11 marca 2007 (niedziela), godz. 19:00

VOO VOO i TREBUNIE-TUTKI

Połączenie sił muzycznych dwóch niesamowitych formacji z ponadczasową myślą ks.Józefa Tischnera po raz pierwszy w stolicy! Przed Voo Voo i Trebuniami-Tutkami zagra Żywiołak, zwycięzca drugiej edycji przeglądu Młode Wilki!

„Trebunie-Tutki + Voo Voo-nootki. Colloquia Tischneriana” to nazwa wydawnictwa, na którym spotyka się niezwykła muzyka Voo Voo i Trebuni-Tutków z ponadczasową myślą ks. Józefa Tischnera. Premiera płyty odbędzie się dzień po koncercie w Stodole, 12 marca 2007, w rocznicę urodzin ks. Tischnera. Teksty w oparciu o myśli niezapomnianego filozofa i teologa stworzyli Roman Kołakowski i Krzysztof Trebunia-Tutka. Autorami muzyki są z kolei Wojciech Waglewski, Mateusz Pospieszalski i Karim Martusewicz z Voo Voo oraz Krzysztof Trebunia-Tutka. Nawiązuje ona do tradycji podhalańskiej, ale też m.in. afrykańskiej, azjatyckiej, jamajskiej… Dzięki fuzji zaskakujących wpływów i niebanalnym lirykom, ta płyta to coś więcej niż kolejny krążek składany „w hołdzie…”

Publiczność z rezultatami tego przedsięwzięcia mogła się zapoznać już w 2006 roku podczas dwóch festiwali: 42. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz V Festiwalu Wyszehradzkiego we Wrocławiu. Na przełomie stycznia i lutego 2007, Trebunie-Tutki i Voo Voo zawitają na kilka koncertów w polskie góry, aż wreszcie po występach w Rybniku, Szczecinie i Poznaniu, 11 marca doczekamy się scenicznej odsłony „Colloquia Tischneriana” w Warszawie, na deskach Klubu Stodoła.

 

VOO VOO

 

Zespół Voo Voo w 2005 roku świętował dwudziestą rocznicę swojego istnienia. Obecny skład tworzą: Wojciech Waglewski - kompozytor, autor tekstów, gitarzysta, wokalista i producent muzyczny; Mateusz Pospieszalski - kompozytor, multiinstrumentalista, wokalista i producent muzyczny; Piotr "Stopa" Żyżylewicz - perkusista i Karim Matusewicz - basista i producent muzyczny. W artystycznym dorobku Voo Voo jest blisko 30 regularnych płyt (w tym na przykład muzyka teatralna i filmowa) oraz rokrocznie niezmiennie blisko 100 koncertów. Wskazówką, czym jest Voo Voo jest wielce otwarta formuła muzykowania. Zespół nagrywa i koncertuje od duetów: Wojciech Waglewski i Mateusz Pospieszalski, w ścisłym składzie, oraz z wybitnymi gośćmi: instrumentalistami, wokalistami i wokalistkami z Polski, Bułgarii, Senegalu, Kuby, z zespołami ludowymi z Polski, Rosji, Mongolii, z kwartetami smyczkowymi, kameralnymi orkiestrami symfonicznymi. Wreszcie z Orkiestrą Symfoniczną i Chórem Teatru Wielkiego Opery Narodowej... W roku 1995 lider Voo Voo - Wojciech Waglewski - został uhonorowany "Paszportem Polityki", między innymi za "łączenie muzyki różnych kultur". Waglewski jest współtwórcą nazwy "Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy" oraz autorem jej hymnu. "By dialog był pełny, trzeba dusz dwóch" - prosto a filozoficznie śpiewa Wojtek w tym hymnie. Na początku lat 90. zespół rozpoczął trwającą do dziś współpracę z teatrem Scena Ruchu z Lublina, grafikiem Jarosławem Koziarą oraz Darkiem "Filkiem" Filozofem - realizatorem i pomysłodawcą oświetlenia. Odtąd koncerty Voo Voo to również barwna, bajkowa scenografia i niejedno sceniczne - pozamuzyczne - wzruszenie i zaskoczenie...

