Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, Ryszard Czarnecki odniesie się m.in. do tezy o braku jedności Unii Europejskiej wobec Rosji, omówi sankcje wobec Moskwy, a także politykę UE wobec Kremla na tle relacji Waszyngton – Moskwa. Spotkanie obędzie się 9 maja 2015 r. w godz. 10.00-12.00 w Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Wstęp wolny.
Uczestnicy spotkania "Unia Europejska wobec Rosji, wczoraj, dziś i jutro" poznają także historię ewolucji stosunków UE z Rosją, omówiona zostanie działalność rosyjskiego lobby politycznego i ekonomicznego w Europie Zachodniej. Będzie można także dowiedzieć się, jak prezentowana jest Unia Europejska w Rosji oraz jaki jest stosunek UE wobec ekonomicznej sytuacji Rosji.
Poseł Czarnecki jest cenionym specjalistą w tematyce polityki zagranicznej Unii Europejskiej i jednym z najbardziej aktywnych posłów w Parlamencie Europejskim. Jestem przekonany, że spotkanie z nim pozwoli uczestnikom lepiej zrozumieć może nie zawsze oczywistą politykę UE wobec Rosji - zachęca prof. Longin Pastusiak, dyrektor Instytutu Stosunków Międzynarodowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula, organizator spotkania.
Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Naukowej Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie, przy ul. Stokłosy 3 (w pobliżu stacji metra Stokłosy).
Ryszard Czarnecki - od 2014 r. pełni funkcję Wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego, został trzykrotnie wybrany na posła do Parlamentu Europejskiego. W 2008 r. "The Parliament Magazine" ogłosił go "Eurodeputowanym Roku 2008", jako trzeciego Polaka w historii, po J. Buzku i J. Olbrychcie. W 2000 r. został wybrany na stanowisko wiceprzewodniczącego Sejmowej Komisji Prawa Europejskiego, w latach 1998 - 1999 pełnił funkcję Ministra - Członka Rady Ministrów, odpowiedzialnego za informowanie o Unii Europejskiej w Polsce, w 1993 r. był wiceministrem kultury i sztuki w rządzie Hanny Suchockiej.
Akademia Finansów i Biznesu Vistula jest renomowaną warszawską uczelnią, posiadającą wyróżnienia niezależnych instytucji, jak Perspektywy, Rzeczpospolita, Home&Market czy Business Center Club. W 2014 r. AFiBV została uznana za najbardziej umiędzynarodowioną uczelnię w Polsce, a także uplasowała się na 5. miejscu w rankingu uczelni niepublicznych Perspektyw i Dziennika Gazety Prawnej. Uzyskała również wyróżnienie w kategorii "Najwyższa Jakość Studiów" w ramach Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych "Uczelnia Liderów".
AFiBV tworzą wybitni eksperci, mający realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne, m.in. dr Marek Kulczycki - b. prezes Deutsche Banku, rektor AFiBV, prof. Krzysztof Rybiński - b. wiceprezes NBP, prof. Andrzej Olechowski - b. minister finansów oraz b. minister spraw zagranicznych czy prof. Longin Pastusiak - b. wiceprezydent Zgromadzenia Parlamentarnego NATO.
Uczelnia ściśle współpracuje z firmami i wspiera biznesową przedsiębiorczość studentów, czym wyróżnia się na polskim rynku edukacyjnym. Oferuje studia I i II stopnia, studia inżynierskie, podyplomowe, EMBA, seminaria doktorskie. Od roku akademickiego 2014/2015 w AFiBV można zdobyć dyplom University of London. AFiBV istnieje od 1992 r. Wraz ze Szkołą Główną Turystyki i Rekreacji oraz Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu tworzy Grupę Uczelni Vistula.
Więcej: www.vistula.edu.pl