenci Uczelni Łazarskiego to ambitni młodzi ludzie, którzy już na studiach zdobywają pierwsze doświadczenia zawodowe. Większość z nich, bo aż 96 proc., pracuje podczas studiów, aby w trakcie nauki nabyć pożądane kompetencje. Podczas konferencji podzielą się swoimi spostrzeżeniami z pokoleniem X.
Mamy nadzieję, że konferencja będzie platformą dialogu i współpracy pomiędzy studentami i potencjalnymi pracodawcami. Poruszane na niej tematy i problemy są bliskie większości studentów oraz pracodawców. Tak wiele razy słyszymy z ust zarówno jednej jak
i drugiej grupy o braku porozumienia, o rozbieżności celów obu pokoleń. Czy uda się wypracować porozumienie i odpowiedzieć na pytanie: czego oczekujemy od innych i czy jest to osiągalne? - mówi Paweł Wielądek, organizator konferencji i student ekonomii na Łazarskim. - Odpowiedź już wkrótce. Serdecznie Was zapraszamy do udziału w tym spotkaniu - zachęca.
Podczas spotkania uczestnicy będą rozmawiać o różnicach w postrzeganiu "reżimu" pracy z perspektywy pokolenia X oraz pokolenia Y. Będą mogli sprawdzić się w praktyce podczas wspólnej pracy w ramach nowo powstałej sekcji intermentoringu Akademickiego Centrum Mentoringu. Centrum zostało uruchomione dzięki wspólnej inicjatywie Polskiego Stowarzyszenia Mentoringu oraz Uczelni Łazarskiego. Jest miejscem rozwijania najlepszych praktyk z zakresu mentoringu oraz ośrodkiem integrującym szerokie doświadczenia zawodowe mentorów ze studentami uczelni.
Podczas pierwszej części konferencji studenci Uczelni Łazarskiego zaprezentują jak oni sami widzą się na rynku pracy - jakie są ich marzenia, czego szukają oraz jak definiują słowo "sukces". Przedstawiony materiał będzie komentowany przez zaproszonych panelistów - specjalistów ds. rekrutacji i przedstawicieli firm. Temat drugiego panelu: "Igreki" w oczach "Iksów" - rozpocznie wystąpienie Mariana Owerko, twórcy spółki Bakalland. Studenci będą mogli poznać historię sukcesu założyciela firmy Bakalland. Spotkanie będzie także okazją do zadania ekspertowi pytań w sesji Q&A. Bakalland bierze udział w prestiżowym programie płatnych staży - Program Kariera, który jest realizowany przez Polską Radę Biznesu.
Konferencja zakończy się warsztatem z intermentoringu, w którym będą mogli wziąć udział zaproszeni goście i uczestnicy spotkania. Celem warsztatu jest wypracowanie w międzypokoleniowych grupach wniosków dotyczących wzajemnych oczekiwań i cech pożądanych u mentorów i mentee.
Termin i miejsce:
6 kwietnia, środa, godz. 15.00
Więcej informacji znajduje się na stronie www.lazarski.pl oraz na fanpage'u Uczelni Łazarskiego na Facebook'u, gdzie można dołączyć do wydarzenia pod adresem:
https://www.facebook.com/events/945401045546902/?active_tab=posts. Wstęp wolny.
Uczelnia Łazarskiego jest czołową uczelnią prawniczo - ekonomiczną w Warszawie. Zajmuje pierwsze miejsce w Rankingach Wydziałów Prawa wśród uczelni niepublicznych według "Dziennika Gazety Prawnej" oraz "Rzeczpospolitej". Jej Wydział Ekonomii i Zarządzania został uznany za najlepszy, praktycznie kształcący, w ocenie "Briefu". Łazarski jest najlepszą polską uczelnią według globalnego rankingu U-Multirank, powstałego na zlecenie Komisji Europejskiej. Uczelnia tworzy kierunki wspólnie z pracodawcami i dostosowuje system kształcenia do potrzeb zmieniającego się rynku pracy. Pomaga studentom rozpocząć karierę zawodową w międzynarodowym środowisku. Oferta edukacyjna uczelni to studia licencjackie, magisterskie, podyplomowe, MBA, LLM, seminaria doktorskie, szkolenia i kursy językowe. Uczelnia oferuje również studia anglojęzyczne z brytyjskim dyplomem Coventry University. Więcej informacji na www.lazarski.pl .