Ekonomia społecznościowa stała się faktem na całym świecie. Ludzie wymieniają się produktami i usługami, a umożliwiają im to platformy internetowe. Jak na tym zarobić? Kamil Sabatowski założyciel projektu Flatget zdradzi swoje know-how podczas spotkania networkingowego w Akademii Finansów i Biznesu Vistula 13 stycznia 2015 r. o godz. 16.45 (sala 214). Wstęp wolny.
Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Vistula Business Club. To cykl spotkań, kierowanych do wszystkich, którzy chcieliby założyć własną firmę, ale nie wiedzą jak to zrobić, jak również do tych, którzy chcieliby pracować w młodych innowacyjnych zespołach i szukają do nich dotarcia.
Flatget, mogę to śmiało powiedzieć, to pierwsza w Polsce platforma Najmu Społecznościowego. Realizując ten projekt, dążymy do stworzenia społeczności najemców i właścicieli mieszkań, którym można zaufać. Pewnie każdy, kto choć raz wynajmował mieszkanie, wie, jak bardzo jest ważne od kogo wynajmujemy, a z punktu widzenia właściciela - także komu - podkreśla Kamil Sabatowski, założyciel firmy Flatget. ⎼ Podczas spotkania opowiem, z jakimi problemami musieliśmy się zmierzyć, tworząc firmę, i jak wpadliśmy na ten pomysł. Najem Społecznościowy jest według nas odpowiedzią na wiele problemów na rynku mieszkań na wynajem - wprowadzamy więcej przejrzystości i bezpieczeństwa, a najemcy dodatkowo mogą zarobić na rekomendowaniu sprawdzonych mieszkań, z których sami byli zadowoleni. Ponieważ idea Flatget wpisuje się w ogólnoświatowy trend tzw. ekonomii społecznościowej, postaram się przybliżyć to zjawisko. Pokażę nowe możliwości wykorzystania internetu. Uczestnicy dowiedzą się również, jaka na naszych oczach zachodzi zmiana w sposobie konsumowania produktów i usług - zachęca Sabatowski.
W ramach spotkań Vistula Business Club odbywa się 30-minutowa prezentacja głównego gościa oraz 3-5 mini prezentacji przedstawicieli innych firm. Na koniec, przy pizzy i w dobrej atmosferze do networkingu, uczestnicy mogą pozyskać nowe kontakty biznesowe, a nawet znaleźć partnerów do własnych projektów. Warto przynieść CV i wizytówki.
Spotkania odbywają się w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie przy ul. Stokłosy 3 (Ursynów, stacja metra Stokłosy). Więcej: www.vistula.edu.pl. Wydarzenie patronatem medialnym objął serwis kadry.infor.pl.
Akademia Finansów i Biznesu Vistula jest renomowaną warszawską uczelnią, posiadającą wyróżnienia niezależnych instytucji, jak Perspektywy, Rzeczpospolita, Home&Market czy Business Center Club. W 2014 r. AFiBV została uznana za najbardziej umiędzynarodowioną uczelnię w Polsce, a także uplasowała się na 5. miejscu w rankingu uczelni niepublicznych Perspektyw i Dziennika Gazety Prawnej. Uzyskała również wyróżnienie w kategorii "Najwyższa Jakość Studiów" w ramach Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych "Uczelnia Liderów".
AFiBV tworzą wybitni eksperci, mający realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne, m.in. prof. Krzysztof Rybiński - b. wiceprezes NBP (rektor AFiBV), prof. Andrzej Olechowski - b. minister finansów oraz b. minister spraw zagranicznych czy prof. Longin Pastusiak - b. marszałek Senatu, b. wiceprezydent Zgromadzenia Parlamentarnego NATO.
Uczelnia ściśle współpracuje z firmami i wspiera biznesową przedsiębiorczość studentów, czym wyróżnia się na polskim rynku edukacyjnym. Oferuje studia I i II stopnia, studia inżynierskie, podyplomowe oraz seminaria doktorskie. Od roku akademickiego 2014/2015 w AFiBV można zdobyć dyplom University of London. AFiBV istnieje od 1992 r. Więcej informacji: www.vistula.edu.pl.