Wydarzenia na Ukrainie doprowadziły do poważnego zwrotu w relacjach niemiecko-rosyjskich.
Czy czeka nas nowa „zimna wojna” i jak w przyszłości układać stosunki z Rosją? Więcej na ten temat opowie dr Stephen Szabo, dyrektor Transatlantic Academy w Waszyngtonie. Spotkanie odbędzie się 18 marca 2015 r. w Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Wstęp wolny.
Dr Stephen F. Szabo, który jest autorem niedawno wydanej książki nt. stosunków Niemiec i Rosji, będzie opowiadał o roli Niemiec w rozwiązywaniu konfliktu na Wschodzie Ukrainy. Jak z perspektywy Waszyngtonu wygląda przywództwo w europejskiej polityce zagranicznej? Czego oczekują Stany Zjednoczone, które same są zainteresowane zwrotem swojej polityki w kierunku Azji?
Spotkanie odbędzie się w Akademii Finansów i Biznesu Vistula, na warszawskim Ursynowie, 18 marca 2015 r. w godz. 16.00-17.00, w auli 5 (ul. Stokłosy 3, stacja metra Stokłosy). Dodatkowe informacje: www.vistula.edu.pl. Spotkanie zostanie poprowadzone w języku angielskim.
Dr Stephen F. Szabo jest dyrektorem Transatlantic Academy w Waszyngtonie, profesorem studiów europejskich i byłym dziekanem ds. akademickich w School of Advanced International Studies, John Hopkins University. Specjalizuje się w polityce zagranicznej i bezpieczeństwa Niemiec i w stosunkach transatlantyckich. Niedawno ukazała się jego książka "Niemcy, Rosja i powrót geoekonomii".
Akademia Finansów i Biznesu Vistula jest renomowaną warszawską uczelnią, posiadającą wyróżnienia niezależnych instytucji, jak Perspektywy, Rzeczpospolita, Home&Market czy Business Center Club. W 2014 r. AFiBV została uznana za najbardziej umiędzynarodowioną uczelnię w Polsce, a także uplasowała się na 5. miejscu w rankingu uczelni niepublicznych Perspektyw i Dziennika Gazety Prawnej. Uzyskała również wyróżnienie w kategorii "Najwyższa Jakość Studiów" w ramach Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych "Uczelnia Liderów".
AFiBV tworzą wybitni eksperci, mający realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne, m.in. dr Marek Kulczycki - b. prezes Deutsche Banku, rektor AFiBV, prof. Krzysztof Rybiński - b. wiceprezes NBP, prof. Andrzej Olechowski - b. minister finansów oraz b. minister spraw zagranicznych czy prof. Longin Pastusiak - b. wiceprezydent Zgromadzenia Parlamentarnego NATO.
Uczelnia ściśle współpracuje z firmami i wspiera biznesową przedsiębiorczość studentów, czym wyróżnia się na polskim rynku edukacyjnym. Oferuje studia I i II stopnia, studia inżynierskie, podyplomowe, EMBA, seminaria doktorskie. Od roku akademickiego 2014/2015 w AFiBV można zdobyć dyplom University of London. AFiBV istnieje od 1992 r. Wraz ze Szkołą Główną Turystyki i Rekreacji oraz Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu tworzy Grupę Uczelni Vistula.
Więcej: www.vistula.edu.pl