25 lutego 2015 (środa), godz. 16:00
WNE UW zaprasza na wykład "Czy polskie biotechnologiczne spółki typu spin-off są gotowe, by konkurować na rynku globalnym"
W najbliższą środę, 25 lutego o godzinie 16.00 Anna Białek-Jaworska i Renata Gabryelczyk z Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego wygłoszą wykład: Czy polskie biotechnologiczne spółki typu spin-off są gotowe, by konkurować na rynku globalnym?
Zapraszamy do przyjrzenia się studiom przypadków polskich biotechnologicznych spółek typu spin-off, które zbudowały innowacyjny model biznesowy w oparciu o własny kapitał intelektualny. Analizie poddajemy determinanty rozwoju tych spółek, ze szczególnym uwzględnieniem roli źródeł finansowania, instytucji wsparcia przedsiębiorczości oraz kompetencji kadry zarządzającej niezbędnych do komercjalizacji wyników badań i ochrony własności intelektualnej. Podkreślamy, że działalność oparta na innowacjach produktowych w biotechnologii charakteryzuje się walką o talenty i koncentracją na kapitale intelektualnym, jak i finansowaniem działalności badawczo-rozwojowej z grantów badawczych.
Zwracamy uwagę, że realizacja strategii Go Global w branży biotechnologicznej wymaga od spółek typu spin-off uwzględnienia zewnętrznych uwarunkowań funkcjonowania organizacji i dostosowania modelu biznesowego do realiów funkcjonowania rynku, na którym firma zamierza konkurować.
Anna Białek-Jaworska - dr nauk ekonomicznych, zatrudniona w Katedrze Bankowości, Finansów i Rachunkowości na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, współpracuje z DELab UW. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół roli rachunkowości prac badawczych i rozwojowych oraz źródeł finansowania w rozwoju przedsiębiorstw.
Renata Gabryelczyk - dr nauk ekonomicznych, zatrudniona w Katedrze Informatyki Gospodarczej i Analiz Ekonomicznych na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, współpracuje z DELab UW. W swoich badaniach skupia się na modelowaniu procesów biznesowych i analizowaniu modeli biznesowych oraz na zastosowaniach podejścia procesowego w podnoszeniu efektywności organizacji.
Miejsce:
BUW, ul. Dobra 56/66 Warszawa,
sala 315 , III piętro (wjazd windą przy głównym wejściu do biblioteki, następnie do końca korytarza i na prawo)
opublikowano: 2015-02-24