Pierwszy wykład, który odbędzie się 21 kwietnia 2015 r., wygłosi prof. dr hab. n. med. Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska, która opowie o suplementach w kontekście odżywiania. Dzień później – 22 kwietnia – Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie zaprasza z kolei na warsztat Sylwii Prawdzik pt. „Chudnij głową – jak myślisz, tak chudniesz”.
Czy lepiej się odżywiać, czy lepiej się suplementować?
Na rynku jest od 8 do 10 tysięcy różnych suplementów diety, z czego około 700 w stałym obrocie. Wciąż pojawiają się nowe i znikają stare, a dokładna kontrola wszystkich nie jest możliwa - powiedziała w jednym z rozmów prof. Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska. Jak wskazują badania najczęściej występują w naszych organizmach niedobory magnezu, potasu, wapnia i selenu oraz witaminy D, kwasu foliowego i witaminy B12 (przy czym brak B12 pojawia się głównie u osób starszych ze względu na gorsze wchłanianie). Jednak niedobory są sprawą indywidualną. Podczas wykładu prof. Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska opowie o suplementach diety oraz kiedy i czy w ogóle wskazane jest ich zażywanie. Mówić będzie także o reklamach "cudownych" preparatów, w których często sugeruje się, że mają właściwości profilaktyczne lub lecznicze. Będziemy rozmawiać o tym, czy można przedawkować suplementy oraz jakie są zagrożenia związane z przyjmowaniem niepotrzebnych suplementów.O prelegentce
Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska - wieloletni pracownik naukowy i kierownik Zakładu Upowszechniania Wiedzy o Żywności i Żywieniu w Instytucie Żywności i Żywienia w Warszawie. Od siedmiu lat samodzielny pracownik naukowy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, adiunkt i kierownik Zakładu Opieki Farmaceutycznej, którego jest organizatorem i twórcą. Kierownik studiów podyplomowych z psychodietetyki w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Aktywnie zajmuje się żywieniową promocją zdrowia oraz edukacją zdrowotną wszystkich grup społecznych. Przewodnicząca i inicjatorka powstania Rady Promocji Zdrowego Żywienia Człowieka, a także przewodnicząca Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Badań nad Miażdżycą. Jest autorką licznych wykładów, monografii i artykułów na temat żywienia oraz książki pt. Żyjmy w zdrowiu, czyli piramida żywienia.
Termin
21 kwietnia 2015 r., godz. 17.00, aula im. T. Tomaszewskiego (II piętro)
SWPS Warszawa
ul. Chodakowska 19/31
Chudnij głową - jak myślisz, tak chudniesz
Podczas warsztatów dowiesz się, jak rozpoznać negatywne nawyki myślenia, które odciągają Cię od realizacji marzeń oraz osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Przygotujesz się mentalnie do zmiany i przede wszystkim dowiesz się, co jest potrzebne do tego, abyś był/a efektywna/y. Często nasze nawyki prowadzą nas drogami na skróty do celu, z czego jesteśmy zadowoleni. Może okazać się jednak, że nasze działanie nie przyniesi już pożądanych efektów. Negatywne doświadczenia powodują zwątpienie i po kilku nieudanych próbach często prowadzą nas do rezygnacji z marzeń o wymarzonej sylwetce. Dzięki mojemu warsztatowi "Cudnij głową" będziesz miała/miał okazję odkryć kluczowe nawyki myślenia, które przyczyniają się do tego, że tkwisz w błędnym kole niezadowolenia i braku efektów w odchudzaniu. Będziesz mogła/mógł przeformułować sabotujące myśli, na zdrowe i wspierające myślenie, które pozwoli Tobie wprowadzić na stałe zdrowy styl życia i osiągnąć wymarzoną sylwetkę.
Limit miejsc: 25 osób
O prelegentce
Sylwia Prawdzik - absolwentka psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, absolwentka wydziału ekonomicznego na Akademii Rolniczej w Szczecinie oraz Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie ukończyła studia podyplomowe z zarządzania zasobami ludzkimi. Akredytowany Coach ACC ICF. Swoją karierę zawodową związaną ze zdrowym stylem życia rozpoczęła kilkanaście lat temu, zaczynając od pracy jako instruktor fitness. Pracując przez wiele lat w środowisku lekarskim, codziennie miała okazję obserwować pacjentów, którzy często chorowali tylko z powodu złych nawyków żywieniowych i "kanapowego" stylu życia. Postanowiła to zmienić i pomóc innym wprowadzać w życie zdrowe nawyki. Jej program to nie tylko konkretne wskazówki, co jeść, jak trenować, ale przede wszystkim sposób, jak odkryć w sobie motywację do zmiany, potrafić ją utrzymać w trudnych momentach, a przede wszystkim jak skutecznie wprowadzać zdrowe nawyki w życie. Jest autorką licznych artykułów dotyczących tematyki rozwoju zawodowego i osobistego pojawiających się w prasie specjalistycznej tj. Magazyn Stomatologiczny, Dermatologia Praktyczna, Doradca Zawodowy.
Termin
22 kwietnia 2015 r., godz. 17.30, S226
SWPS Warszawa
ul. Chodakowska 19/31