16 listopada 2006 (czwartek), godz. 19:00

Hey, happysad, power of trinity i naiv

Hey powstał w Szczecinie na początku 1992 roku. Do dziś nagrali 8 studyjnych płyt: „Fire” (1993), „Ho!” (1994) , „?” (1995, w tym samym roku ukazał się minialbum „Heledore”), „Karma” (1997), „Hey” (1999), „[sic!]” (2001), „music music” (2003) i „Echosystem” (2005). Na rynek trafiły też dwie płyty koncertowe Heya: „Live” (1994) i „Koncertowy” (2003).

Dotychczas wydane albumy sprzedano w ilości 1,25 mln. egzemplarzy, a kilka utworów Hey’a już dziś należy do klasyki polskiego rocka. Podczas 13 lat istnienia zagrali ponad 600 koncertów w kraju i za granicą (Europa Zachodnia, Czechy, USA, Kanada). Charakterystyczną dla zespołu postacią jest Katarzyna Nosowska – wokalistka o niepowtarzalnym głosie i wyjątkowej charyzmie, pisząca większość tekstów. Ważną rolę w zespole odgrywał Piotrek Banach – gitarzysta, kompozytor wielu utworów – niestety z końcem lipca 99 r. opuścił zespół. W jego miejsce pojawił się Paweł Krawczyk, który obecnie jest kompozytorem większości nowych piosenek.

Najnowsze dokonanie Heya to album „Echosystem”, który ukazał się w listopadzie 2005. Znalazło się na nim 13 premierowych utworów. Oprócz Pawła Krawczyka, od strony kompozytorskiej odpowiadają za nie również Kasia Nosowska, Jacek Chrzanowski i Marcin Żabiełowicz. „Echosystem” jest zdecydowanie bardziej gitarowy i melodyjny niż poprzedni album, a momentami wręcz przebojowy. Dotąd promowały go trzy single: „Mimo wszystko”, „ „A Ty?” i „Byłabym”.

 

Happysad

 

Muzycy zespołu grają ze sobą od roku 1995, jednak happysad postanowili założyć pod koniec studiów, w roku 2002. W lipcu 2004 r. zespół wydał debiutancką płytę „Wszystko jedno”. Singlowy utwór „Zanim pójdę” spędził 33 tygodnie na trójkowej liście przebojów Marka Niedźwieckiego. Muzyka happysad to przede wszystkim melodyjny rock z elementami punka i reggae, dopełniony charakterystycznymi tekstami. Zespół ma na swoim koncie ponad 250 koncertów w całej Polsce. W październiku 2005 r. ukazał się drugi album zatytułowany „Podróże z i pod prąd”, świetnie przyjęty przez publiczność tłumnie wypełniającą sale podczas 35 koncertów trasy promocyjnej. Płyta została doceniona także przez krytyków muzycznych – wg magazynu Teraz Rock plasuje się wśród najlepszych polskich albumów ubiegłego roku.

 

Power Of Trinity

 

Power of Trinity ex aeguo ze Snowmanem zwyciężył w pierwszej edycji przeglądu Młode Wilki - Rebelia. Mają już grono swoich fanów, a w tej chwili pracują nad debiutanckim albumem.

Zespół powstał w 1996 roku z inicjatywy Łukasza Cyprysa (git.), Krzysztofa Grudzińskiego (bas), Bartka Dynera (voc.), Emila Waluchowskiego (dr.) oraz Macieja Ołóbka (git.). Pierwszy koncert miał miejsce u boku Houka jeszcze w tym samym roku. W 1998 PofT nagrali pierwsze demo w kultowym warszawskim studiu "Złota Skała". Kolejne powstało w 2000 roku w Łodzi. Wkrótce po tym wydarzeniu z zespołu odszedł Bartek Dyner i z powodu braku wokalisty PofT byli zmuszeni zawiesić działalność. Na krótko nowym wokalistą został Guma, lider legendarnej Moskwy. W 2001 roku zespół znów przestaje działać i dopiero Kuba Koźba, ratuje sytuację. W 2003 roku zespół przygotował nowy materiał, zagrał kilka koncertów, m.in. w Krakowie, Łodzi (tu u boku "Dezertera", Kasi Nosowskiej i "Moskwy"). Rok 2004 i 2005 to intensywne koncertowanie.

 

NAIV

 

NAIV to zespół przyjaciół z Warszawy działający dotychczas w stołecznym undergroundzie. Od wielu lat łączą wspólną przyjaźń z muzykowaniem, szczerością, zaangażowaniem i czerpaniem radości z tworzenia muzyki. Ich twórczość krąży blisko orbity punkrocka, ale liryka zdecydowanie od niej odbiega. NAIV nie chce się buntować. Woli raczej dawać nadzieję i choć to niemodne, chce śpiewać o Bogu i miłości, ale zdecydowanie wykluczając się z kręgu „rocka katolickiego” i zespołów ewangelizacyjnych.

NAIV jako jeden z kilkuset zespołów brał udział w konkursie „Bislista” organizowanym przez BIS Polskie Radio. W czerwcu 2005 r. został pierwszym laureatem tego konkursu, w rezultacie czego właśnie na rynku ukazała się debiutancka płyta NAIV.

Płyta zatytułowana po prostu „NAIV” zawiera 13 utworów bliższych zwykłym, bezpretensjonalnym piosenkom niż zaangażowanym protestsongom. Muzycznie mamy tu i gitarowy brud, i punkową energię (Warszawa płonie), i delikatne dźwięki rodem z karaibskiej plaży (Na bielutkim piasku). Płyta zrealizowana przez Filipa Różańskiego (na co dzień muzyka Lao Che i producenta płyty „Powstanie Warszawskie”) nagrywana na analogowym sprzęcie doskonale oddaje zadziorność i surowość muzyki zespołu. Charakteru muzyce dodają autorskie teksty i zapadający w pamięć wokal Wojtka Gniewosza.

 

Koncert jest przeznaczony również dla osób niepełnoletnich. Jeśli nie skończyłeś jeszcze16 lat, to zapraszamy z jednym z rodziców.

 

Ceny i punkty sprzedaży biletów podamy wkrótce.

 

Wejście do klubu od godz.         19:00

Rozpoczęcie koncertu o godz.    20:30

Zakończnie imprezy o godz.       2:00

 

Ceny biletów

w przedsprzedaży 33 zł

w dniu koncertu    38 zł

 

Stodoła


ostatnia zmiana: 2006-10-24
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
26 listopada 2024 (wtorek), godz. 18:30
Maria Skurjat-Silva - Koncert chopinowski / Chopin concert
26 listopada 2024 (wtorek), godz. 19:00
Chopin Salon - Koncert chopinowski
26 listopada 2024 (wtorek), godz. 19:00
Randia…po polsku- drapieżna
27 listopada 2024 (środa), godz. 09:15
Symulator lokomotywy EU07
27 listopada 2024 (środa), godz. 09:15
Symulator lokomotywy EU07
27 listopada 2024 (środa), godz. 11:00
A co to?
Polityka Prywatności