7 października 2008 (wtorek), godz. 19:00
(Archiwum)

Utwór sentymentalny na czterech aktorów

Spektakl autorski Piotra Cieplaka i aktorów Montowni (Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski, Maciej Wierzbicki) pod tytułem „Utwór sentymentalny na czterech aktorów” wspomaga muzyką na żywo zespół SzaZA.

Teatr Montownia współpracował z Piotrem Cieplakiem dwukrotnie. Powstały wtedy szeroko komentowane i docenione zarówno przez krytyków, jak i publiczność, widowiska. Pierwsze to „Historia o raju utraconym czyli będzie lepiej” - spektakl plenerowy, łączący w sobie elementy tradycji biblijnej i współczesnej rzeczywistości, drugie - „Historia o Narodzeniu Pana Jezusa na Dworcu Centralnym w Warszawie”, jedna z najgłośniejszych premier odbywających się poza murami teatrów, spektakl o miejscu religii we współczesnej rzeczywistości supermarketu.

Trzecie spotkanie to spektakl, zamykający tryptyk historii pokazywanych przez Piotra Cieplaka w Teatrze Montownia. Tym razem w zamkniętej, ograniczonej przestrzeni sceny  Teatru Praga, a zarazem w zamkniętej przestrzeni domu, opowiedziane zostaną cztery historie jego lokatorów. Zwyczajne-niezwyczajne losy czterech panów krzyżują się i splatają w tragikomicznym kontredansie, a ich słodko-gorzkie perypetie sumują się w wypowiedź o pochwale świata i jego tajemnic.
Historie zostaną opowiedziane bez słów – za pomocą ciała, gestu oraz kartonu, sznurka, bambusowych drążków i oczywiście muzyki. Świat stworzony na scenie to papierowa rzeczywistość ze snu, bez komputerów, nowoczesnej techniki, ale niemniej skomplikowana i zaskakująca precyzyjną strukturą oraz… precyzją puszczonej w ruch maszynerii teatralnej.

Scenariusz: Piotr Cieplak i zespół
Reżyseria: Piotr Cieplak
Muzyka: SzaZa (Szamburski i Zakrocki)
Występują: Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski, Maciej Wierzbicki

„Utwór sentymentalny na czterech aktorów” - 7 października - godz. 19.00
(bilety: 50 i 25 zł)
spektakl w Teatrze Praga - Fabryka Trzciny ul. Otwocka 14



ostatnia aktualizacja: 2008-10-02
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
7 grudnia 2025 (niedziela)
TEDxSGH
8 grudnia 2025 (poniedziałek), godz. 18:30
Justyna Galant - Koncert chopinowski / Chopin concert
8 grudnia 2025 (poniedziałek), godz. 19:00
KONCERTY PRZY ŚWIECACH w Sali Koncertowej Fryderyk
8 grudnia 2025 (poniedziałek), godz. 19:00
Maria Holka & Evgen Malinowski dla Michała...
8 grudnia 2025 (poniedziałek), godz. 19:15
Chopin Salon - Koncert chopinowski przy świecach
8 grudnia 2025 (poniedziałek), godz. 21:30
Nienawiść
9 grudnia 2025 (wtorek), godz. 17:45
Sny o miłości
9 grudnia 2025 (wtorek), godz. 18:00
One to One: John i Yoko
9 grudnia 2025 (wtorek), godz. 18:30
Mauricio Silva - Koncert chopinowski / Chopin concert
9 grudnia 2025 (wtorek), godz. 19:00
Koncert chopinowski - Chopin Point Warsaw
9 grudnia 2025 (wtorek), godz. 19:00
KONCERTY PRZY ŚWIECACH w Sali Koncertowej Fryderyk
9 grudnia 2025 (wtorek), godz. 19:00
VERGNÜGTE RUH / JOHANN SEBASTIAN BACH – KANTATY
9 grudnia 2025 (wtorek), godz. 19:05
Chopin Salon - Koncert chopinowski przy świecach
Polityka Prywatności