Ambasadorzy krajów tworzących BRICS będą debatować na temat roli i celów ugrupowania we współczesnym świecie. Konferencja odbędzie się 29 kwietnia 2015 r. w godz. 14.00-17.00 w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Wstęp wolny.
Ugrupowanie BRICS, które tworzą: Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i Afryka Południowa, to liczący się gracz na arenie międzynarodowej. Charakteryzuje je szybki rozwój, w sumie jego populacja obejmuje 3 miliardy ludzi, kraje tworzące je razem generują ¼ globalnego produktu narodowego brutto, na ich terenach znajduje się znaczna część złóż bogactw naturalnych. Chętnych do wstąpienia w szeregi BRICS przybywa, rozważają to Turcja, Korea Południowa, Meksyk czy Indonezja. Celem ugrupowania BRICS jest np. stworzenie nowego systemu walutowego, zwiększenia roli państw rozwijających się w międzynarodowych instytucjach walutowych czy reforma ONZ.
Ambasadorzy, pod przewodnictwem prof. Longina Pastusiaka, b. wiceprezydenta Zgromadzenia Parlamentarnego NATO, oraz amb. Ryszarda Fijałkowskiego, porozmawiają nt. roli, jaką BRICS pełni we współczesnym świecie, celach do osiągnięcia i zadaniach do zrealizowania, a także zastanowią się, jak postrzegany jest każdy z krajów tworzących grupę i jakie jest jego miejsce w tej strukturze.
Konferencję organizują Instytut Stosunków Międzynarodowych oraz Klub Ambasadora działające w Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Wydarzenie odbędzie się 29 kwietnia 2015 r. w godz. 14.00-17.00 w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie w auli 1, przy ul. Stokłosy 3 (Ursynów, w pobliżu stacji metra Stokłosy). Konferencja odbędzie się w języku angielskim.
Akademia Finansów i Biznesu Vistula jest renomowaną warszawską uczelnią, posiadającą wyróżnienia niezależnych instytucji, jak Perspektywy, Rzeczpospolita, Home&Market czy Business Center Club. W 2014 r. AFiBV została uznana za najbardziej umiędzynarodowioną uczelnię w Polsce, a także uplasowała się na 5. miejscu w rankingu uczelni niepublicznych Perspektyw i Dziennika Gazety Prawnej. Uzyskała również wyróżnienie w kategorii "Najwyższa Jakość Studiów" w ramach Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych "Uczelnia Liderów".
AFiBV tworzą wybitni eksperci, mający realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne, m.in. dr Marek Kulczycki - b. prezes Deutsche Banku, rektor AFiBV, prof. Krzysztof Rybiński - b. wiceprezes NBP, prof. Andrzej Olechowski - b. minister finansów oraz b. minister spraw zagranicznych czy prof. Longin Pastusiak - b. wiceprezydent Zgromadzenia Parlamentarnego NATO.
Uczelnia ściśle współpracuje z firmami i wspiera biznesową przedsiębiorczość studentów, czym wyróżnia się na polskim rynku edukacyjnym. Oferuje studia I i II stopnia, studia inżynierskie, podyplomowe, EMBA, seminaria doktorskie. Od roku akademickiego 2014/2015 w AFiBV można zdobyć dyplom University of London. AFiBV istnieje od 1992 r. Wraz ze Szkołą Główną Turystyki i Rekreacji oraz Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu tworzy Grupę Uczelni Vistula.
Więcej: www.vistula.edu.pl