09 października 2009 (piątek), godz. 15:30

Dan Korem o rozpoznawaniu profilu osobowości

Dan Korem, niezależny dziennikarz dochodzeniowy i autor systemu szybkiego rozpoznawania profilu osobowości, będzie gościem Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Spotkanie (w języku angielskim) odbędzie się 9 października (piątek) o godzinie 15:30 w auli 340. Organizatorem jest Koło Naukowe Psychologii Kryminalnej SWPS. Wstep wolny dla wszystkich zainteresowanych


Podczas wykładu w SWPS Dan Korem opowie o doświadczeniach zdobytych podczas pracy z FBI, negocjatorami policyjnymi oraz korpusami dyplomatycznymi. Spotkanie będzie również okazją, aby dowiedzieć się, jak ważna jest umiejętność rozpoznawania osobowości w biznesie, w kierowaniu zespołem i procesie rekrutacji.

Model szybkiego rozpoznawania profilu osobowości, stworzony przez Dana Korema na początku lat 90-tych, umożliwia przewidzenie sposobu komunikowania się, działania czy podejmowania decyzji osoby, z którą mamy do czynienia. Jak czytamy na stronie internetowej Dana Korema, model ten znajduje zastosowanie w takich obszarach, jak sprzedaż i negocjacje, rekrutacja i coaching pracowników naukowych, profesjonalistów i sportowców olimpijskich, kierowanie zespołem, przeprowadzanie prezentacji, praca w środowiskach wielokulturowych, obsługa klientów, prowadzenie dochodzeń czy wykrywanie kłamstw i oszustw.

Dan Korem to uznany autor, producent filmów dokumentalnych i niezależny dziennikarz dochodzeniowy, którego programy obejrzało ponad 150 milionów ludzi na całym świecie. Regularnie szkoli specjalistów różnych dziedzin w wielu krajach, w zakresie używania opracowanego przez siebie systemu szybkiego rozpoznawania profilu osobowości na podstawie obserwacji zachowań. System Korema umożliwia określanie, w jaki sposób osoba, z którą mamy do czynienia zachowuje się, komunikuje oraz pracuje z innymi ludźmi.


Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej powstała w 1996 r. Obecnie kształci ponad 11 tyś. studentów na Wydziale Psychologii, Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych oraz Wydziale Filologicznym (w Warszawie), a także 2 wydziałach zamiejscowych (we Wrocławiu i w Sopocie). W ofercie dydaktycznej uczelni znajduje się 15 kierunków studiów. W ofercie SWPS znajduje się 40 kierunków studiów podyplomowych.

SWPS jest pierwszym i jedynym ośrodkiem studiów psychologicznych w Polsce, który otrzymał najwyższą ocenę jakości kształcenia Państwowej Komisji Akredytacyjnej. Uczelnia posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk humanistycznych w dyscyplinach: psychologia, kulturoznawstwo i socjologia oraz stopnia doktora habilitowanego w dyscyplinie psychologia.

SWPS jest laureatem wielu nagród i wyróżnień: m.in. 6-krotnie została sklasyfikowana na 1. miejscu w rankingu tygodnika „Wprost”, zdobywając „Złoty Indeks” w kategorii niepublicznych szkół niebiznesowych. Zajmując 2. miejsce w opublikowanym w maju 2009 r. rankingu dziennika „Rzeczpospolita” i miesięcznika „Perspektywy”, SWPS została zaliczona do czołówki najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce. Wykładowcami SWPS są m.in. profesorowie: Jerzy Bralczyk, Janusz Danecki, Andrzej Eliasz, Wiesław Godzic, Edward Nęcka, Zbigniew Pietrasiński, Grzegorz Sędek, Jan Strelau, Roch Sulima, Bogdan Wojciszke. Częstymi gośćmi uczelni są wybitni naukowcy z zagranicy, np. profesorowie Elliot Aronson, Robert B. Cialdini, Michael W. Eysenck, Arie Kruglanski, Leonardo Morlino, Philip Zimbardo oraz znani artyści i przedstawiciele świata mediów, w tym Andrzej Wajda, Krystyna Janda, Marek Konrad czy Tomasz Lis. Więcej informacji na www.swps.pl.

Dodatkowych informacji udziela:

Natalia Osica, Rzecznik Prasowy
Natalia.Osica@swps.edu.pl
tel. 22 517 98 22, 0 694 441 703

ostatnia zmiana: 2009-10-08
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
18 listopada 2024 (poniedziałek), godz. 17:45
Teleturniej na żywo ze znajomymi! Gra dla nawet 12 osób w Quiz Mate
18 listopada 2024 (poniedziałek), godz. 17:45
Teleturniej na żywo ze znajomymi! Gra dla nawet 12 osób w Quiz Mate
18 listopada 2024 (poniedziałek), godz. 18:30
Ewa Beata Ossowska - Koncert chopinowski / Chopin concert
18 listopada 2024 (poniedziałek), godz. 19:00
Chopin Salon - Koncert chopinowski
18 listopada 2024 (poniedziałek), godz. 19:00
Elżbieta Wojnowska - recital urodzinowy
18 listopada 2024 (poniedziałek), godz. 19:00
OPEN SOUND Wiktor Dyduła
19 listopada 2024 (wtorek), godz. 18:30
Mauricio Silva - Koncert chopinowski / Chopin concert
19 listopada 2024 (wtorek), godz. 19:00
Chopin Salon - Koncert chopinowski
Polityka Prywatności