Wyższa Szkoła Nauk Społecznych Pedagogium zaprasza na konferencję logopedyczną, która odbędzie się 27 listopada w siedzibie uczelni przy ul. Marszałkowskiej 115 w Warszawie.
Program:
godz. 9.00 - 9.30 - rejestracja uczestników
godz. 9.30 - powitanie uczestników - Karina Szafranska zastępca Kierownika Zakładu Logopedii i Pedagogiki Specjalnej Pedagogium WSNS, Ewa Małachowska, Przewodnicząca Polskiego Związku Logopedów
godz. 9.40 - otwarcie konferencji - prof. zw. dr hab. Marek Konopczyński, Rektor Pedagogium Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Warszawie
godz. 10.00 - 12.40 - część wykładowa: Interdyscyplinarne wsparcie terapeutycznie dla osób z mutyzmem: prof. dr hab. n. med. Tomasz Wolańczyk, Kierownik Kliniki Psychiatrii Wieku Rozwojowego II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. nadzw. dr hab. Hanna Żuraw, Kierownik Zakładu Logopedii i Pedagogiki Specjalnej, Pedagogium Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Warszawie, prof. zw. dr hab. Zbigniew Tarkowski, Kierownik Zakładu Patologii i Rehabilitacji Mowy Uniwersytetu Medycznego w Lublin, dr hab. prof. UMCS Jolanta Panasiuk, UMCS w Lublinie, mgr Barbara Ołdakowska-Żyłka, Fundacja na rzecz osób dotkniętych mutyzmem wybiórczym i ich rodzin "Mówię" "Pomoc psychologiczna dziecku z mutyzmem wybiórczym i jego rodzinie"
godz. 12.40 - 13.00 - przerwa
godz. 13.00 - 14.30 - część warsztatowa
Uczestnicy wezmą udział w warsztatach obejmujących cztery obszary tematyczne związane z terapią mutyzmu wybiórczego:
Warsztat I - Mgr Barbara Ołdakowska- Żyłka
"Obszary pomocy rodzinie dziecka z mutyzmem" Barbara Ołdakowska- Żyłka, psycholog
Mgr Barbara Ołdakowska- Żyłka: pedagog, trenerka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Posiada 30-letnie doświadczenie w pracy zawodowej. Jest założycielką i prezeską "Fundacji na rzecz osób dotkniętych mutyzmem wybiórczym i ich rodzin "MÓWIĘ" oraz pierwszej w Polsce Poradni Terapii Mutyzmu "MÓWIĘ" .W myśl swojej autorskiej metody prowadzi terapię dzieci i rodzin. Swoją działalność edukacyjną realizuje poprzez szkolenia i konsultacje adresowane do rodziców i specjalistów. Autorka artykułów na temat mutyzmu wybiórczego.
Warsztat II - Justyna Święcicka, psycholog
Dziecko z mutyzmem wybiórczym w przedszkolu i szkole - rola nauczyciela
Mgr Justyna Święcicka: absolwentka psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Jako psycholog od ponad 20 lat specjalizuje się w pracy z osobami zmagającymi się z zaburzeniami lękowymi, a w szczególności z nastolatkami z mutyzmem wybiórczym. Oprócz terapii prowadzi także szkolenia i warsztaty dla rodziców, pracowników oświaty i lekarzy.
Jest autorką wielu nagrodzonych książek dla dzieci i poradników psychologicznych, takich jak "Oswoić ADHD", "Ja i grupa", "Trening koncentracji dla uczniów" oraz scenariuszy do filmów edukacyjnych.
Współpracuje z Poradnią Terapii Mutyzmu "Mówię"
Warsztat III - Karolina Kwiatek, psycholog
Terapia dziecka z mutyzmem wybiórczym
Mgr Karolina Kwiatek - absolwentka psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim - specjalizacja w zakresie psychologii klinicznej dzieci i młodzieży. Ukończyła dwuletnie studium socjoterapii oraz czteroletni podyplomowy kurs psychoterapii w Instytucie Analizy Grupowej "Rasztów".
Ma dziesięcioletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej oraz diagnostycznej z dziećmi w wieku przedszkolnym. Prowadzi zajęcia terapeutyczne, indywidualne i grupowe, z dziećmi mającymi trudności emocjonalne i społeczne o różnym podłożu.
Duże doświadczenie w prowadzeniu psychoterapii indywidualnej młodzieży i osób dorosłych. Współprowadzi warsztaty dla nauczycieli oraz rodziców.
Współpracuje z Poradnią Terapii Mutyzmu "Mówię"
prof. zw. dr hab. Marek Konopczyński, Rektor Pedagogium Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Warszawie
Komitet konferencji :
Miejsce: PEDAGOGIUM Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Warszawie ul. Marszałkowska 115
Rejestracja: konferencja@pedagogium.pl
Opłaty : 220 zł - płatne przelewem na konto PEDAGOGIUM WSNS: 96 2490 0005 0000 4530 3015 2162