Instytut Stosunków Międzynarodowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula zaprasza na seminarium naukowe nt. Czy traktat Weimarski ma jeszcze racje bytu?, które odbędzie się 19 stycznia 2016 roku o godzinie 10:00 w siedzibie uczelni przy ul. Stokłosy 3. Referat wygłosi prof. dr hab. Stanisław Parzymies.
Trójkąt Weimarski (Komitet Wspierania Współpracy Francusko-Niemiecko-Polskiej) - organizacja powołana przez ministrów spraw zagranicznych trzech państw europejskich: Polski, Niemiec i Francji w 1991 roku w celu rozwoju współpracy między tymi państwami i promocji odradzającej się Polski na arenie międzynarodowej.
Działalność Trójkąta Weimarskiego sprowadza się do organizowania szczytów z udziałem przywódców krajów członkowskich, a także − co roku - spotkań na szczeblu ministrów spraw zagranicznych. Pierwsze takie spotkanie odbyło się 28 sierpnia 1991 w Weimarze pomiędzy Krzysztofem Skubiszewskim (Polska), Rolandem Dumas (Francja) i Hansem-Dietrichem Genscherem (Niemcy).
Od 2006 roku komitet przyznaje doroczne Nagrody im. Adama Mickiewicza za zasługi na polu współpracy polsko-niemiecko-francuskiej.
W 2015 roku szczyt odbył się we Wrocławiu - 3 kwietnia 2015 roku.