Gdy tradycyjne metody nauczania zawodzą, wykorzystanie gier w procesie edukacji wydaje się być ciekawą alternatywą. Jak połączyć przyjemne z pożytecznym? Eksperci konferencji Nauczanie poprzez Granie zdradzą kilka sprawdzonych metod już 18 i 19 września w Akademii Finansów i Biznesu Vistula.
Będzie to pierwsza w Polsce konferencja promująca edukacyjny wymiar gier. Omówiona zostanie kwestia rozszerzonej rzeczywistości gier przez pryzmat najnowszych technologii, takich jak Microsoft Hololens czy Oculus Rift. Podejmiemy się tematyki wykorzystania gier w edukacji czy przy wychowaniu fizycznym.
Uczniów organizatorzy zapraszają do udziału w game jam-ie, podczas którego będą mieli okazję stworzyć własną grę komputerową. Nie obejdzie się również bez turniejów w najpopularniejsze obecnie gry e-sportowe.
Zaproszeni goście
Do udziału w konferencji organizatorzy zaprosili nauczycieli, licealistów i studentów. Swój udział już potwierdzili przedstawiciele wydawców gier oraz firmy technologiczne takie jak Microsoft, Intel czy Samsung.
Zaproszeni zostali także eksperci, którzy przybliżą temat gier i nauczania. Imprezę poprowadzi Aleksandra Pezda z radia TOK FM, a wśród potwierdzonych gości znajdują się takie osoby jak Justyna Suchecka z Gazety Wyborczej, Youtuber Remigiusz Maciaszek, Aleksander Sierżęga - twórca gier i założyciel Simulation Game Manufacture oraz psycholog Kamil Sijko.
Wierzymy, że będzie to doskonała okazja by przedstawić nauczycielom gry z innej perspektywy. Chcemy zachęcić ich do zgłębiania możliwości, jakie daje to medium oraz szerzyć stanowisko, że gry to nie tylko sama rozrywka, ale i zdumiewające narzędzie, o ogromnych możliwościach - zachęca Krzysztof Wojewodzic, Ed-Tech Director w Akademii Finansów i Biznesu Vistula.