To już druga edycja festiwalu Roberta Brylewskiego. Festiwalu, którego gospodarzem i dyrektorem artystycznym jest Robert Brylewski. Na stodolanej scenie występują jego przyjaciele oraz młodzi artyści, których ceni. Impreza ma charakter rodzinny.
Organizują ją i biorą w niej udział członkowie rodziny - zarówno tej dosłownej, jak i duchowej, czyli przyjaciele i fani. Pierwszy BRYLFEST, na którym wystąpiła między innymi Brygada Kryzys, był właściwie punkowo-rockowy. W tym roku zupełnie naturalnie tematem przewodnim stało się reggae.
Jednym z dwóch głównych wydarzeń wieczoru będzie pełen koncert legendarnego zespołu IZRAEL po reaktywacji w swoim najsłynniejszym składzie w projekcie MAGNETOSFERA.
Impreza zyskała w tym roku wymiar międzynarodowy. Do Warszawy z Amsterdamu przyjedzie najlepszy holenderski soundstystem roots King Shiloh. ( www.kingshiloh.com). Należą do najbardziej znanych europejskich soundsystemów grających od wielu lat na całym świecie.
Wystąpi także kultowy Max i Kelner – pionierski duet muzyki elektro w Polsce. To nie lada gratka dla wszystkich fanów, ponieważ obecnie Max i Kelner występują na scenie sporadycznie (nawet raz na parę lat). Ponadto tego wieczoru będzie odbędzie się premiera reedycji legendarnej już płyty "Tehno Terror".
Gośćmi specjalnymi będą:
# Pablopavo - nawijacz znany m.in. z Vavamuffin, Zjednoczenie Sound System, Sedativy i Ba-lan.
# Jarex - lider i wokalista kultowego zespołu Bakshish, który już od ponad 20 lat jest jednym z czołowych przedstawicieli reggae w Polsce
Publiczność powita KONOPIANS z Czeladzi, z którymi Robert wystapił już kilkakrotnie i uczestniczył w nagraniach wiosna tego roku.
Z pewnością pojawią się córki Bryla: Ewa i Sara, a także Paweł ‘Kelner’ Rozwadowski (Deuter, Max i Kelner) i inni. Podobnie jak w zeszłym roku nie zabraknie art-video Brylewskiego na ekranach, stoiska z płytami i t-shirtami itd. Na ekranach będą też wyświetlane filmy o tematyce holenderskiej, dotyczące sztuki, tańca, teatru i video!
Gości i niespodzianek będzie znacznie więcej!
Magnetosfera
Magnetosfera to projekt muzyków legendarnego Izraela, polskiej gwiazdy reggae w jego najbardziej radykalnym i bezkompromisowym wcieleniu. Założony w 1983 w Warszawie Izrael wytyczył kierunek rozwoju polskiego dub-reggae. Płyty "Biada, Biada, Biada", "Nabij faje", "Duchowa rewolucja" to wciąż poszukiwane rarytasy brzmieniowe i wydawnicze. W roku 1986 zespół zagrał trasę koncertową z Misty in Roots. Magnetosfera to projekt najsłynniejszego składu Izraela, który w roku 1990 brał udział w nagraniu płyty "1991" w londyńskim Ariwa Studio Mad Professora. Za brzmienie tej płyty odpowiedzialny jest Derek Fevrier, który gościł w ubiegłym roku na gdańskim festiwalu "Okno na Świat" wraz z zespołem Twinkle Brothers.
Nie zabraknie także jedengo z najlepszych saksofonistów w Polsce – rewelacyjnego Kiniora!
Skład:
Robert "Brylu" Brylewski - wokal, gitara
Darek "Maleo" Malejonek - wokal, gitara
Piotr "Stopa" Żyżylewicz - perkusja
Sławek "DżuDżu" Wróblewski - bas
Piotr "Samik" Subotkiewicz - klawisze
Włodek "Kinior" Kiniorski - instrumenty dęte i perkusyjne
Robert Maksymilian Brylewski
alias Robi Goldrocker / Afa / Max
(ur. 25.05.1961, Warszawa)
Muzyk.
Niepokorny kompozytor, autor tekstów, założyciel, lider i członek zespołów Deadlock, Kryzys, Brygada Kryzys, Izrael, Armia, Falarek, Max i Kelner, the Users, Świat Czarownic. Założyciel kultowego studia Złota Skała, gdzie produkcyjną pieczę sprawował nad dziesiątkami płyt mniej lub bardziej alternatywnych artystów (m.in. Alians, Post Regiment). Nazywany często przez fanów i dziennikarzy „ojcem polskiego punk rocka” i „żywą legendą”, wciąż szuka nowych wyzwań i pracuje nad nowymi projektami. Swojej fascynacji komputerami i muzyką tworzona na kompie dał wyraz na swoich solowych płyach „Warsaw Beat” (1998) i Warsaw Beat II” (2005). Na komputerze tworzy także animacje i grafiki.
