19 września 2009 (sobota)
(Archiwum)

Nouvelle Vague

Francuscy mistrzowie muzycznych interpretacji. Ich twórczością zafascynowani są zarówno sympatycy lounge i chillout music, jak też fani muzyki new wave, którą Nouvelle Vague odkrywa na nowo. Zespół dał się poznać jak twórcy doskonałych interpretacji klasyków new wave z lat 80, zaaranżowanych w stylu bossa novy i easy listening.

 Wielki sukces odniosło kilka brawurowych interpretacji takich klasyków jak "Too Drunk To Fuck" Dead Kennedys, "Don't Go" Yazoo, czy "I Just Can't Get Enough" Depeche Mode.

Zespół stworzyli dwaj doświadczeni producenci Marc Collin i Olivier Libaux, którym na scenie towarzyszą m.in. trzy wokalistki Marina Celeste, Mélanie Pain, Phoebe Killdeer. Dziś mają na swoim koncie 2 studyjne albumy, debiutancki „Nouvelle Vague” (2004) i „Bande à Part” (2006) oraz album miks „Nouvelle Vagues Presents New Wave” (2007). Na  płytach zespołu znalazły się doskonałe interpretacje kompozycji takich kultowych formacji, jak Depeche Mode, The Cure, Joy Division, The Clash, Blondie, Yazoo, New Order, Visage czy The Sisters Of Mercy. Ich kompozycje pojawiły się na wielu kompilacjach np. „Hed Kandi”, „Lazy Hours” czy „Pinacolada”.

8 czerwca 2009 ukaże się najnowszy album zespołu „NV3”, na którym znajdzie się m.in. duet z Martinem Gore z zespołu Depeche Mode.
Twórczość Nouvelle Vague zachwyciła specjalistów od reklam i wiele z ich kompozycji zostało wykorzystanych w kampaniach reklamowych na całym świecie. Nie ominęło to również Polski, gdzie kampania odzieżowej marki Reserved wykorzystała utwór „Dance With Me”.

Nouvelle Vague wystąpił w 2008 roku w warszawskim klubie Palladium jako gwiazda Francophonic Festival. Koncert okazał się wielkim sukcesem, a bilety na to wydarzenie wyprzedały się całkowicie.

sobota, 19 września 2009
Warszawa, Klub Palladium
ul. Złota 7/9

ostatnia aktualizacja: 2009-04-29
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
18 grudnia 2025 (czwartek), godz. 18:00
Adam Bielecki | Bez śladu | Warszawa
18 grudnia 2025 (czwartek), godz. 18:30
Ewa Beata Ossowska - Koncert chopinowski / Chopin concert
18 grudnia 2025 (czwartek), godz. 18:30
Świąteczne malowanie przy grzańcu w Warszawie!
18 grudnia 2025 (czwartek), godz. 19:00
Janek Pentz - acoustic fingerstyle guitar
18 grudnia 2025 (czwartek), godz. 19:00
Koncert chopinowski - Chopin Point Warsaw
18 grudnia 2025 (czwartek), godz. 19:00
KONCERTY PRZY ŚWIECACH w Sali Koncertowej Fryderyk
18 grudnia 2025 (czwartek), godz. 19:05
Chopin Salon - Koncert chopinowski przy świecach
18 grudnia 2025 (czwartek), godz. 19:45
Cinema Paradiso
19 grudnia 2025 (piątek), godz. 17:00
Christmas Night przy świecach | Warszawa
19 grudnia 2025 (piątek), godz. 17:15
Pop Opera - od Opery do Musicalu Pop Opera Światęcznie!
19 grudnia 2025 (piątek), godz. 18:30
Koncerty przy świecach – Muzyka filmowa | Warszawa
19 grudnia 2025 (piątek), godz. 18:30
Mamiko Ueyama - Koncert chopinowski / Chopin concert
19 grudnia 2025 (piątek), godz. 18:30
Świąteczne malowanie przy grzańcu w Warszawie!
19 grudnia 2025 (piątek), godz. 19:00
Anna Sroka-Hryń - Nie żal mi, piosenki Edith Piaf
Polityka Prywatności