18 grudnia 2008 (czwartek), godz. 19:00

Powalający Gotan Project już w grudniu w Polsce

kategoria: koncerty

Muzyka Gotan Project emanuje erotyką, nie tracąc przy tym elegancji. Klasyczne tango miesza się w niej ze zmysłową elektroniką. Zrobili oni coś, co wydawało się niemożliwe.

Połączyli dwie diametralnie różniące się kultury: jedną gorącą, rozśpiewaną, drugą chłodną, stonowaną. Każdy, kto chce poczuć jedyny w swoim rodzaju klimat tanga w zaskakujących aranżacjach, nie może przegapić jedynego koncertu Gotan Project w Polsce.

Historia Gotan Project zaczyna się w 1999 roku, kiedy to dwójka muzyków (wchodzących wcześniej w skład formacji Boys from Brazil) Francuz Philippe Cohen Solal i Argentyńczyk Eduardo Makaroff postanowiła stworzyć coś zupełnie nowego i zaskakującego. Jeden zajmował się muzyką elektroniczną, serce drugiego oddane było tangu. Wkrótce dołączył do nich Szwajcar Christoph H. Müller, który ułatwił połączenie obu pasji. Zdecydowali, że unowocześnią i okiełznają trochę te argentyńskie rytmy przez dodanie elementów muzyki elektronicznej. W rezultacie powstała bardzo ciekawa i oryginalna muzyka, istna fuzja tanga i muzyki współczesnej, która pozytywnie zaskoczyła zarówno publiczność, jak i krytyków.  Nad nazwą dla nowego projektu nie myśleli długo. Wykorzystali popularną zabawę w przestawianie sylab i tak słowo TANGO przekształcili w GOTAN.

Ich pierwszy utwór Vuelvo Al Sur/El Capitalismo Foraneo, który znalazł się na debiutanckiej płycie z 2001 roku, La Revancha del Tango (Zemsta Tango) od razu wzbudził zainteresowanie dzięki niepowtarzalności i świeżości. Trio szybko zyskało dużą popularność na Wyspach Brytyjskich, a za chwilę w całej Europie. Zaczynają występować na największych festiwalach we Francji, Belgi, Włoszech, Norwegii, Danii i Wielkiej Brytanii, ich koncerty wyprzedają się w tempie zaskakującym samych Gotanów, a to za sprawą ciekawych wizualizacji, które w połączeniu z ich muzyką dają niewiarygodny rezultat. Muzyką, która swoją niepowtarzalnością jednoczy im fanów na całym świecie.

Tango argentyńskie, w przeciwieństwie do twardego, mocnego i energicznego tanga europejskiego, jest tajemnicze, zalotne, kokieteryjne, bardzo erotyczne. Tu nie liczy się powierzchowność, ale emocje. Artyści dodają do tej uczuciowej muzyki basy i elektroniczne perkusje, otrzymując efekt, który przyprawia o dreszcze. Niesamowite brzmienie i harmonia ich muzyki przeszywa na wskroś całe ciało, jest ona elektryzująca, porywająca, bardzo klimatyczna.

Twórczość Gotan Project staje się bardzo „chodliwym produktem”. Piosenka "Santa Maria (del Buen Ayre)" z albumu La Revancha del Tango była tłem dla głównej sceny w filmie Zatańcz ze mną (2004) z Jennifer Lopez i Richard Gere, znalazła się również na soundtracku do filmu Wytańczyć Marzenia (2006) z Antonio Banderasem. Ich muzyka pojawiała się w tak znanych serialach jak Bez skazy, Seks w wielkim mieście, czy Chuck i programach jak Top Gear. Twórczość Gotan Project docenili również twórcy reklam – wszak w każdej reklamie dobra, chwytliwa muzyka to podstawa. Utwór Epoca pojawił się w kampaniach brytyjskich, amerykańskich, australijskich i portugalskich produktów.

Dużym sukcesem okazał się też krążek, na którym Philippe Cohen Solal zgromadził najlepsze remiksy Gotan Project i wydał je na płycie  Inspiración Espiración - A Gotan Project DJ Set Selected & Mixed by Philippe Cohen Solal (2004) w postaci jednego seta.
Najnowsza płyta Lunático nagrana została miejscu powstania tanga – Buenos Aires. Inspiracją dla niej były dokonania i życie Carlosa Gardela, wielkiego śpiewaka tanga, a przy jej tworzeniu muzyków wsparła Nini Flores, znana argentyńska artystka, grająca na bandoneonie oraz hiszpańska wokalistka Cristina Villalonga.

Zapraszamy!!!

18 grudnia 2008, Warszawa, Sala Kongresowa, godz. 19


ostatnia zmiana: 2008-11-18
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
26 listopada 2024 (wtorek), godz. 18:30
Maria Skurjat-Silva - Koncert chopinowski / Chopin concert
26 listopada 2024 (wtorek), godz. 19:00
Chopin Salon - Koncert chopinowski
26 listopada 2024 (wtorek), godz. 19:00
Randia…po polsku- drapieżna
27 listopada 2024 (środa), godz. 09:15
Symulator lokomotywy EU07
27 listopada 2024 (środa), godz. 09:15
Symulator lokomotywy EU07
27 listopada 2024 (środa), godz. 11:00
A co to?
Polityka Prywatności