20 kwietnia 2009 (poniedziałek)
(Archiwum)

Nuevo Ballet Espańol W Polsce

Założyciele NUEVO BALLET ESPAŃOL, nowatorskiego hiszpańskiego baletu, Angel Rojas i Carlos Rodriguez, to najpopularniejsi w Hiszpanii tancerze flamenco młodego pokolenia. Przygotowywane przez nich przedstawienia są niewiarygodnie perfekcyjne, dopracowane w najmniejszym szczególe.

W każdym ruchu, geście widać wielką pasję, pełne poświęcenie
i ogromną miłość do tańca. To prawdziwi mistrzowie flamenco, tańca który nie łatwo jest ujarzmić. W Hiszpanii za swoje dokonania docenieni zostali takimi nagrodami jak Best Outstanding Dancer, czy Best Performer. Zdobyli również tytuł Best Spanish and Flamenco Dance Company, który uczynił z nich pierwszą grupę taneczną Hiszpanii.

NUEVO BALLET ESPAŃOL to zespół który w niebanalny sposób połączył taniec nowoczesny i współczesną muzykę z tradycyjnym flamenco. Członkowie baletu to prawdziwi przedstawiciele tańca hiszpańskiego, nie tylko na skalę narodową, ale również międzynarodową. Ich fenomen od początku działalności budzi wiele emocji. Oryginalne podejście do flamenco, przez które chcą odświeżyć wizerunek tego popularnego stylu tańca, zadziwia, jednak nawet zwolennicy tradycji nie mogą się mu oprzeć.
Do Polski NUEVO BALLET ESPAŃOL przyjedzie z projektem Sangre Flamenca – będziemy mieli szansę podziwiać piękną choreografię, pełną pasji i zróżnicowanych emocji. 20 tancerzy, a wśród nich Rojas i Rodriguez, którzy dzięki  improwizacji kreują jedyne w swoim rodzaju niepowtarzalne momenty.  Całości dopełni dźwięk gitar połączonych z fletem, wiolonczelą, skrzypcami, które tworzą nowoczesne i dynamiczne brzmienie oraz piękny śpiew solistów.

Każdy z artystów specjalizuje się w innej odmianie flamenco, co prezentują w zachwycających solowych partiach, indywidualnych interpretacjach tego pięknego tańca. Podczas scen zbiorowych tworzą natomiast prawdziwą jedność, jedność pełną emocji, która skryta i tajemnicza potrafi nagle wybuchnąć z ogromną siłą, zalewając publiczność miłością, gniewem, czy wielką radością.

ZAPRASZAMY!!!
20 kwietnia, Warszawa, Sala Kongresowa



ostatnia aktualizacja: 2009-02-12
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
22 kwietnia 2026 (środa), godz. 09:00
Centrum Interpretacji Zabytku - Wystawa stała
22 kwietnia 2026 (środa), godz. 09:00
Joga w Instytucie
22 kwietnia 2026 (środa), godz. 09:00
Muzeum Warszawskiej Pragi - Wystawa stała
22 kwietnia 2026 (środa), godz. 09:00
Muzeum Warszawy - Wystawa główna
22 kwietnia 2026 (środa), godz. 10:00
Akademia Pana Kleksa
22 kwietnia 2026 (środa), godz. 10:00
Doktor Dolittle i jego zwierzęta
22 kwietnia 2026 (środa), godz. 10:00
FAIR PLAY Bilety dla grup tel.: 519 134 877
22 kwietnia 2026 (środa), godz. 10:00
Pchła Szachrajka
22 kwietnia 2026 (środa), godz. 10:00
Piotruś Pan
22 kwietnia 2026 (środa), godz. 10:00
Stacja Muzeum - Wystawa stała i wystawy czasowe
22 kwietnia 2026 (środa), godz. 10:00
Wystawa stała: Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu
22 kwietnia 2026 (środa), godz. 17:45
Pan Nikt kontra Putin
22 kwietnia 2026 (środa), godz. 18:00
LARP. Miłość, trolle i inne questy
Polityka Prywatności