Oto harmonogram na najbliższe 2 tygodnie
Piątek 16 lutego, godzina 19.00
Wernisaż wystawy Xymeny Zaniewskiej Projekty
Xymena Zaniewska-Chwedczuk, polska projektantka mody, scenograf, architekt.
Twórczyni scenografii do około 100 spektakli Teatru Telewizji, m.in. Makbet, Szkoła żon, Wizyta starszej pani; scenografii do 5 filmów baletowych; twórczyni scenografii do 35 klasycznych spektakli teatralnych i 15 operowych. Ma na swym koncie dokonania w zakresie wystawiennictwa, w tym 20 ekspozycji Międzynarodowych Targów Poznańskich i 20 ekspozycji zagranicznych. W latach 90. współprowadziła w TVP 1 program Stawka większa niż szycie.
Wystawa potrwa do 1 marca.
Sala klubowa, 3. piętro, wstęp wolny
Sobota 17, niedziela 18 lutego, godzina 14.00-17.00
Zajęcia plastyczne dla dzieci – sztuka japońska
Zwierzęta Japońskie - lepienie z gliny i ozdabianie reliefem wklęsłym i wypukłym. Dla starszych do wykonania miski oraz ozdoby wzorowane motywami kultury Wschodu lub własnymi projektami. Dla dzieci gotowe formy do pracy z gliną, a także kolorowanki o tematyce japońskiej oraz filmy i zabawa na koniec zajęć.
Kącik dziecięcy, 2. piętro, wstęp wolny
Poniedziałek 19 lutego, godzina 18.00
Kawiarnia Naukowa „Przekroju” – Gra w społeczeństwo
Zapraszamy do udziału w niezwykłym eksperymencie. Pracownia Gier Szkoleniowych przygotowała specjalną zabawę, grę „Łowisko”, której uczestnicy na własnej skórze przekonają się, jakie mechanizmy rządzą ludzkimi społecznościami. Sprawdzimy, czy bardziej opłaca się skakać sobie do gardeł, czy walczyć ramię w ramię. Wszystko leży w Państwa rękach – w grze wezmą udział wszyscy uczestnicy Kawiarni. Serdecznie zapraszamy!
Sala klubowa, 3. piętro, wstęp wolny
Wtorek 20 lutego, godzina 18.00
Wernisaż wystawy Nic-coś absolwentów Studium Fotografii ZPAF
Tytuł Nic-coś nawiązuje do dwoistej natury obrazu fotograficznego, który z jednej strony jest tylko śladem światła na materiale światłoczułym, a z drugiej dowodem istnienia zarejestrowanego momentu. Fotograficzne interpretacje tematu nic-coś dotyczą sfery pamięci, prywatności, relacji z innymi, a także granicy między iluzją i rzeczywistością.
Sala klubowa, 3. piętro, wstęp wolny
Środa 21 lutego, godzina 19.00
Promocja książki Kaczor po pekińsku Jacka Pałasińskiego
Dyskusję na temat książki poprowadzi Grzegorz Miecugow, a wezmą w niej udział: Stefan Bratkowski, Kamil Durczok, Bronisław Geremek, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Roman Młodkowski, Henryk Suchar, Anita Werner, Maciej Wierzyński.
Sala klubowa, 3. piętro, wstęp wolny
Piątek 23 lutego, godzina 12.30
Konferencja prasowa na temat prapremiery przedstawienia Jajokracja w Teatrze Rampa
Zapraszamy na konferencję dotyczącą najnowszej prapremiery spektaklu muzycznego Jajokracja z librettem Ernesta Brylla, muzyką Włodzimierza Korcza, w reżyserii Jana Szurmieja. W konferencji wezmą udział twórcy: Ernest Bryll, Jan Szurmiej, Włodzimierz Korcz, Wojciech Jankowiak, Artur Jerzy Zieliński i aktorzy przedstawienia m.in. Dorota Osińska, Dominika Łakomska, Kamila Klimczak, Marcin Rychcik, Konrad Marszałek i inni.
Sala klubowa, 3. piętro, wstęp wolny
Sobota 24, niedziela 25 lutego, godzina 14.00-17.00
Zajęcia plastyczne dla dzieci – sztuka japońska
Sztuka Japonii - inspiracje wzornictwem. Witraże z motywami orientalnymi. Prace wykonywane na folii transparentnej. Do zabawy zamek z rycerzami i armatą lub klocki. Dla małych dzieci składanki z kolorowego papieru, kolorowanki oraz filmy.
Kącik dziecięcy, 2. piętro, wstęp wolny
Wtorek 27 lutego, godzina 20.00
Kabaretowa Scena Przyjaciół Marka Majewskiego
Zapraszamy na kolejną premierę Kabaretowej Sceny Przyjaciół Marka Majewskiego.
Zaproszenia w cenie 45 złotych można zamówić telefonicznie (0603 064 148) i opłacić przelewem na konto agencji. (nr konta 64 1050 1041 1000 0005 0381 2356).
Sala klubowa, 3. piętro, impreza biletowana