Oto harmonogram na najbliższe 2 tygodnie
11-31 maja
Wystawa pokonkursowa Konkursu Fotografii Prasowej 2007
Na konkurs nadesłano ponad 6000 zdjęć. Fotoreporterzy uchwycili na nich najważniejsze wydarzenia polityczne, społeczne, sportowe, kulturalne oraz emocje, które towarzyszyły nam w ubiegłym roku. W tegorocznej edycji konkursu jurorami byli fotoedytorzy z czołowych tytułów prasowych, kształtujący wrażliwość odbiorców i mający wpływ na ich sposób postrzegania świata (Tomasz Tomaszewski – przewodniczący jury, Waldemar Gorlewski (Gazeta Wyborcza), Marcin Kapica (Przekrój), Wojciech Leliński (Polityka), Harald Menk (Stern), Wojciech Rzążewski (Fakt)).
Sala klubowa, 3. piętro, wstęp wolny
Sobota 19 maja, godzina 15.00-18.00, niedziela 20 maja, godzina 14.00-17.00
Zajęcia plastyczne dla dzieci Świat bajek - Witraże z bajkowego świata
Rysowanie ulubionych postaci z filmów i książek, przekopiowywanie na folii konturówką, kolorowanie. Praca nad własnymi szkicami witraży, czyli poznanie techniki projektowania. Młodsze dzieci rysują bajkowych bohaterów według własnych pomysłów i fantazji lub bawią się wycinankami z kolorowego papieru.
Kącik dziecięcy, 2. piętro, wstęp wolny
Sobota 19 maja, godzina 19.00
Wernisaż wystawy malarstwa Małgorzaty Mizery
Małgorzata Mizera-Króliszewska jest absolwentką Wydziału Artystycznego na WSP w Częstochowie. Specjalizację zrobiła w pracowni prof. Mariana Jarzemskiego. Dyplom obroniła pracą "Łóżko" w 2002r. Od 2002r. bierze udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych.
Ekspozycja prac w dniach 20-31 maja.
Galeria Traffic, 3. piętro, wstęp wolny
Poniedziałek 21 maja, godzina 18.00
Kawiarnia Naukowa „Przekroju”
Tropiciele przeszłości, czyli historyk – naukowiec z licencją detektywa. Naukowcy spróbują odpowiedzieć na pytania: jak znaleźć prawdę wśród teczek, co kryją dawne archiwa i jak na to trafić, czy historyk może mieć poglądy polityczne, naukowe wywoływanie duchów przeszłości. W dyskusji udział wezmą: prof. Tomasz Kizwalter, Wydział Historyczny, UW, dr Łukasz Kamiński, Instytut Historyczny UWr, Instytut Pamięci Narodowej
Sala klubowa, 3. piętro, wstęp wolny
Sobota 26 maja, godzina 10.00
Spotkanie zamknięte
Sala klubowa, 3. piętro, wstęp z zaproszeniami
Sobota 26 maja, godzina 12.00
Spotkanie dla dzieci nt. książki Kinga... i co z niej wyrośnie
Wydawnictwo Hokus-Pokus zaprasza na spotkanie z Kingą – bohaterką książki Melanii Kapelusz Kinga... i co z niej wyrośnie. Zainspirowani opowiadaniem Muzeum będziemy malować autoportety, a potem pobawimy się w krytyków sztuki. Stworzymy własne małe muzeum! Zapraszamy do świetnej zabawy.
Kącik dziecięcy, 2. piętro, wstęp wolny
Sobota 26 maja, niedziela 20 maja, godzina 14.00-17.00
Zajęcia plastyczne dla dzieci Świat bajek - Witraże z bajkowego świata
Witraże z bajkowego świata. Rysowanie ulubionych postaci z filmów i książek, następnie przekopiowywanie na folii konturówką, po przeschnięciu kolorowanie. Praca nad własnymi szkicami witraży, czyli poznanie techniki projektowania. Młodsze dzieci rysują bajkowych bohaterów według własnych pomysłów i fantazji lub bawią się wycinankami z kolorowego papieru. Pod koniec zajęć zabawa i filmy do wyboru oraz przestrzenny zamek z rycerzami do ustawiania.
Kącik dziecięcy, 2. piętro, wstęp wolny
Środa 30 maja, godzina 18.00
Spotkanie Oko w oko z wolontariatem pracowniczym
Oko w oko... to prestiżowy cykl spotkań, podczas którego będą poruszane istotne zagadnienia z zakresu wolontariatu pracowniczego i jego osadzenia w koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu.
Projekt ten promować będzie różnorodne opinie i spojrzenia na wolontariat pracowniczy.
Sala klubowa, 3. piętro, wstęp wolny