16 kwietnia 2015 (czwartek), godz. 16:30

Czy jesteśmy i czy musimy być tolerancyjni? Spotkanie z Wojciechem Eichelbergerem

Z Wojciechem Eichelbergerem porozmawiamy o polskich problemach z tolerancją, zwłaszcza religijną, o „inności” jako zagrożeniu, a może szansie rozwoju osobistego, oraz o gender. Spotkanie odbędzie się 16 kwietnia 2015 r. o godz. 16.30 w Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Wstęp wolny. Obowiązuje rezerwacja miejsc.

Multikulturowe społeczeństwo, gender, wszelkie przejawy tzw. "inności" - to bardzo ważne kwestie, wobec których warto umieć się ustosunkować i wyrazić własne zdanie.

Nie chodzi o to, żeby tolerować wszystko, co się dzieje wokół nas, ale żeby każdy z nas był świadomy, dlaczego z jakimś zjawiskiem się zgadza lub nie, czy je toleruje, czy tylko akceptuje. Wojciech Eichelberger od lat zajmuje się kwestiami społecznymi, antropologicznymi i związanymi z duchowością człowieka. Jestem przekonany, że spotkanie z nim dla wielu będzie cennym doświadczeniem - zachęca dr Andrzej Sztandera, dziennikarz radiowy, wykładowca na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w AFiBV.

Spotkanie w Wojciechem Eichelbergerem odbędzie się 16 kwietnia w godz. 16.30-18.00 w auli 1 w Akademii Finansów i Biznesu Vistula na warszawskim Ursynowie (ul. Stokłosy 3, w pobliżu stacji metra Stokłosy). Wstęp wolny. Rezerwacja miejsc: www.vistula.edu.pl.

Wojciech Eichelberger jest psychoterapeutą, pisarzem, twórcą i dyrektorem Instytutu Psychoimmunologii. Ma na swoim koncie liczne publikacje, m.in. "Alchemia Alchemika", "Kobieta bez winy i wstydu", "Pomóż sobie - daj światu odetchnąć" czy zbiór felietonów "Krótko mówiąc" o np. cywilizacyjnym pośpiechu, wyścigu szczurów, hedonizmie, samotności, dojrzewaniu, pieniądzach.

Akademia Finansów i Biznesu Vistula jest renomowaną warszawską uczelnią, posiadającą wyróżnienia niezależnych instytucji, jak Perspektywy, Rzeczpospolita, Home&Market czy Business Center Club. W 2014 r. AFiBV została uznana za najbardziej umiędzynarodowioną uczelnię w Polsce, a także uplasowała się na 5. miejscu w rankingu uczelni niepublicznych Perspektyw i Dziennika Gazety Prawnej. Uzyskała również wyróżnienie w kategorii "Najwyższa Jakość Studiów" w ramach Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych "Uczelnia Liderów".

AFiBV tworzą wybitni eksperci, mający realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne, m.in. dr Marek Kulczycki - b. prezes Deutsche Banku, rektor AFiBV, prof. Krzysztof Rybiński - b. wiceprezes NBP, prof. Andrzej Olechowski - b. minister finansów oraz b. minister spraw zagranicznych czy prof. Longin Pastusiak - b. wiceprezydent Zgromadzenia Parlamentarnego NATO.

Uczelnia ściśle współpracuje z firmami i wspiera biznesową przedsiębiorczość studentów, czym wyróżnia się na polskim rynku edukacyjnym. Oferuje studia I i II stopnia, studia inżynierskie, podyplomowe, EMBA, seminaria doktorskie. Od roku akademickiego 2014/2015 w AFiBV można zdobyć dyplom University of London. AFiBV istnieje od 1992 r. Wraz ze Szkołą Główną Turystyki i Rekreacji oraz Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu tworzy Grupę Uczelni Vistula.
Więcej: www.vistula.edu.pl


opublikowano: 2015-04-14
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
25 listopada 2024 (poniedziałek), godz. 17:45
Teleturniej na żywo ze znajomymi! Gra dla nawet 12 osób w Quiz Mate
25 listopada 2024 (poniedziałek), godz. 17:45
Teleturniej na żywo ze znajomymi! Gra dla nawet 12 osób w Quiz Mate
25 listopada 2024 (poniedziałek), godz. 18:30
Mamiko Ueyama - Koncert chopinowski / Chopin concert
25 listopada 2024 (poniedziałek), godz. 19:00
Chopin Salon - Koncert chopinowski
25 listopada 2024 (poniedziałek), godz. 19:00
Natalia Niemen - piosenki z duszą!
25 listopada 2024 (poniedziałek), godz. 19:00
Wirtuoz i Małgorzata - koncert Waldemara Malickiego
25 listopada 2024 (poniedziałek), godz. 20:00
Giolì & Assia: Resurrection World Tour | Warszawa
Polityka Prywatności