Muzyka współczesna nie gryzie - spotkanie z Agnieszką Stulgińską odbędzie się 11 października o godzinie 15:00 w Wyższej Szkole Nauk Społecznych Pedagogium przy ul. Marszałkowskiej 115 w Warszawie. Wstęp wolny.
Oto człowiek, czyli dokument współczesności, konwersja i poszukiwanie idealnego dźwięku oraz hiperrealizm z DNA i fazą REM to główne tematy spotkania z cyklu "Muzyka współczesna nie gryzie", którego gościem w najbliższą sobotę 11 października będzie kompozytorka Agnieszka Stulgińska.
Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej zaprasza na drugie spotkanie czwartej serii cyklu "Muzyka współczesna nie gryzie - spotkania z kompozytorami", które odbędzie się w sobotę 11 października o godz. 15:00 w PEDAGOGIUM Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Auli nr 106.
Agnieszka Stulgińska jest absolwentką w klasie kompozycji prof. Krzysztofa Olczaka w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Studiowała też w Hogeschool voor Wetenschap & Kunst Lemmensinstituut w Leuven, oraz jako stypendystka Rządu Belgijskiego u prof. Luca van Hove w Królewskim Konserwatorium w Antwerpii. Ukończyła także Podyplomowe Studia Muzyki Filmowej Komputerowej i Twórczości Audiowizualnej na Akademii Muzycznej w Łodzi.
Jest laureatką konkursu kompozytorskiego "CCO Composers Showcase" w Ithaca, NY, USA; "Musiconversations" w Teksasie, USA; 46tego Konkursu im. Tadeusza Bairda; konkursu na utwór multimedialny dla festiwalu music@venture, Belgia. Uczestniczka 4-letniego programu promocji młodych kompozytorów Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.
Artystka chętnie podejmuje współpracę z reżyserami, fotografami, designerami, wizualistami i choreografami tworząc różnego rodzaju projekty multimedialne.
Jej utwory znalazły się na wielu koncertach w repertuarze: Kwartludium, Lutosławski Piano Duo, Neoquartet, Prometheus ensamble, I Solisti del Vento, Elise Artoisenet & Marie Noelle Betce Piano Duo, Śląska Orkiestra Kameralna, Warsaw Contemporary Ensemble, Lux:NM, Kwadrofonik, Cayuga Chamber Orchestra, Orkiestra Kameralna PROGRESS.
Regularnie prowadzi warsztaty dla młodzieży, dzieci i dorosłych (m.in. warsztaty: Tworzenia ilustracji muzycznych do baśni i legend skandynawskich, kaszubskich i kurpiowskich; Poszukiwania Rytmu, Melodii i Harmonii w naturze miasta, przyrody, człowieka; Słuchania )
Dla Agnieszki Stulgińskiej najciekawszą cechą muzyki współczesnej jest możliwość porzucenia dotychczasowych konwencji i reguł komponowania. Wyzwolenie od nich pozwala na maksymalne zbliżenie się do prawdziwego życia, także w jego podstawowym, biologicznym znaczeniu. Własną twórczość kompozytorka traktuje niemal jak pracę dokumentalisty, a w swoistym hiperrealizmie posuwa się daleko, przekładając np. częstotliwości fal mózgowych na rytm i wysokość dźwięku.
Spotkanie jak zawsze poprowadzi Małgorzata Kołcz - absolwentka klasy kontrabasu gdańskiej AM oraz filologii klasycznej poznańskiego UAM. Jest kameralistką i muzykiem orkiestrowym. Zajmuje się również wykonywaniem muzyki eksperymentalnej.
Aktywnie działa na rzecz upowszechniania muzyki poważnej i jej twórców, projektując i organizując wydarzenia promujące kulturą wyższą.
Jest współtwórcą m.in.: projektu scenicznego "Audio Stage", warszawskich "Letnich Festiwali Nowego Miasta", festiwalu "Muzyka Słów Zbigniewa Herberta". Współpracowała m.in. z festiwalami "Warszawska Jesień" i "Audio Art".
Wstęp jest wolny.