W jaki sposób Unia Europejska może odzyskać zdolności rozwojowe do 2020 r. oraz powrócić szybko do widocznego stabilnego wzrostu gospodarczego? Spotkanie z prof. Bogusławem Liberadzkim, Członkiem Prezydium Parlamentu Europejskiego, odbędzie się w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie 25 kwietnia 2015 r. w godz. 10.00-12.00.
Unia Europejska stoi obecnie przed poważnymi wyzwaniami. Dążąc do rozwoju i wzrostu gospodarczego musi sobie poradzić z kilkoma zadaniami wynikającymi z wewnętrznych potrzeb, jak deficyt budżetowy i reindustrializacja Wspólnoty, bezrobocie młodego pokolenia czy polityka energetyczna. Nie może również ignorować sytuacji zewnętrznej, na którą składa się globalna sytuacja gospodarcza, umowa między UE, USA i TTIP czy relacje z Rosją.
Profesor Liberadzki jest wybitnym znawcą tematyki. W Parlamencie Europejskim odpowiada m.in. za sprawy budżetu. Spotkanie z nim pozwoli na uporządkowanie wiedzy w kwestii rozwoju gospodarczego Unii Europejskiej. Uczestnicy lepiej poznają np. pakiety reform dla strefy euro "sześciopak" i "dwupak", dowiedzą się, jak funkcjonuje Europejski Fundusz Inwestycji Strategicznych, znany jako plan Junckera. Profesor Liberadzki pomoże również zrozumieć politykę Europejskiego Banku Centralnego - zachęca prof. Longin Pastusiak, organizator spotkania, dyrektor Instytutu Stosunków Międzynarodowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula.
Spotkanie z prof. Bogusławem Liberadzkim pt. "Wzrost i rozwój gospodarczy Unii Europejskiej. Uwarunkowania wewnętrzne i zewnętrzne" odbędzie się 25 kwietnia 2015 r. w auli 1 Akademii Finansów i Biznesu Vistula na warszawskim Ursynowie (ul. Stokłosy 3, stacja metra Stokłosy). Wstęp wolny. Dodatkowe informacje: www.vistula.edu.pl.
Prof. dr hab. Bogusław Liberadzki - b. Minister Transportu i Gospodarki Morskiej,od 1 maja 2004 r. poseł do Parlamentu Europejskiego. Koncentruje się na sprawach transportu i budżetu. Członek Prezydium Parlamentu Europejskiego. Od 1994 r. członek Komitetu Transportu PAN. W Szkole Głównej Handlowej kieruje Katedrą Transportu.
Specjalizuje się w dziedzinie ekonomiki transportu, polityki transportowej i europejskich systemów transportowych. Jest autorem i współautorem m.in. takich pozycji jak "Uwarunkowania rozwoju systemu transportowego Polski", "Liberalizacja i deregulacja transportu w Unii Europejskiej", "Transport - popyt, podaż, równowaga" czy "Ekonomiczne problemy funkcjonowania transportu w USA i wnioski dla systemu transportowego Polski".
Akademia Finansów i Biznesu Vistula jest renomowaną warszawską uczelnią, posiadającą wyróżnienia niezależnych instytucji, jak Perspektywy, Rzeczpospolita, Home&Market czy Business Center Club. W 2014 r. AFiBV została uznana za najbardziej umiędzynarodowioną uczelnię w Polsce, a także uplasowała się na 5. miejscu w rankingu uczelni niepublicznych Perspektyw i Dziennika Gazety Prawnej. Uzyskała również wyróżnienie w kategorii "Najwyższa Jakość Studiów" w ramach Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych "Uczelnia Liderów".
AFiBV tworzą wybitni eksperci, mający realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne, m.in. dr Marek Kulczycki - b. prezes Deutsche Banku, rektor AFiBV, prof. Krzysztof Rybiński - b. wiceprezes NBP, prof. Andrzej Olechowski - b. minister finansów oraz b. minister spraw zagranicznych czy prof. Longin Pastusiak - b. wiceprezydent Zgromadzenia Parlamentarnego NATO.
Uczelnia ściśle współpracuje z firmami i wspiera biznesową przedsiębiorczość studentów, czym wyróżnia się na polskim rynku edukacyjnym. Oferuje studia I i II stopnia, studia inżynierskie, podyplomowe, EMBA, seminaria doktorskie. Od roku akademickiego 2014/2015 w AFiBV można zdobyć dyplom University of London. AFiBV istnieje od 1992 r. Wraz ze Szkołą Główną Turystyki i Rekreacji oraz Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu tworzy Grupę Uczelni Vistula.
Więcej: www.vistula.edu.pl