16 maja na Politechnice Warszawskiej odbędzie się prezentacja Motoszybowca AOS-71.
Prezentacja dwumiejscowego motoszybowca z napędem elektrycznym AOS-71 będzie okazją do obejrzenia tego nowoczesnego statku powietrznego na własne oczy. Jego twórcy opowiedzą również, jak wyglądała droga od idei do jej materializacji.
Zaprezentowane zostaną również dwa szybowce:
jednomiejscowy szybowiec klasy światowej PW-5 Smyk oraz dwumiejscowy
PW-6U - oryginalne konstrukcje naukowców z Politechniki Warszawskiej.
Obie konstrukcje zostały wprowadzone do produkcji seryjnej.
Zainteresowani będą mogli również obejrzeć dwa egzemplarze samolotu bezzałogowego Samonit, opracowanego w zespole kierowanym przez prof. Zdobysława Goraja. Samonit to lekki samolot obserwacyjny o dużej długotrwałości lotu, wyposażony w stabilizowane kamery optyczne i termowizyjne.
Studenci z koła naukowego SAE przedstawią trzy samodzielnie przez siebie zaprojektowane i zbudowane samoloty bezzałogowe, które mają unieść ładunek o możliwie jak największej masie przy jak najmniejszej masie własnej modelu. Te konstrukcje zapewniły im zdecydowane zwycięstwo podczas tegorocznych zawodów Aero Design w USA. Zajęli trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej w każdej z klas samolotów: Regular, Advanced i Micro, deklasując innych rywali. Zdobyli również wiele nagród pobocznych, łącznie 9 miejsc na podium. To pierwszy taki sukces w ponad dwudziestoletniej historii zawodów.