15 grudnia 2009 (wtorek), godz. 20:00
(Archiwum)

Nowe Kino Skandynawskie czyli Smakowanie Skandynawii

Szkoła Językowa Centrum Europy, specjalizująca się w nauczaniu rzadkich języków europejskich zaprasza na przedświąteczny pokaz filmowy w ramach projektu „Nowe Kino Skandynawskie”. Druga już prezentacja z tego cyklu odbędzie się 15 grudnia (wtorek) o godz. 20:00 w siedzibie szkoły przy ul. Pankiewicza 3 w Warszawie. Wstęp wolny.

Na drugim spotkaniu prezentowany będzie norweski  film „O' Horten’” w reżyserii Benta Hamera– twórcy m.in. „ Historii kuchennych”, „Factotum” i „Jajek”.

Hamer powraca w tym filmie do charakterystyczngo dla swojej twórczości motywu slodko-gorzkiej starości. Odd Horten, maszynista kolejowy,  po 40 latach służby przechodzi na emeryturę. Życie- mimo że biegło dotychczas pod znakiem rutynowych przejazdów od stacji do stacji- nagle traci sens. Nieco sztywniackiemu Hortenowi trudno odnaleźć się w "nowej" rzeczywistości, która na każdym kroku przypomina własną karykaturę. Jedynym sposobem na zaakceptowanie zmian jest...odrobina szaleństwa - coś, na co Horten nigdy się wcześniej nie zdobył.

"Ciepły, figlarny i szczególnie norweski" (Dagbladet)
"Jak niewiele filmów zapada w pamieć dzięki swojej atmosferze oraz małym, osobliwym i surrealistycznym pomysłom" (Dagsavisen)



ostatnia aktualizacja: 2009-12-08
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
6 grudnia 2025 (sobota), godz. 15:30
Alicja w krainie cyberczarów
6 grudnia 2025 (sobota), godz. 17:00
Amadeusz
6 grudnia 2025 (sobota), godz. 17:00
MIKOŁAJKOWY RAP FESTIVAL 2025 | RADOM
6 grudnia 2025 (sobota), godz. 17:30
Alicja w krainie cyberczarów
6 grudnia 2025 (sobota), godz. 17:30
Sirât
6 grudnia 2025 (sobota), godz. 18:00
TEDE | NWJ VV / EPITAFIUM TOUR | WARSZAWA
Polityka Prywatności