Niniejszym serdecznie zapraszamy na koncerty Najwolniejszej Trasy Świata...
Do wspólnego, energetycznego uderzenia szykują się "młode wilki" polskiej sceny
punky-reggae-ska czyli ZABILI MI ŻÓŁWIA oraz LENIWIEC !!!
Wspólna jesienna trasa klubowa, która odbędzie się w okresie 06.10-02.12.2007
Energia, witalność, SKAkankowe wibracje oraz pozytywny przekaz to znak firmowy obu zespołów, które zdecydowanie najlepiej sprawdzają się w koncertowym wcieleniu !!!
Wyjątkowo serdecznie zapraszamy - Przyjdź i przekonaj się sam !!!
Zabili mi żółwia powstał w połowie 1997 roku w małej miejscowości koło Bielska-Białej - Mazańcowicach. Został założony przez grupę przyjaciół, których połączyła wspólna pasja grania muzyki. Pierwszym koncertem okazał się występ w Szkole Podstawowej w Mazańcowicach w maju 1999 roku.
ZABILI MI ŻÓŁWIA gra muzykę, której nie da się jednoznacznie "zaszufladkować" w konkretnym gatunku muzyki - muzycy umiejętnie łączą ze sobą dźwięki w klimatach ska, reggae oraz punk, co w praktyce daje całkiem ciekawy efekt.
W październiku 1999 roku muzycy ZABILI MI ŻÓŁWIA po raz pierwszy zarejestrował swój materiał demo, na którym znalazły się m.in. utwory: "Kwiatek", "Być człowiekiem", "Serce Ogrodu" czy "Starzec". W lutym 2001 została nagrana pierwsza płyta, zatytułowana "Akt I". Wydaniem i dystrybucją zajmował się sam zespół. W maju 2005 grupa rejestruje nowy materiał promocyjny, stanowiący zapowiedź kolejnej płyty. Realizacji trzech nagrań: "Wiosna", "Barykady" i "Dlaczego" dokonał Tomasz Zborek, w bielskim studiu Media-Art. Utwory te trafiły do wielu rozgłośni radiowych oraz do internetowych serwisów mp3, gdzie szybką osiągnęły wysokie miejsca pod względem ściągalności w swoich kategoriach. W marcu 2006 roku nakładem ROCKERS PUBLISHING ukazała się pierwsza oficjalna płyta, zatytułowana "Uczucia w promocji".
ZMŻ to przede wszystkim niespożyta energia i spontaniczna radość grania, szczególnie zauważalna podczas występów grupy "na żywo". Do ważniejszych koncertów zagranych dotychczas przez ZABILI MI ŻÓŁWIA trzeba zaliczyć: Winter Reggae w Gliwicach (2002), Centralny finał WOŚP w Warszawie (2004), koncert w stołecznym klubie Stodoła (luty 2004, min. z zespołami Habakuk i Daab), trasę Punky Reggae live 2006-2007, występ na festiwalu Nie Zabijaj w Starym Oleśnie (w lipcu 2005) oraz na plenerowym koncercie w Płocku z okazji 20-lecia zespołu Farben Lehre, we wrześniu 2006.
SKŁAD ZESPOŁU:
Michał Wojnar - wokal
Kuba Wieczorek - gitara
Dominik Barnaś - gitara basowa
Wojtek Homa - akordeon
Przemek Danel - perkusja
oraz Leniwiec
Gramy melodyjnego, czadowego punk-rocka wzbogaconego dźwiękami akordeonu i puzonu. Dochodzą do tego zazwyczaj zaangażowane i polityczne, ale czasem też zupełnie niepoważne, teksty. Punk rock w naszym wykonaniu to nie tylko mocne hasła o sprawach, które uważamy za słuszne i ważne, ale też zabawa, dowcip i humor. W każdym razie Leniwiec jest dokładnie tym, czego nigdy nie usłyszysz w oficjalnych mediach.
W maju 2001 po sześciu latach działalności ukazała się nasza debiutancka płyta zatytułowana: "Z tarczą lub na tarczy". Po wysłuchaniu tego materiału Jurek Owsiak zaprosił nas na Przystanek Woodstock. Występ na tym festiwalu był dla nas wydarzeniem niezapomnianym, jednak ciepło wspominamy wszystkie nasze koncerty, nawet te małe, zwłaszcza w miejscach tak dziwnych jak basen, tama przeciwpowodziowa czy dyskoteka z rurką do striptizu na środku sceny.
Od występu na Przystanku Woodstock i wydania pierwszego materiału (wówczas jeszcze tylko w formie kasety) wszystko wokół zespołu ruszyło z kopyta. Zagraliśmy od tego czasu około 350 koncertów. Sporo zorganizowaliśmy sobie sami, pozostałe to efekt pracy ludzi takich jak my działających w podziemnej scenie punk rockowej Polski i całej Europy. Zagraliśmy już w 9 krajach. Zjeździliśmy całe Niemcy i Czechy grając z takimi zespołami jak m.in. GBH, Exploited, Shelter, Oi Polloi, Asta Kask, Wasted, NVU, Zemezluc, La Fraction, ale zobaczyć nas można było również w Austrii, Danii, Słowacji czy Finlandii, gdzie zagraliśmy kilka znakomitych koncertów i wystąpiliśmy na głównej scenie organizowanego od 25 lat największego fińskiego, punkowego festiwalu "Puntalla", grając z tamtejszymi, pamiętającymi dekadę lat 80-tych legendami.
W latach 2003 i 2004, nakładem PASAŻERA ukazały się nasze kolejne płyty "Uprzedzenia" i "Crazy Bros". Ta ostatnia ukazała się także w Czechach i na Słowacji. Nasze kawałki znalazły się też na ponad dziesięciu składankach (również zagranicznych).
SKŁAD ZESPOŁU:
Zbigniew "Mucha" Muczyński – wokal, gitara
Paweł "Cyna" Nykiel – puzon, akordeon, chórki
Jarek "Okoń" Oczoś – perkusja, chórki
Krzysztof Groszek – bas
17.11.2007 g. 19:00 - OSTROŁĘKA - U Gibona / bilety: 13/16 PLN