21-22.01.2016

Energetyczne Forum Nauki i Gospodarki na Uczelni Łazarskiego

Prawne podstawy funkcjonowania na wspólnym rynku energii, konkurencja i innowacje w energetyce, pozycja konsumenta czy zasady opodatkowania działalności gospodarczej – to tylko niektóre zagadnienia, o których będą dyskutować eksperci podczas Energetycznego Forum Nauki i Gospodarki. Konferencja odbędzie się w dniach 21-22 stycznia 2016 r. na Uczelni Łazarskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Energii, Krzysztof Tchórzewski.

Celem dwudniowej konferencji jest omówienie najbardziej aktualnych wyzwań i problemów sektora energetycznego. Tworzenie wspólnego rynku energii, mimo znacznych wysiłków Komisji Europejskiej, wciąż napotyka na poważne przeszkody identyfikowane na dwóch płaszczyznach tj. politycznej i prawnej. W aspekcie politycznym dotyczą one przede wszystkim kwestii wypracowania jednolitych celów polityki energetycznej - zarówno na poziomie Unii Europejskiej, jak i krajów członkowskich. Natomiast w aspekcie prawnym koncentrują się wokół określenia przejrzystych zasad prowadzenia działalności gospodarczej na wewnętrznym, krajowym rynku energii.

Zagadnienia te stają się przedmiotem zainteresowania nie tylko przedsiębiorstw energetycznych, którym przyszło funkcjonować w określonej rzeczywistości polityczno-prawnej, ale także nauki prawa, w tym szczególnie publicznego prawa gospodarczego. Są to bowiem podmioty skupiające swoją aktywność na analizie podstaw prawnych funkcjonowania sektora energetycznego, a także na twórczym ich kształtowaniu poprzez ocenę oraz formułowanie wniosków de lege ferenda.

Przedsiębiorstwa energetyczne, jak i szeroko pojęta nauka prawa, identyfikują te same cele na rynku energetycznym. Niestety, jak do tej pory, nie idzie to w parze z tożsamością podejmowanych przedsięwzięć. Intencją organizatorów konferencji jest więc określenie wspólnej platformy działań przedsiębiorstw energetycznych, uniwersytetów i szkół wyższych, które poprzez swoje jednostki organizacyjne mogłyby współdziałać w celu wypracowywania nowych, lepszych rozwiązań prawnych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania sektora energetycznego - podkreśla prof. Artur Kuś, przewodniczący Rady Naukowej konferencji.

Wskazane problemy są istotne dla przedsiębiorstw energetycznych, a przez to także dla współpracujących z nimi kancelarii prawnych. Mogą one stanowić punkt wyjścia do interesującej dyskusji podczas obrad forum.

W konferencji będą uczestniczyć przedstawiciele firm energetycznych, politycy odpowiedzialni za energię, a także przedstawiciele wiodących ośrodków naukowych, zajmujących się problematyką prawa energetycznego w Polsce.

Program:

21 stycznia 2016 r., czwartek, godz. 11.30-18.00

Wspólny rynek energii. Prawne podstawy funkcjonowania

Konkurencja w energetyce. Wciąż wyzwanie czy rzeczywistość rynku energetycznego?

22 stycznia 2016 r. piątek, godz. 9.00-16.00

Odbiorca energii na rynku. Pozycja konsumenta na rynku energetycznym.

Nowe technologie w energetyce. System wsparcia odnawialnych źródeł energii.

Kiedy: 21-22 stycznia 2016 r., czwartek-piątek

Miejsce: Uczelnia Łazarskiego (aula 38), ul. Świeradowska 43, Warszawa

Organizatorami konferencji są: Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego, Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz Fundacja "Mercatus et Civis". Głównym partnerem organizacyjnym jest Tauron Sprzedaż Sp. z o. o. Partnerami dodatkowymi są: Cire.pl, Novum, Wydawnictwo C.H. Beck.

Więcej informacji na temat wydarzenia i warunków uczestnictwa znajduje się na stronie Uczelni Łazarskiego.

Uczelnia Łazarskiego jest czołową uczelnią prawniczo - ekonomiczną w Warszawie. Zajmuje pierwsze miejsce w Rankingach Wydziałów Prawa wśród uczelni niepublicznych według "Dziennika Gazety Prawnej" oraz "Rzeczpospolitej". Jej Wydział Ekonomii i Zarządzania został uznany najlepszy, praktycznie kształcący, w ocenie "Briefu". Łazarski jest najlepszą polską uczelnią według globalnego rankingu U-Multirank, powstałego na zlecenie Komisji Europejskiej. Uczelnia tworzy kierunki wspólnie z pracodawcami i dostosowuje system kształcenia do potrzeb zmieniającego się rynku pracy. Pomaga studentom rozpocząć karierę zawodową w międzynarodowym środowisku. Oferta edukacyjna uczelni to studia licencjackie, magisterskie, podyplomowe, MBA, LLM, seminaria doktorskie, szkolenia i kursy językowe. Uczelnia oferuje również studia anglojęzyczne z brytyjskim dyplomem Coventry University. Więcej informacji na www.lazarski.pl.



opublikowano: 2016-01-15
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
15 listopada 2024 (piątek), godz. 21:00
KONCERTY PRZY ŚWIECACH w Sali Koncertowej Fryderyk
15 listopada 2024 (piątek), godz. 22:00
BLACK SUN EMPIRE | Warszawa
15 listopada 2024 (piątek), godz. 23:00
Eli Brown
16 listopada 2024 (sobota), godz. 10:00
WARSZTAT "Jak znaleźć miłość w interncie?"
16 listopada 2024 (sobota), godz. 17:00
Królestwa
16 listopada 2024 (sobota), godz. 17:30
Chopin Salon - Koncert chopinowski przy świecach
16 listopada 2024 (sobota), godz. 18:30
Malowanie przy winie w Warszawie!
16 listopada 2024 (sobota), godz. 18:30
Malowanie przy winie w Warszawie!
Polityka Prywatności