25 maja na Bemowie odbędzie się Warszawski Festiwal Kultury Studenckiej, organizowany przez Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej.
Warszawski Festiwal Kultury
Studenckiej to wymarzona, majowa impreza rodzinna, która odbędzie się w
sobotnie popołudnie, w Amfiteatrze na Bemowie (ul. Raginisa) i w
plenerze, Park Górczewska.
Nad bezpieczeństwem i dobrą zabawą dzieci czuwać będzie grupa studentów-wolontariuszy. Dorośli będą mogli obcować z kulturą i sportem oraz wesprzeć działania edukacyjne i społeczne w swoim mieście, nabyć ciekawe umiejętności, przyjrzeć się pracy specjalistów terapii. Organizatorzy i wykonawcy mają nadzieję, że zabawa będzie doskonała, a kto lubi mocne brzmienia, koniecznie musi zostać na wieczornej części Festiwalu.
Impreza podzielona jest na 4 bloki tematyczne:
"Studenci dzieciom"
Plenerowe
warsztaty integracyjne prowadzone przez studentów Akademii Pedagogiki
Specjalnej. Zapowiada się moc atrakcji, morze śmiechu, gry i zabawy na wolnym
powietrzu. Pod koniec tej części odbędzie się pokaz działań ratowniczych
w wykonaniu studentów Szkoły Wyższej Służb Pożarniczych w Warszawie.
"Sportowcy bez barier"
W tej części odbędzie się prezentacja sportu paraolimpijskiego – pokazy sportowe paraolimpijczyków na wózkach, oraz pokazy handbike’ów i wyścigi na wózkach. Możliwość dla publiczności spróbowania swoich sił w zawodach sportowych na wózkach.
"Artyści bez barier"
Ta część to występy:
"Część Festiwalowa" - otwarta przez Ministra RP Rzecznika Praw Dziecka, Prezydent m.st. Warszawy, oraz Burmistrza dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy
i władz Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej.
Na rozpoczęcie tej części wystąpi Integracyjny Zespół Pieśni i Tańca "Mazowiacy". Następnie odbędą się prezentacje artystyczne studentów - finalistów konkursu "Muzyka, ruch, słowo". Podczas obrad Jury, wystąpią zaproszeni artyści min. Alicja Wojtczak, Zespół Tańca z Centrum Tańca SWING i Zespół Cheerleaders "Impresja". Festiwal podsumuje wręczenie nagród laureatom i występ zespołu rockowo-metalowego MECH.
Wstęp wolny!!!Akademia Pedagogiki Specjalnej jest najstarszą uczelnią pedagogiczną w Polsce.
Oto wypowiedzi studentów uczących się w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej, wolontariuszy zaangażowanych w organizację o obsługę festiwalu i towarzyszącej mu imprezy plenerowej:
"Misją Akademii Pedagogiki Specjalnej jest pełniejsza integracja osób z niepełnosprawnością i łamanie stereotypów. Przez organizowany Warszawski Festiwal Kultury Studenckiej chcemy wpłynąć na lepszy sposób postrzegania osób z niepełnosprawnością, obalanie mitów dotyczących osób z niepełnosprawnością oraz łamanie barier i stereotypów ich dotyczących." - Donata K. (II rok studiów licencjackich)
"Gdy poproszono mnie o pomoc przy festiwalu, nie byłam wcale zdziwiona. W Akademii Pedagogiki Specjalnej prężnie działa nasz Samorząd Studencki, Rada Doktorantów i liczne kluby, można zaobserwować ogromną aktywność studentów i doktorantów w różnego rodzaju wolontariat. Inspirują nas nasi profesorowie, którzy sami zaangażowani są w swoim wolnym czasie w działalność festiwalową. O ile się nie mylę duża część naszej kadry zaangażowana jest w Międzynarodowe Stowarzyszenie Korczaka, zrzeszające pedagogów, nauczycieli i specjalistów z całego świata. To ogromna organizacja, która patronuje temu przedsięwzięciu." - Justyna S. (studia doktoranckie)
"To świetnie, że coś się dzieje, u nas w APS zawsze się coś dzieje. Ta impreza oddaje ducha zaangażowania w działania obywatelskie. To brzmi trochę pompatycznie, ale troska o dzieci, troska o osoby z niepełnosprawnością, dobrze wróży przyszłym wychowawcom, nauczycielom, specjalistom, terapeutom. Przecież chcemy aby naszymi dziećmi zajmowały się osoby nie tylko kompetentne, ale też myślące i czujące, zaangażowane społecznie, empatyczne i zarazem sympatyczne ;)" - Kinga (II rok studiów licencjackich)
Szczegółowe informacje:
https://www.facebook.com/
https://www.facebook.com/