Dwudniowa konferencja Rzeźba po 1968 roku towarzyszy tegorocznemu festiwalowi Wola Art 2010, II Biennale Rzeźby w Warszawie. Nawiązując w tytule do daty I Biennale Rzeźby w Metalu pragniemy zastanowić się nad nieustannie zmieniającym się statusem rzeźby w przestrzeni publicznej, a także przedstawić nowe perspektywy i środki wyrazu rzeźby współczesnej.
23 października, godz. 14.00 – 18.00
Drugi dzień konferencji będzie przeznaczony na prezentacje twórczości wybranych artystów, których działania tworzyły lub tworzą nowy język rzeźby. Sympozjum rozpocznie prezentacja koncepcji rzeźby Henryka Morela, zostaną przedstawione m.in. działania Francisco Infante Arany i twórczość Vojina Bakicia. Konferencję zakończy autoprezentacja rosyjskiego artysty Arseniya Zhilayeva.
Miejsce: Muzeum Woli, Oddział Muzeum Historycznego m.st.
Warszawy
ul. Srebrna 12, Warszawa, Wola
***
Tegoroczny festiwal Sztuki Wola Art 21010 w swoich założeniach będzie się odnosił do I Biennale Rzeźby w Metalu z 1968 roku na Woli w Warszawie, podczas którego powstały słynne metalowe rzeźby łączące artystów z bracią robotniczą - obecnie znajdujące się przy ul. Kasprzaka w Warszawie.
Podczas Festiwalu odbędzie się wystawa zbiorowa, na której
będzie można zobaczyć m.in. prace Kazimierza Malewicza, dwudniowa konferencja o
sztuce w przestrzeni miejskiej, warsztaty z francuską grupą Ciguë i instalacje
w przestrzeni miejskiej Piotra Wysockiego i Krystiana Burdy oraz Kasi
Fudakowski. Wszystko w dziwnych przestrzeniach na Woli:
w pałacyku gdzie mieści
się Muzeum Woli, w dawnej kultowej restauracji Luiza, w dawnej fabryce Norblina
i dawnej kotłowni. Zapraszamy odważnych na zderzenie ze sztuką.