Janusz Zdunek trąbka, organy, elektronika Irek Kaczmar gitara basowa, elektronika Rafał Baca perkusja, instrumenty perkusyjne, elektronika
JANUSZ ZDUNEK + MARIENBURG
W 2004 roku Janusz nawiązuje współpracę z Irkiem Kaczmarem i Rafałem Bacą, powstaje projekt Marienburg, który penetruje przeróżne obszary muzyczne, od maja 2005 roku regularnie koncertuje, nagrywa muzykę do filmów Pokonać siebie i Autonaprawa oraz gra na żywo muzykę do Symfonii zmysłów. Muzyka zespołu łączy zamiłowania do eksperymentu z sentymentem do korzeni ludowych.
Znajdziemy inspiracje free jazzem, rockiem i drum'n'bassem. Główną siłą napędową formacji jest improwizacja, sięgająca wszelkich dostępnych form ekspresji. Często występują obok siebie skrajnie kontrastujące elementy, jak taneczny rytm i nieokiełznane wybuchy mistycznej trąbki free, czy silnie rockowy groove i brzmienia elektroniczne. Debiutancka płyta projektu Marienburg nosi tytuł Pop Dom (premiera 2007 r.)
JANUSZ ZDUNEK
działalność artystyczną rozpoczynał w Bydgoszczy. W 1992 roku nawiązał współpracę z muzykami związanymi z klubem Trytony. Powstał zespół Pegaz: JZ, Tomasz Święty Hesse, Sławomir Janicki, Jacek Majewski, Jacek Buhl.
W 1994 roku muzycy przenieśli się do nowego klubu Mózg. Powstał zespół Mazzoll & Arhythmic Perfection (Mazzoll, JZ, Sławomir Janicki, Tomasz Gwinciński, Jacek Majewski), który brał udział w nagraniach płyt: A, Out Out To Lunch, Rozmowy s catem, One, Single 3.
W 1996 roku Janusz zakłada eksperymentalne Trio Syfon (JZ, Władysław Refling, Jacek Buhl). Trio zagrało kilka koncertów i dokonało paru nagrań. W styczniu 1997 roku dołączył do zespołu saksofonista Tomasz Glazik, powstaje
4 Syfon. W kwartecie zespół zagrał około 100 koncertów, nagrał program dla TVP oraz wydał płyty: Jestem w kinie, To Prawda, Baterie.
Jesienią 2002 do zespołu dołączył grający na gramofonach dj Synkopa tworząc 5 Syfon. W nowym składzie zespół nagrał płytę New Tango. Syfon koncertował w klubach i na festiwalach, w Polsce, Niemczech, Austrii i Francji, m.in. na:
Festiwal Forte-Piano (Bydgoszcz), Och! Film Festival (Łowicz), Konstrukcja w procesie (Bydgoszcz), X Jazz Sessions Festival (Gliwice), Rok Polski w Austrii (Wiedeń), Est-Ouest Festival (Die/Francja), Art Meets Grossneumarkt (Hamburg).
Jesienią 1997 roku Janusz został zaproszony przez Kazika Staszewskiego na sesję nagraniową albumu Ostateczny krach systemu korporacji. Od maja 1998 rozpoczął współpracę z kultowym Kultem (Kazik Staszewski, Krzysztof Banasik, Piotr Morawiec, Janusz Grudziński, Ireneusz Wereński, Tomasz Goehs, JZ, Tomasz Glazik), brał udział w trasach koncertowych w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Irlandii, USA oraz w nagraniach płytowych (Salon Recreativo, Poligono Industrial) i programach dla radia i telewizji.
Jednocześnie od 1997 roku Janusz bierze udział w solowych projektach Kazika Staszewskiego. Brał udział w nagraniach płyt: Melassa, Melodie Kurta Weilla, Piosenki Toma Waitsa, Czterdziesty pierwszy, Los się musi odmienić.
W 2005 roku rozpoczęła działalność formacja Buldog (Piotr Wieteska, Wojciech Jabłoński, Syn Stanisława, Adam Swędera, Kazik Staszewski, JZ, Tomasz Glazik), która nagrała płyty Singiel i Płyta.
Janusz Zdunek jest ponadto autorem i współautorem muzyki do filmów: Być, Trębacz, Bellissima, Dwie stówy z montażem. Współpracując z innymi kompozytorami nagrywał muzykę do filmów: I co wy na to Gałuszko, Rozdroże Cafe.
IREK KACZMAR
gra na gitarze basowej i fortepianie. Muzyczną działalność zaczynał w zespołach rockowych, hardcoreowych (Striptease, Wojtek Bryll) i ludowych (Baca Band). Pierwszy koncert zagrał w 1997 z zespołem Striptease. Jest współzałożycielem alternatywnej formacji Deneuve. Ponadto współpracuje z reggaeowym zespołem Etna (albumy: W kierunku słońca, Polityczna ganja).
RAFAŁ BACA
gra na perkusji i instrumentach perkusyjnych. Debiutował w 1992 w punkowej formacji Pluton. W latach 1994-96 współpracował z death metalowym zespołem Armagedon. Udzielał się jako muzyk sesyjny w zespołach: Pabieda, Dead Flowers, Kuśka Brothers, L.O.N.T., Wojtek Bryll Group. Współzałożyciel ludowej formacji Baca Band oraz grup Striptease i Deneuve.
Wstęp wolny