Każdy z muzyków Voo Voo współpracuje również z innymi formacjami. Te doświadczenia i doskonały warsztat pozwalają wciąż udoskonalać oryginalne brzmienie grupy. Nie zabiegając szczególnie o komercyjną popularność, Voo Voo staje się grupą "kultową" co owocuje wysokimi nakładami sprzedanych płyt i niezmiennie wysoką frekwencją na koncertach. Mimo bardzo szerokiego spektrum działania zespół we wszystkich produkcjach akcentuje swą tożsamość kulturową i swoistą ścieżkę poszukiwań twórczych, co jest to doceniane przez publiczność i krytykę.

Maciej Proliński, www.voovoo.pl

 

TREBUNIE TUTKI

 

TREBUNIE TUTKI to muzykująca od pokoleń rodzina z Białego Dunajca, która nic nie tracąc ze swego charakteru, przeszła ewolucję od kapeli góralskiej po zespół koncertujący na największych festiwalach Muzyki Świata w Europie, a także w Azji i Ameryce Północnej.

Trebunie-Tutki jako jedyny zespół z Polski, wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce World Charts Europe Europejskiej Unii Radiowej.

Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnych instrumentach, skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania, tworzą NOWĄ MUZYKĘ GÓRALSKĄ, rozwijając i wzbogacając rdzenną muzykę o nowe melodie, współczesne teksty i awangardowe aranżacje. Kreują oryginalne polskie brzmienie. Chętnie eksperymentują z reggae, rockiem, techno i jazzem współpracując z producentem Włodzimierzem Kleszczem i z wybitnymi artystami, m.in. z jamajską grupą „The Twinkle Brothers", zespołami Adriana Sherwooda, kirgiskim „Ordo Sakhna", a także z rodzimymi muzykami: Krzysztofem Ścierańskim, Michałem Kulentym, Krzysztofem Herdzinem, Katarzyną Gaertner, Warszawskim Chórem Międzyuczelnianym, Voo Voo i formacjami Włodzimierza Kiniorskiego "Kiniora".

Nie stronią także od innych form wyrazu artystycznego - na festiwal Kraków 2000 Krzysztof napisał scenariusz spektaklu „Góralskie Bronowice", którego premiera odbyła się w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie z udziałem aktorów Teatru Witkacego, chóru i tancerzy zespołu Skalni oraz orkiestry kameralnej Simfonietta Cracovia.

Biorą udział w filmach („Girl Guide" J. Machulskiego, „Nad wysokości", „Góralu czy ci nie żal", „Rozrywki rodzinne", “Historia filozofii po góralsku”) i w programach TVP Kultura, TV Polonia, TVP l, TVP 2, TVN, ARD i ZDF, PR1, PR2 (audycje Radiowego Centrum Kultury Ludowej)

 

Koncert jest przeznaczony również dla osób niepełnoletnich. Jeśli nie skończyłeś jeszcze16 lat, to zapraszamy z jednym z rodziców.

 

CENY I PUNKTY SPRZEDAŻY BILETÓW PODAMY WKRÓTCE.

 

Wejście do klubu od godz.  19:00

Rozpoczęcie koncertu o godz.  20:30

Zakończnie imprezy o godz.  0:00

 

Stodoła


ostatnia zmiana: 2007-02-12
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
26 listopada 2024 (wtorek), godz. 18:30
Maria Skurjat-Silva - Koncert chopinowski / Chopin concert
26 listopada 2024 (wtorek), godz. 19:00
Chopin Salon - Koncert chopinowski
26 listopada 2024 (wtorek), godz. 19:00
Randia…po polsku- drapieżna
27 listopada 2024 (środa), godz. 09:15
Symulator lokomotywy EU07
27 listopada 2024 (środa), godz. 09:15
Symulator lokomotywy EU07
27 listopada 2024 (środa), godz. 11:00
A co to?
Polityka Prywatności