14 lutego 2009 (sobota), godz. 19:00
Walentynki z piosenką literacką
Czyżby męskie spojrzenie na miłość? Ze składu artystów oraz z doboru znanych i mniej znanych piosenek twórczości własnej i nie tylko tak by wynikało. Drogie Panie i także Panowie warto przyjść aby posłuchać co mają Panowie w tej sprawie do powiedzenie a jeżeli to jest interesujące to i widzowie płci męskiej także skorzystają…
Zapowiada się więc wieczór z poezją śpiewaną, dlatego ma być romantycznie.
A potem byle do wiosny….Gospodarzem wieczoru będzie Marek Bartkowicz.
Grzegorz Bukała. - autor, kompozytor, wykonawca. Założył i przez wiele lat był jednym z liderów zespołu Wały Jagiellońskie. Niezależny dziennikarz (Polskie Radio, TVP, prasa regionalna), producent telewizyjny. Debiutował na estradzie w 1974 r. Zdobył I Nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie w 1978 r., a wraz z Wałami Jagiellońskimi nagrody: dziennikarzy w 1978 i publiczności w 1983 r. oraz jedyną w historii tego festiwalu nagrodę „Solidarności” tzw. „Złoty Kafel” w 1981 r. na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Wraz z zespołem nagrał trzy winylowe płyty długogrające (tzw. long-play), o łącznym nakładzie ponad miliona egzemplarzy, z których dwie uzyskały tytuł „złotej”. W zeszłym roku wydał pod egidą III programu P.R. pierwszą płytę autorską „Pocztówki z Macondo”
Tomasz Wachnowski - autor, kompozytor i wykonawca własnych piosenek. Laureat Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej w Warszawie, występował i współpracował z Krzysztofem Ścierańskim, Ryszardem Styłą, Jurkiem Filarem, Wolną Grupą Bukowiną i innymi. Trzykrotnie brał udział w Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu
W roku 1990 podczas rocznego pobytu w USA występował dla publiczności polonijnej i amerykańskiej. Brał też udział w programach telewizyjnych stacji Ethnic Television i Polvision, gdzie prezentował swoje utwory.
Po powrocie do kraju zaprezentował program Śniegowice, który w 1993 roku został wydany przez firmę PETER-MAX na płycie kompaktowej pod tym samym tytułem. Płyta nagrana w krakowskim studiu Nieustraszeni Łowcy Dźwięków z udziałem krakowskich muzyków - pianisty i aranżera Tadeusza Leśniaka oraz saksofonisty Leszka Szczerby - zawiera jedenaście autorskich piosenek, które tworzą klimat podróży po krainie nazwanej przez autora Śniegowicami.
W 1992 roku w Dublinie wystawiono sztukę Bunreaht Boy z jego muzyką. Brał też udział w Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 1995, 1996 i 1999 roku. Na ostatnim festiwalu,
w 1999 roku, wystąpił w koncercie "Premiery", gdzie wykonał swoją kompozycję pt. "Byłoby miło". Utwór spotkał się z ogromnym entuzjazmem opolskiej publiczności oraz dziennikarzy, w głosowaniu lokalnych ośrodków telewizyjnych zajął II miejsce!
Utwór ten znalazł się na płycie pt. Właśnie tak, której premiera odbyła się 20 września 1999 oraz na singlu promującym tą płytę.
Cena jednego biletu 15 zł
Warto zaprosić do pary jeszcze kogoś.
Jest możliwa rezerwacja biletów pod nr tel. 022 831 23 75
Staromiejski Dom Kultury
Zapraszamy
ostatnia zmiana: 2009-02-03