Z zespołem Brygada Kryzys, wraz z Tomkiem Lipińskim, stworzył jedne z najważniejszych płyt w historii polskiego rocka – tzw czarną płytę BK i Cosmopolis. Ponieważ jak, twierdzą schodzą się i wracają na scenę co 11 lat, jak cykle słoneczne, Brygada Kryzys zeszła się po raz trzeci i dalej niesie swój przekaz, który (niestety?) niezależnie od czasów nie traci na aktualności oraz, bez pośpiechu, pracują nad nowym materiałem dokumentującym trzecią odsłonę BK.
MAX I KELNER
W trakcie BYLFESTU 2 premierę będzie miała reedycja legendarnej płyty „Tehno Terror” duetu Max i Kelner. Krążek zawiera utwory zarejestrowane w studiu „Złota Skała” w latach 1990-92. Jego premiera miała miejsce w 1993 r. Nagrania z „Tehno Terroru” wyróżniały się brzmieniem, nowatorską muzyką, a także sposobem interpretacji tekstu przez “Kelnera”, Była to pierwsza produkcja tego rodzaju nagrana w Polsce. Dodatkiem na płycie jest legendarna już sesja tych dwóch artystów zarejestrowana w 1987 roku pod nazwą T-34. W jej skład weszły fragmenty ówczesnych telewizyjnych programów informacyjnych oraz wypowiedzi polityków i urzędników państwowych połączone z przygotowaną transową muzyką. Na albumie znalazły się też dwa covery: “Moja głowa“ legendarnej grupy punkowej KSU oraz utwór “Cały Świat“ zespołu DEUTER. Natomiast w utworze “Miasto“ pojawia się umiejętnie wykorzystany fragment tekstu przeboju grupy DE MONO.
Max i Kelner to wspólny projekt Pawła „Kelnera” Rozwadowskiego i Roberta „Maxa” Brylewskiego, który narodził się pod koniec lat 80. Artyści chcieli zaprezentować muzykę wychodzącą daleko poza muzyczne ramy sceny punkowo-reggaeowej. Wcześniejszy dorobek artystyczny Pawła (lidera zespołu DEUTER) i Roberta (KRYZYS, BRYGADA KRYZYS, IZRAEL, ARMIA, FALAREK BAND) zapowiadał duże wydarzenie na muzycznej scenie. Płyta “Tehno Terror“ zarówno muzycznie jak i tekstowo miała bardzo nowatorskie oblicze. Teksty Pawła są bezpośrednim często satyrycznym komentarzem do sytuacji człowieka w nowej polskiej rzeczywistości. Podane w formie mówionych rymów wraz z transowymi dźwiękami autorstwa Roberta były zupełnie nowym muzycznym zjawiskiem, zapowiadając nadchodzącą falę popularności hip-hopu i rapu. Na płycie „Tehno Terror” Maxa i Kelnera wsparli Vivian Quarco (śpiew), Anne Adolfson (śpiew), Krzysztof Banasik (sax i frh), Grzegorz Rydko (sax).
KONOPIANS
Projekt powstał w 1996r w Czeladzi. Przybrał nazwę KoNoPiAnS odwołując się do klasyków gatunku reggae, tj. theEthiopians,theMaytals,TheMelodians. Założeniem było granie w klasycznym brzmieniu. Pierwszym utworem Konopians był "Quantalaya", a pierwsze koncerty zaczynali od utworu "Pajacyki". 10 lat działalności zespół postanowił uwieńczyć płytą "One Way"! Gościnnie na płycie wystąpił RobiGoldRocker, który dołożył partie wokalno-melodicowe w 6 utworach! W sumie na krążku znajduje się 14 urozmaiconych brzmieniowo kompozycji. Znak rozpoznawalny KoNoPiAnS to energiczne i żywiołowe koncerty, przepełnione improwizacją, a także brzmieniem old.school.reggae!
Zagrali do tej pory 180 koncertów w kraju i zagranicą... w tym kilka
renomowanych : Woodstock'05, LatoFilmów w Kazimierzu'02 ,winterReggae'o1,
Afryka13,16, MediaWave'o5,'o6, 16BRN Drezden,JURASSIcROCkFESTIVAL'06,
a także u boku znanych grup jak: NYSJE, MarkFoggoSkasters.
Imprezie partneruje w ramach cyklu EuroRock Attack Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, dzięki czemu bilety studenckie na Brylfest są w cenie 10 zł!!! Jednym z partnerów imprezy jest też Ambasada Królestwa Niderlandów, która udostępniła nam filmy krótkometrażowe.
Koncert jest przeznaczony również dla osób niepełnoletnich. Jeśli nie skończyłeś jeszcze16 lat, to zapraszamy z jednym z rodziców.
Wejście do klubu od godz. 19:00
Rozpoczęcie koncertu o godz. 20:00
Zakończnie imprezy o godz. 2:00
Ceny biletów
przedsprzedaż normalny 25 zł
w dniu koncertu normalny 28 zł
studencki 10 zł
Stodoła