KOLOROFON powstał w Warszawie na początku XXI stulecia. Niestety nikt nie pamięta dokładnej daty. Jedyną osobą która niezmiennie w zespole jest to lider "P" (Piotr Mazurek) - multiinstrumentalista, kompozytor i poeta.
Piosenki od początku zyskały sobie grono wielbicieli. Wielokrotne emisje na antenie radiowej Trójki, obecność na "Minimax I - Piotr Kaczkowski przedstawia", udział w dwóch Minimaxowych festiwalach są tego potwierdzeniem. Niestety na skutek niestabilności składu zespół przez dwa lata był w zawieszeniu. Od czewca 2005 grupa w składzie "P" - gitara, śpiew, syntezator; Piotrek Machałowski - bas; Tymek Kamiński - perkusja opracowuje nowy materiał. Pracują nad płytą i grają koncerty.
Muzyka zespołu balansuje pomiędzy tandetnymi refrenami o melodyce bliskiej czasami dokonaniom takich tuzów jak Boys (Jesteś szalona)[sic!], zgiełkiem gitarowych eksperymentatorów z Sonic Youth czy Dinosaur Jr., funkowych eksplozji Jamesa Browna czy Steeviego Wondera. Wśród inspiracji można też śmiało wymieniać Bee Gees, Bjork, Eruption, The Beatles, Radiohead, LaliPuna, Pixies a może i troszkę Joy Division.
Teksty "P" z ich surrealistycznym klimatem, budową bazującą na nonsensownych zbitkach słownych, często bez konkretnego sensu, bądź mówiące delikatnie rzecz ujmując o sprawach płci, służą dopełnieniu klimatu dekadenckiej zabawy bez ambicji przekazywania jakichś głębokich treści. Mają przenosić wyobraźnię odbiorcy w bliżej nieokreślone miejsca bez potrzeby określania jedności miejsca, czasu i fabuły.
Ktoś scharaktaryzował ten zespół w ten oto sposób: "Akwarelowy pocisk skorumpowanych punkrockiem pluszowych szpaków. Alfonsi tańca, dilerzy endomorfin, słowem - Kolorofon" i ile by w tym nie było ironii jest to charakterystyka nad wyraz trafna.
HATIFNATS - trio powstałe pod koniec 2006 roku na ulicy Chłodnej w Warszawie. Choć grają razem od zaledwie paru miesięcy, już teraz wyraźnie zmieniają układ sił na krajowej scenie Indie. Nagrany w marcu tego roku premierowy materiał zyskał nie tylko uznanie słuchaczy, ale także dziennikarzy muzycznych (Piotr Stelmach, Bartek Chaciński, Angelika
Kucińska) zaś pierwszy koncert zespołu w stołecznej Jadłodajni Filozoficznej udowodnił zadziwiającą, zważywszy na staż, dojrzałość sceniczną. Zespół wygrał finał "Mojej Sceny Off" i zagrał na Off Festiwalu 2007 w Mysłowicach.
Nagranie Hatifnats pt. "Mathematix" znalazło się również na płycie "Ofensywa 2", która ukazała się 17 sierpnia 2007 r. nakładem Polskiego Radia.
Hatifnats to ciepłe, tajemnicze i niezwykle barwne kompozycje, o których wyjątkowości decydują przestrzenne dźwięki gitary i wysoki, melodyjny głos wokalisty Michała uzupełnione ekspresyjną grą sekcji rytmicznej: Mariusza
(perkusja) i Adama (gitara basowa).
W ich twórczości słychać znamię tej samej wrażliwości i melancholii, którą epatowały nagrania twórców nurtu shoegaze (Chapterhouse, Slowdive, The Telescopes) czy szkockiej grupy Geneva. Sam zespół zaś chętnie przyznaje się do inspiracji twórczością The Cure, Cocteau Twins, Radiohead czy The Arcade Fire oraz do zamiłowania do onirycznych historii.
I wierzcie albo i nie, ale wszystko wskazuje na to, że to właśnie oni już za chwilę będą wyznaczać standardy tego, co modne, wyprzedzając o krok zapowiadaną na Wyspach reaktywację nurtu shoegaze.
GANDAHAR
Zespół w obecnym składzie powstał w 2005 roku w W-wie, z inicjatywy wokalisty i lidera - Juliusza Kamila Kuźnika. Do zespołu dołączyli muzycy związani wcześniej z projektem dom muzyki - Rafał 'Rogal' Rogulski, Andrzej 'Pierwiastek' Potęga oraz Darek 'Hagen' Świechowski. W późniejszym czasie dołączył także Michał Konior - gitarzysta, który współtworzył wcześniej z Kamilem grupę Funk Machine. Różnorodne zainteresowania muzyków zaowocowały znakomitym, energetycznym brzmieniem rockowym, który poparty świeżymi, melodyjnymi kompozycjami świetnie sprawdza się na koncertach. Zespół zaczęto zaliczać do nurtu New Rock Revolution, muzykę porównywać do najlepszych brytyjskich i amerykańskich wzorców: Ac/DC, U2, RHCP czy Lenny Kravitz, a charyzmatycznego wokalistę określać mianem polskiego Robbiego Williamsa.
Zespół ruszył jak burza. Zaczął regularne występy w klubach i na koncertach plenerowych, występuje cyklicznie na koncertach WOŚP organizowanych przez TVP pod PKiN w Wwie, ich piosenki pojawiły się na listach przebojów prywatnych i studenckich niezależnych rozgłośni radiowych, a nawet we francuskim radiu AuthenRoc. W 2007 roku zespół wyróżnił Piotr Kaczkowski - legenda radiowej trójki - zamieszczając ich utwór Uratuj się na składance Minimax 4 pl. W sklepach już dostępny pierwszy krążek formacji " Nowa Kamasutra" Obecnie GandahaR to najlepszy zespół rockowy w Polsce. I może to udowodnić!
Hard Rock Cafe