3 października 2008 (piątek)
(Archiwum)

Wystawa Enklawa

Prace Łukasza Przewłockiego powstawały w ciągu wielokrotnych wizyt na terenie londyńskiego Królewskiego Ogrodu Botanicznego w Kew, znajdującego się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Wyjątkowo inspirującym miejscem jest tu jedna z wiktoriańskich szklarni, gdzie klimat egzotyki lasu tropikalnego miesza się jednocześnie z przejmującym uczuciem nostalgii.

„Oto pewien ogród, gdzieś daleko, za siódmym morzem, za siódmą rzeką. Tutaj, w szklanym domu niezmiennie trwa ta sama pora roku. Czas się tu zatrzymał - jak na Powązkach czy w zakątkach kamienic krakowskiego Kazimierza, w zakamarkach Łodzi czy Pragi. Gdy nastaje zmierzch, ptaki kończą swoje śpiewy. Chowają się wśród egzotycznych liści i cicho szepczą wraz z roślinami. O czym? Może o tych dziwnych, dwunożnych stworzeniach, które goszczą tu za dnia? A za szybą wiosna, lato, jesień, zima, wiosna...” – Ł.P.
Łukasz Przewłocki - urodził się w 1977 roku w Legnicy. Przez większość życia mieszkał pod Warszawą. Ukończył fizykę na Uniwersytecie Warszawskim oraz fotografię i grafikę w Warszawskiej Szkole Reklamy. Uczestniczył w warsztatach fotograficznych przy Instytucie Kultury Polskiej UW. Jest laureatem wielu konkursów fotograficznych i graficznych. Prezentował swoje prace na wystawach w Warszawie i w Londynie, m.in. na zbiorowej wystawie „Portret artysty jako młodego Polaka", pod skrzydłami mera stolicy Wielkiej Brytanii. Współpracował ze stowarzyszeniami „Przylondek" i „Apart Arts". Jest jednym z bohaterów filmu dokumentalnego o młodych polskich artystach na emigracji realizowanego dla telewizji polskiej przez Bartka Dziadosza. Od trzech lat mieszka w Londynie.

Organizator wystawy: Stowarzyszenie Przyjaciół Domu Towarowego Braci Jabłkowskich.
Kuratorki: Jagna Olejnikowska, Jola Rycerska

Wystawa potrwa do 3 października. Zapraszamy.

Galeria Jabłkowskich
Ul. Chmielna 21, w podwórzu
Warszawa



ostatnia aktualizacja: 2008-09-04
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
30 grudnia 2025 (wtorek), godz. 17:00
Do nieznanej ziemi
30 grudnia 2025 (wtorek), godz. 17:00
KONCERTY PRZY ŚWIECACH w Sali Koncertowej Fryderyk
30 grudnia 2025 (wtorek), godz. 17:30
LARP. Miłość, trolle i inne questy
30 grudnia 2025 (wtorek), godz. 18:00
SŁOŃ | WARSZAWA | THE S TOUR | NOWY TERMIN 20.03.2026
30 grudnia 2025 (wtorek), godz. 18:30
Mamiko Ueyama - Koncert chopinowski / Chopin concert
30 grudnia 2025 (wtorek), godz. 19:00
DISCO Show
30 grudnia 2025 (wtorek), godz. 19:00
Koncert chopinowski - Chopin Point Warsaw
30 grudnia 2025 (wtorek), godz. 19:00
KONCERTY PRZY ŚWIECACH w Sali Koncertowej Fryderyk
30 grudnia 2025 (wtorek), godz. 19:05
Chopin Salon - Koncert chopinowski przy świecach
30 grudnia 2025 (wtorek), godz. 19:20
Piknik pod wiszącą skałą
30 grudnia 2025 (wtorek), godz. 21:00
KONCERTY PRZY ŚWIECACH w Sali Koncertowej Fryderyk
31 grudnia 2025 (środa), godz. 10:30
Pozytywka
31 grudnia 2025 (środa), godz. 16:20
The Last Showgirl
Polityka Prywatności